Březen 2008


2003 Barbie Odetta z Labutího jezera / Barbie of Swan Lake Barbie As Odette

27. března 2008 v 7:30 Princezny/Princess
Příběh podle oblíbené pohádky a se skvělou hudbou Čajkovského. Vystupuje v něm Barbie v roli Odette, mladičké dcery pekaře, která se vydává za jednorožcem do Začarovaného lesa. Zlý kouzelník Rothbart chce zničit svou sestřenici, královnu víl, a zmocnit se lesa, proto promění Odette v labuť. Královna víl zmírní kouzlo a Odette může být v noci člověkem a ve dne labutí. Odette ví, že úkol, který má před sebou je těžký, ale cítí, že zachránit Začarovaný les před Rothbartem je jejím osudem.
Odettu jsem také koupila "z druhé ruky". Byla ve výborném stavu, krásné jemné vlásky a hlavně svíticí křídla, čelenka a krásná Odetta - labuť. No, a to už vůbec nemluvím o těch překrásných šatech!
Ještě před tím, než jsem pořídila holkám tuhle velkou krásku, dostala jedna z nich maličkou Odettu. Tady jsou obě dvě :-))
No, a tady jsem vám nafotila, jak je krásná, když jí svítí křídla. Tomu lze jen těžko odolat ...


2005 Annika z Kouzla Pegasu / BARBIE™ Magic of Pegasus Annika

26. března 2008 v 10:01 Princezny/Princess
Příběh Barbie a kouzlo Pegasu je kombinací několika pohádkových a fantasy motivů. O ruku princezny Anniky usiluje ďábelský Wenlock, který celou její rodinu i poddané promění v kámen. Samotnou Anniku zachrání okřídlený růžový kůň, který - jak posléze vyjde najevo - je ve skutečnosti Anničina zakletá starší sestra Brietta. Aby Annika svou rodinu vysvobodila, musí získat kouzelnou světelnou hůl. Na dobrodružné cestě a v boji proti Wenlockovi jí kromě Brietty pomáhá ještě pohledný mladík Aidan a roztomilé lední medvídě.
Korunka není původní, tu pravou jsem nemohla na focení zrovna najít :-) Panenka má krásné jemné vlasy, skoro bílé, a důmyslné šaty, které když se otočí ze zadu do předu se změní v nový kostým.

Monster High Toralei

24. března 2008 v 8:32 Monster High pomocnáMonster High Operetta

23. března 2008 v 19:33 Monster High pomocná1995 Song Bird Barbie

23. března 2008 v 8:12 Playline
Tuhle krásnou barbínku jsme nazvaly Ptačí princezna. Na ručičce jí sedí ptáček, který když se mu zmáčkne spodní část zobáčku, tak příjemně zpívá. Panenka má nádherné šaty, modrá barva je opravdu úžasná. Nechybí prstýnek ve tvaru růžičky a sejné náušničky i náhrdelník. Opravdu moc pekňoučká :-)))
Ten trůn, na kterém sedí, to je taky výborný kousek. Uvidíte ho i na dalších fotkách a ještě se k němu podrobněji vrátím. Ona je to totiž vlastně postel, která se dá složit do takovéhoto krásného trůnu. A ještě má jedno tajemství, ale to až později ... :-)


Úprava hřívy u koníka

18. března 2008 v 23:12 Dílna
Rozhodla jsemse vyzkoušet "ozdravný" proces i na hřívě jednoho z našich koníků. Je to chodící koník, kterého dostaly holčičky (každá jednoho :-) ) od Ježíška. Letos. Přesto se mu poměrně brzy začala hříva i žíně na ocásku cuchat a konce krepovatět. A tak jsem se do toho dnes pustila a tady vám předkládám výsledek.
Předně musím podotknout, že jsem tentokrát byla nucena postupovat velmi opatrně, abych nenamočila celého koně, protože by asi pak už nechodil. A s tím bych si tedy určitě neporadila.
Takže:
Tady je stav před zásahem. Ne, že by to bylo něco strašného, ale přesto je vidět, že od poloviny délky hřívy už to "není ono".
Namočila jsem hřívu i ocas do teplé vody a použila něco jako Jar (na nádobí) a jemně jsem ho vetřela do hřívy a žíní.
Pak jsem napustila do lavorku teplou vodu a ještě přidala trochu přípravku na nádobí, vše tam ponořila, aby chlupy změkly.
Opět připomínám, že se nesměl ponořit celý kůň, protože je na baterky.
Po té jsem vše opláchla pod tekoucí teplou vodou
a nanesla kondicionér.
A vše jsem jemně pročesala hřebenem, aby se kondicionér dostal všude.
Po zhruba dvou hodinách (mezi tím stihnete kávičku, uvařit, uklidit, ...) jsem kondicionér lehce opláchla vodou z varné konvice, převařenou a cca 15-30 min. odstátou.
Už vidíte ten lesk? No a pak už jenom zbývalo opět vše pročesat. Bylo znát, že krepaté konečky zcela nezmizely a tak jsem se rozhodla, že je přeci jenom prostříhám. Prostřihávala jsem je téměř kolmo k vlasu, aby nevznikl úplně rovný okraj (to jsem odkoukala u kadeřnice, nevím, jak se tento způsob jmenuje). Na fotce jsem schválně nechala to, co jsem odstranila, aby jste to mohli posoudit.
No, a teď už jsem nechala hřívu uschnout.
A tady je výsledek. Myslím, že vše zase dopadlo dobře :-))
Hříva se dá krásně česat a necuchá se.

