Červen 2008

Náš mazlíček

25. června 2008 v 1:06 Domácí mazlíčci/Pets
Tak tohle je náš domácí mazlíček, králíček Suchar. Je bílý a má tmavé znaky, typ beran - uši dolů.
Původně jsme ho kupovali jako zakrslého, ale časem jsme mu museli koupit větší klec, protože se do té původní už skoro nevešel, zakrslej králík jeden :-)) Můj manžel říká, že jediné, co má zakrslé, je mozek :-)
To ale není pravda, protože je to milé a chytré zvířátko, vycvičené jako pes, na povel skočí do klece a dokonce se už odnaučil i přehryzávat šňůry.
Je to osobnost, vyžaduje pozornost a lásku a když má pocit, že se mu dostatečně nevěnujeme, drcá do ruky, leze pod nohy, abych o něj zakopla, dupe a podobně. Občas mi i přepne televizní program, když se proběhne po ovladači.
Jinak v této rubrice už brzy najdete mazlíčky, které mají naše barbínky :-)) Začít jsem ale musela tím naším, aby se neurazil :-D
A tady můžete porovnat velikost "zaručeně zakrslého" králíčka!
A ještě jedno foto :-))

Princ Stefan

7. června 2008 v 9:01 Ken
Princ Stefan z pohádky Barbie Růženka.
Panáček není sice kloubový, ale na zádíčkách má tlačítko a po jeho zmáčknutí se ozývá několik vět a zvuků. Mluví anglicky. Jedna věta je něco jako: princezno, princezno, spusť své vlasy; další věta je I love you :-)); pak následuje nějaká pro mě nepřeložitelná věta, poté zazní slavnostní famfára, po dalším znáčknutí se ozve zvuk jako při polibku :-)) a pak kousek svatebního pochodu. Takže při hře se dá pěkně načasovat například políbení princezny :-))
Velmi oblíbený u našich děvčat a barbíny se o něj skoro perou :-)))

Růženka a princ Stefan

6. června 2008 v 0:12 Barbie photoshooting MIX
Zamilovaná dvojice z filmu Barbie Růženka. Není to nám dobře známý příběh o spící krásce, ale o princezně s neobyčejně dlouhými vlasy. Panenka má prodlužující pramen vlasů, princ je mluvící a hrající. Více podrobností najdete v rubrikách Sbírka našich panenek a Kenové a podobní.

2001 Růženka - Rapunzel

6. června 2008 v 0:01 Princezny/Princess
Toto je Růženka z u nás méně známé pohádky o dívce, která je vězněna ve veži a má nejdelší vlasy na světě. Má je tak dlouhé, že když je spustí z věže dolů, její zachránce se po nich dokáže vyšplhat až nahoru a osvobodit jí. Jaký asi používá šampon?
Pohádka je i na DVD, kromě jiných postav je z této pohádky i růžový dráček Penelopa.
Panenka má pramen vlasů, kteý dokáže "spustit" - pramen se dá libovolně prodlužovat a zkracovat, a to díky mechanismu uvnitř panenky. Na zádíčkách jí vykukuje šňůrka, kterou se dá pramen zase zatáhnout. Vše jsem vám do detailu nafotila.
*********************************************
Z internetu.

Afroamerická verze

Princ v brnění

5. června 2008 v 23:41 Ken
Tohoto statečného prince jsem získala i s brněním, ale nejsem si jistá, zda patří opravdu k němu. Panáček není kloubový, ruce jsou trvale ohnuté. Patří k Šípkové Růžence - modré.

Šípková Růženka a její zachránce

5. června 2008 v 23:31 Barbie photoshooting MIX
Tihle dva patří prostě k sobě. Našla jsem to na MMB u pana Jiřího vyfocené na krabici, takže je to ta správná dvojice :-)) Jen princ je na krabici vyfocený bez brnění. Ale sluší mu to a takového zachránce jen tak nějaká nemá :-))
Růženka je Sleeping Beauty - zavírá oči, princ kromě toho brnění a úsměvu žádné jiné zvláštní funkce nemá, kloubový není.
Pan Jiří byl tak laskav, že mi dovolil použít jeho fotku, kde je jasný důkaz, že tyto panenky patří k sobě. Tady můžete nakouknout přímo k panu Jiřímu, má opravdu krásné kousky http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=47314
a tady je ta fotka :-))