Prosinec 2008

Xena a Gabriela

31. prosince 2008 v 23:26 Akční panenky - Action doll
Přiznám se, že jsem tenhle seriál moc nesledovala, když běžel u nás v televizi ( v letech 1995 - 2001, v České Republice naposledy k vidění v srpnu 2003). Útržkovitě jsem občas nějaký kousek zahlédla, ale o kvalitě tohoto seriálu si netroufám napsat vůbec nic. Když jsem však viděla na prodej tyhle panenky na MMB, moc dlouho jsem se nerozmýšlela, evidentně je nikdo nechtěl a paní psala, že výrobcem je Mattel. No, to není. Ale jinak jsou panenky docela v kondici. Určitě jim chybí nějaké meče či podobné nezbytnosti pro nekřehké dívky - princeznu Xenu a její přítelkyni Gabrielu, za to oblečení je krásné a moc se mi líbí Xeniny vysoké boty :-)
Mají trochu drsný výraz ve tváři, no, ale těžko by s tvářičkou jako Barbie bojovaly a mračily se na své nepřátele :-) Nakonec i ta postava je téměř "kenovská" :-)) Čím je mám déle, tím víc jsou mi tyto neohrožené bojovnice sympatické, a kdyby znovu běžel seriál, asi bych se tentokrát dívala.Tiffy - kočka na kolečkách

31. prosince 2008 v 1:12 Barbie mazlíčci a zvířátka
Původně jsem si myslela, že je to kočička Bijou, ale asi ne, tato je růžová. Je taky na kolečkách, jako Bijou, i má stejný "obličej", ale ta barva mě mate. Třeba to časem někde zjistím. Ještě jsem koukala do knihy (Průvodce ...), tam je z roku 1993 Tiffy, taky na kolečkách, ale je otočený na druhou stranu (hlava je nepohyblivá), tak nevím. Barevně by ale seděl. Tiffy je asi kocour, píše se o něm v mužském rodě, řekla bych. No, tak nevím ...
Baby with Cats Images


Pejsek Mazlík "wuf wuf"

31. prosince 2008 v 0:12 Barbie mazlíčci a zvířátka
Skotský teriér Mazlík z roku 1994. Když se zmáčkne na zádíčkách tak štěká :-)) Taky z Aukra.

1988 Žirafa Ginger, Animal Lovin Barbie

30. prosince 2008 v 23:53 Barbie mazlíčci a zvířátka
Další úlovek z Aukra. Taky byla v dost zuboženém stavu, ale pračka dokázala zázrak a žirafka je zase v kondici a dokonce krásně voní :-))
Zjistila jsem, že je ze sady Animal Lovin Barbie. Našla jsem i pěkné videjko, je na konci článku. Velikost v porovnání s panenkami Barbie najdete ZDE.

Psík Tabasco / Turqouise

30. prosince 2008 v 23:37 Barbie mazlíčci a zvířátka
Tato kolie je psík ze série Western Fun, kde je jako Tabasco a také z řady Sun Charm, kde se jmenuje Turqouise. Mě se tedy líbí víc jméno Tabasco, tak mu u nás zůstane. Je stejně provedený jako Sněhová vločka z řady Ski Fun, tedy plastová otáčecí hlava a pohyblivé nohy.

Chelsea se ptá

30. prosince 2008 v 23:04 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Ahoj,
prosím, mohla by si dať na svoj blog tieto fotky? Potrebujem zistiť, čo to za Barbie doma mám:-)
Je to Barbie od Mattela, na hlavičke má rok 1975 a na tele 1966.
Ďakujem
chelsea, návštevnica Tvojho blogu.

Ski Fun pejsek Snoww Ball - Sněhová koule

30. prosince 2008 v 22:45 Barbie mazlíčci a zvířátka
Pejsek Ski Fun Sněhová koule (viz katalog z roku 1991). Koupila jsem ho na Aukru, ani jsem netušila, že je to on. Později jsem také tam koupila i kámoše :-) Byli tak špinaví, že jsem je identifikovala až po vyprání. Mám i tu růžovou vestičku, jen třásně jsem musela zkrátil a cedulka chybí. Nicméně k této sadě Ski Fun už mám všechno :-)) Také snad nafotím, čekám na sníh, aby to bylo stylovější :-) snad se dočkám. Přinejhoším si je vezmu s sebou na hory o jarních prázdninách :-)
Snow Sledge Images

Zdeňka se ptá

27. prosince 2008 v 23:20 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Zdeňka by ráda určila, copak to má doma za panáka. Je od firmy Hasbro a na zádech má rok 1994. Překvapily mě ty dlouhé vlasy, moc se mi líbí, takže by to vlastně zajímalo i mě :-)
Poznáte ho někdo?