Klárky z Louskáčku

16. března 2008 v 21:10 Princezny/Princess
Klárka s korunkou je po "rekonstrukci" vlásků, myslím, že zdařilé. Možná to dopřejeme i té druhé, aby jí to nebylo líto :-)

Úprava vlásků 2

16. března 2008 v 17:50 Dílna
Pro velký zájem jsem Vám nafotila můj další pokus s úpravou vlásků. Tentokrát se jedná o Klárku z Louskáčku (Mattel). Koupila jsem jí už hranou a tak vlásky už byly trochu zacuchané. Nic hrozného, ale daly se velmi špatně česat, protože byly původně zatočené a tudíž se hrozně cuchaly. Navíc při důraznějším rozčesávání docela vypadávaly. Koupila jsem ještě jednu stejnou, ta však už měla vlásky kratší (asi už někdo stříhal), ale zato byly víc zatočené do pramenů.
A tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Opět jsem vlásky odmočila v teplé vodě v prostředku na nádobí a pak jemně napatlala přípravkem, který se používá k narovnání vlasů při kudrnatých vlasech (kondicionér). Nechala jsem působit 2 hodiny. Tady jsem se chystala právě smýt kondicionér horkou vodou, uvařenou ve varné konvici, kterou jsem opět nechala 15-20 minut stát.
Tady vidíte už opláchnuté vlásky, trocha kondicionéru na nich zbylo, klouzalo to nezi prstama, ale to se ukázalo jako výhodné.
Opatrně jsem mokré vlásky se zbytky kondicionéru rozčesala, šlo to velmi dobře. Schválně jsem u hřebenu nechala malý chomáček vlasů, aby jste viděly, jak málo jich při zásahu vypadlo.
Po rozčesání jsem je rozdělila na prameny, každý pramen ještě na dva, spolu jsem je zakroutila a pak ještě natočila na rozstříhané brčko, zafixovala vlásenkou.
Pak jsem je nechala uschnout. Panenku jsem dala na topení a přes noc nechala schnout.
Druhý den jsem sundala natáčky a vlasy přestříkala tužidlem ve spreji. Opět jsem vlasy nechala uschnout.
Po uschnutí laku na vlasy jsem je opatrně pročesala prsty.
A tady vidíte výsledek. Myslím, že tentokrát se mi to opravdu povedlo.
Tady můžete srovnat obě Klárky. Určitě je znát, že ta upravovaná má vlásky mnohem lesklejší.
Celkově chci ještě podotknout, že opravdu velmi záleží na kvalitě vlásků, "mattelky" bych řekla, je mají opravdu kvalitnější.

1995 Barbie Clara z Louskáčku se stojánkem/ Barbie in the Nutcracker Princess

16. března 2008 v 16:37 Princezny/Princess
Jedna z našich Klárek. Díky tomu, že je dost pohyblivá, jako správná baletka, je taky dost oblíbená. Občas se nestačím divit, jaké kreace zvládne :-)
V Inspiraci najdete obě dvě:-)

Na internetu jsem našla obrázky, jak vypadala nová panenka:
Tallulah

14. března 2008 v 23:20 Barbie mazlíčci a zvířátka
Tak, tady je kamarádská opička z příběhu.


Úprava poškozených vlasů

11. března 2008 v 21:23 Dílna
Dlouho jsem přemýšlela, co dělat s vlásky, které se zacuchají, nedají se česat a zplstnatí.
Většinou jsem se je snažila česat a konce ostříhat, když to bylo hodně zplstnatělé, tak jsem dělala krátké účesy.
Párkrát jsem zkoušela různé kondicionéry, ale nikdy jsem žádný extra výsledek nepozorovala.
Tak jsem hledala na netu u podobně postižených :)) a po té zkusila následující postup:
 • vlasy jsem namočila a "vyprala" v prostředku na nádobí
 • pak jsem na ně nanesla regenerátor na natažení kudrnatých vlasů, ale stačil by asi i kondicionér, a nechala ho přes noc působit
 • pak jsem je tak jak byly i s kondicionérem přelila horkou vodou z varné konvice, nechala jsem jí 30 minut odstát, panenku jsem posadila do hrnce, aby vlásky splývaly do umyvadla a natahovaly se.
  Tadyjsou dvě stejné panenky, ta v účesu je ještě před, ta druhá je po natažení a rozčesání vlásků. Krepaté na koncích zůstaly, ale alespoň se daly česat.
 • Potom jsem vlásky ještě za mokra upravila do původního culíku a natočila vlásky z culíku na nastříhané brčko, zafixovala jsem je vlásenkami.
 • Natočené vlasy jsem ještě jednou přelila horkou vodou z konvice a nechala uschnout přes noc na topení.
 • Druhý den jsem jen rozmotala a lehce pročísla a upravila. Není to sice jako z fabriky, ale jsou česatelné a nadýchané.

Háčkovaná soupravička pro miminko

8. března 2008 v 21:48 Dílna
Miminko od Simby, koupené z druhé ruky, šatičky jsem háčkovala z vyšívací Perlovky. Trochu piplačka, ale zato je to rychle hotové.

Šitá souprava pro miminko

8. března 2008 v 21:45 Dílna
Miminko od Simby, koupené už hrané, výbavička ručně šitá z přírodního úpletu. Titěrná práce, ale rychlá a málá spotřeba materiálu :-))))

Monster High -Frankie limitované edice...

8. března 2008 v 19:50 Monster High pomocná


Trio packFrankie Stein Black and White limitovaná edice
Komentáře na tomto blogu

8. března 2008 v 17:32
Abych eliminovala případná nedorozumění, zde jsem shromáždila pravidla pro komentáře na tomto blogu. Převzala jsem je z blog.cz a upravila si je tak, aby vyhovovala mým potřebám. Prosím, zejména některé návštěvníky, aby věnovali několik minut jejich přečtení. Nebudou se pak divit, proč byly jejich komentáře smazány.
Děkuji.


Základní podstatou komentářů u článků je možnost vyjádřit se k článku a poskytnout zpětnou vazbu. Případně, ale to až v druhém plánu, diskutovat v komentářích s jinými čtenáři článku.

S psaním komentářů jsou proto spjaty následující 3 základní omezení, aby byla tato základní podstata komentování dodržena.

 1. Diskutující se musí stejně jako autor blogu řídit podmínkami používání a českými zákony.
 2. Diskutující nesmí zneužívat prostor v komentářích ke spamování, nebo dokonce ke komerčním aktivitám.
 3. Diskutující nesmí překročit základní pravidla slušnosti a tzv. netikety

Detailní výčet toho, co není dovoleno v komentářích na tomto blogu:

 • Je zakázáno psát komentáře útočící na konkrétní jednotlivce nebo skupiny jednotlivců, případně na autora tohoto blogu.
 • Stejně tak je zakázáno používat vulgarismy, obscénnosti, osobní invektivy, atd.
 • Zakázáno je vystupovat v komentářích pod jedním článkem pod vícero odlišnými přezdívkami s cílem vydávat se za někoho jiného.
 • Stejně tak je obecně zakázáno vydávat se v komentářích za jinou osobu.
 • Zakázáno je psát komentáře přitahující nepřiměřeným způsobem zvláštní pozornost (opakované vkládání stejného komentáře atd.)
 • Odkaz na blog diskutujícího smí být vyplněn pouze v kolonce "Web"; umístění odkazu na vlastní blog např. na konec komentáře není dovoleno.
 • Vkládání jakéhokoli odkazu do komentáře, např. na vlastní nebo jiný článek, je dovoleno pouze v případech, má-li odkazovaná stránka (článek) nějaký vztah k tématu článku, pod který je komentář vložen; zakázáno je vkládat odkazy na články a stránky s tématem komentovaného článku zjevně nesouvisející.
 • Zakázáno je rovněž vkládat komentáře s tématem článku zjevně nesouvisející.
 • Do komentářů není povoleno vkládat změť písmen či znaků bez významu; při používání interpunkce (především vykřičníků) je třeba zachovávat pravidlo umírněnosti.
 • Jakákoli propagace komerčních produktů nebo aktivit je naprosto nepřípustná.
 • Avatar diskutujícího nesmí obsahovat pornografickou fotografii nebo fotografii jakkoli jinak pobuřující nebo odporující dobrým mravům.

Každý komentář, který porušuje některý z výše uvedených bodů, bude smazán. Stejně tak bude smazán i každý komentář, který bude na tento smazaný komentář reagovat. Proto na tyto komentáře nereagujte.

Autor tohoto blogu si vyhrazuje právo ad hoc rozhodnout, co již je porušením pravidel a co nikoli, a udělovat jednotlivým komentářům výjimku na základě předchozího posouzení.