2007 Barbie Sumatra - Indonesia

27. prosince 2008 v 10:03 Dolls of the World


Přišla den před Štedrým dnem. Objednala jsem si ji víceméně náhodou, moc jsem ani nedoufala, že mi bude zaslána, a ejhle! Jaké překvapení! A co teprve, když jsem ji rozbalila! Netušila jsem, jak moc je hezká :-) První panenka z této edice (Dolls of the World) nová, tedy i s certifikátem a se stojánkem. Nějaké jiné jsem si taky pořídila, ale už z druhé ruky. Zatím jsem ji fotila ve stojanu, až bude lepší světlo, zkusím ji nafotit trochu lépe :-) Ozdoba na hlavě je přišitá, tedy napevno, nakonec asi bych si netroufla jí odstrojit :-) Zapínání má na patentky, pod šatama jsou jakési punčochové leginy. Řekla bych, že tvář má moji oblíbenou - Kaylu/Leu.


Kdopak zná tuto panenku???

19. prosince 2008 v 21:32 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Koupila jsem si ji na MMB. Pokud si pamatuju, nikde jsem na tuto panenku při svých virtuálních toulkách nenarazila. Jen v časopise Barbie jsem našla jednu, která by ev. mohla být ze stejné řady, ale bohužel v tomto časopise se přesného názvu dočkáte jen málokdy. Fotku jsem připojila na konec. Jestli má původní oblečení proto taky nevím, účes je pp. původní. Ruka je pokrčená trvale a má zvláštní make-up, takový tmavější a usedlejší. Na hlavičce rok 1998, na těle rok 1999.
Znáte ji?

Malé mořské panny

17. prosince 2008 v 23:53 Víly a mořské panny / Fairy and Mermaid´s
Sea Pixies dostaly miminka :-)) Byly schované v adventním kalendáři - v tom domácí výroby :-)) Růžové chybí sukýnka a má trochu smázlou pusinku - všimla jsem si toho až teď na fotkách :-))
Sukýnku ušijeme a pusinka nám nevadí :-))
Veliké jsou asi 14 cm.Adventní kalendář 2008

12. prosince 2008 v 22:42 Barbie Advent Calendar
Adventní kalendáře mám moc ráda. S postupem času jsme se dopracovali hned k několika. Ten první jsem vyrobila kdysi dávno, když byly holčičky prťata, je ručně šitý z filcu. Má podobu velkého smrku, vycpaný je ovčí vlnou a je pošitý dřevěnými knoflíky. Na každém knoflíku na začátku adventu visí pytlík, ušitý z plátna a ozdobený vánočními motivy ubrouskovou technikou. V každém pytlíčku čeká překvapení - tedy dvě :-))

Asi předloni mě děvčata zpracovaly a koupila jsem každé už i ten čokoládový:-) z čehož se od toho okamžiku stala "tradice" a teď už "musí" být taky :-))

Minulý rok jsem ještě koupila každé adventní kalendář od Polly Pocket - byl moc hezký. No a letos bych si připadala divně, kdyby taky nějaký nebyl, tak jsem koupila tento. Tedy dva, samozřejmě. To hádání, co čí bude, to mi za těch "pár kaček" nestojí :-))

A tak sem budu postupně vkládat fotečky toho, co z nich vybalíme. Třeba to někomu, kdo váhá (nakonec za rok bude taky advent) pomůže v rozhodování :-))


Další tip na skladování :-))

9. prosince 2008 v 23:57 Povídání, tipy, zajímavosti,...
Přehledné, praktické, stohovatelné ... a hlavně je to na očích :-)) což dětičky obzvlášť ocení

Viva se ptá

8. prosince 2008 v 0:08 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Už před delší dobou jsem dostala tuto prosbičku o identifikaci :-))

Chtěla bych poprosit o pomoc. Podařilo se mi koupit na MMB panenku Barbie, podle paní, co mi ji prodala to je Fahion Fever Christie z nějaké starší kolekce. Po dlouhé době jsem ji vytáhla ze skříně, abych jí upravila vlasy a zjistila jsem, že má na zádech otvor pro baterku, tílko má zapojené do tělíčka a má v něm zabudované spouštěcí tlačítko, na předním díle je cítit nějaký mechanismus. Nemám baterky, takže ji nemůžu vyzkoušet, jestli vůbec funguje, tak bych chtěla poprosit, jestli bys ji mohla zveřejnit na svém blogu, třeba ji někdo pozná a řekne mi, jak panenka funguje.
Předem děkuji a přeji krásný den, Vanda.