Leden 2009

1994 Kenyan Barbie, Special Edition

30. ledna 2009 v 21:55 Dolls of the World
Při této koupi jsem neváhala ani minutu. Panenku jsem znala z knížky "Obrázkový průvodce módním světem panenky Barbie" a byla jsem velmi ráda, když jsem panenku zahlédla na MMB. Je to už starší dáma, nic méně zachovalá. Jen pusinku má trochu setřenou. Až jednou nabydu víc zkušeností s přemalováváním, ráda bych jí dodala ztracený lesk :-)) Botičky nevím, zda jsou původní. Ale jinak myslím má vše, co by měla mít. Zaujal mě obličej a její dětsky veliké oči :-))

1999 Šípková Růženka - Sleeping Beauty AA verze

30. ledna 2009 v 2:05 Princezny/Princess
Troufám si tvrdit, že je to černošská Barbie, tedy AA verze. Panenka má nepohyblivou hlavu, protože má hlavu a tělo propojené mechanismem, který umožňuje panence zavírat a otevírat oči, aby hra na spící krásku mohla být dokonalá :-) Panenka zavírá a otevírá oči buď pohybem pravé ruky, nebo se dají oči ovládat pomocí páčky na zádech.
Z tohoto úlovku jsem měla radost, protože už jsme měli doma dvě bílé :-)


Jana se ptá

24. ledna 2009 v 11:46 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Od Majitelky této krásné "hasbračky" mám Fiji Sindy Brunette. A Jana by ráda zjistila, jakouže panenku má doma. Je to krásná zrzka a na hlavičce má rok 1987.

2003 Barbie Magical Mermaid - Kayla

23. ledna 2009 v 20:18 Víly a mořské panny / Fairy and Mermaid´s
Když jsem získala tuhle mořskou pannu, byla jsem fakt šťastná! Ani jsem nedoufala, že bych na ni někde natrefila. Samozřejmě, že Christie je taky úžasná! Ale i tahle, má oblíbená Kayla, mi udělala obrovskou radost :-) Byla bez topíku, ale jinak v super stavu, vlasy krásné, po umytí ještě prokoukly. Korunka originálně připevněná, prostě super.


Barbie Magical Mermaid - Kayla a její děti :-)

23. ledna 2009 v 20:17 Barbie photoshooting MIX
Malá mušle je z Barbie & Krissy Magical Mermaids.

Já se ptám V.

22. ledna 2009 v 23:30 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Zatím poslední :-) Taky dorazila dnes, spolu s bílou. Máte někdo tip, co je to za krasavici? Oblečení bude asi taky původní :-)

Já se ptám IV.

22. ledna 2009 v 23:24 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Tahle panenka mi dorazila dnes, proto je po té cestě ještě jaksi rozvrkočená :-) nemytá, nečesaná :-)) Řekla bych, že oblečení i náušnice jsou původní. Nezahlédli jste ji něde? Neznáte ji?


Já se ptám III.

22. ledna 2009 v 21:40 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Tuhle krásnou černošku jsem si koupila pro sebe jako první :-) Je celokloubová, včetně chodidel, připomíná mi Klárku z Louskáčku? Ale v hlavě má nějakou čelenku, to přeci bílá Clara nemá, ta má takovou korunku jako skřipec! Šaty na sobě měla baletní, ale od Sindy. Poradí mi někdo?

Já se ptám II.

22. ledna 2009 v 21:33 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Už třetí den se přehrabuju ve svých pokladech :-) a tak jsem vytáhla několik neurčených panenek. Tuhle jsem vyhrála na Aukru, u jiné panenky jsem měla ty zelené šaty, které vypadají ze stejné kolekce. Šaty jsou Barbie.
znáte někdo?

Já se ptám I.

22. ledna 2009 v 21:30 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Pomůžete mi někdo vzpomenout si, co to mám za panenku :-) ??? Už jsem to věděla, ale nemůžu najít její fotku s názvem. Díky!


Cloe Costume Party

21. ledna 2009 v 20:58 MGA panenky
Poslední z trojice Costume Party, princezna :-)) Těžko říct, která je hezčí, každopádně Cloe je díky téměř bílým vlasům velmi křehká a jemná, pastelové barvy, hned dvě pihy krásy :-)) .... Když je vidím všechny tři, neubráním se vzpomínce na Čarodějky z Eastwicku, blond, černá a zrzka ...

Viva se ptá

21. ledna 2009 v 1:10 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Na hlavičce má rok 1990, náušnice původně neměla. Účes vypadá, že by mohl být původní.

Irena se ptá

21. ledna 2009 v 0:44 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Ahoj Vlaďko,
na ebay jsem našla tyhle panenky prodávající uvedl že jsou od MGA, bohužel jsem aukci nevyhrála, což mě moc mrzí, a co hůř, vlastní neznalostí systému, ne že by byly tak drahé, no hrůza, ale úplně mě nadchly, velikostně jsou jako bratz 9'' , neviděla jsi je někdy v prodeji? Ráda bych je sehnala, přikládám fotku z ebay
irena
**************************************
Mě se tedy taky líbí moc! Připomínají mi Wee 3 Friends od Mattela. Ale údajně je to MGA? Víte někdo, zda MGA vyráběl tyto panenky a jak se jmenují?

Yasmin Costume Party

16. ledna 2009 v 23:49 MGA panenky

Druhá panenka ze sady Costume Party, která je celá velmi vydařená :-)) Krásná, výrazná pirátka, které nechybí truhla s pokladem :-)) Myslím, že kdyby byla tahle kráska v Karibiku ve stejnou chvíli, jako Johny Depp, měla by asi Vanessa Paradis problém :-)))

Genie Magic Meygan

16. ledna 2009 v 22:57 MGA panenky
Orientální kráska s křišťálovou koulí a věštící věžičkou :-)) Nádherná zrzka s tetováním (asi hennou, že?) na rukou má u sebe i náhradní oblečení.

Bratz Genie Magic Meygan - video

16. ledna 2009 v 22:56

Bratz mix - video

16. ledna 2009 v 21:04

Meygan Costume Party

16. ledna 2009 v 1:47 MGA panenky
Čarodějky se u nás těší stejné oblibě, jako mořské panny :-)) Tahle je od Ježíška. Je naprosto úžasná!
1990 Ski Fun Ken

15. ledna 2009 v 0:43 Ken
Snowborďák Ken v nepřehlédnutelném obleku zcela jistě dle posledního výkřiku mody roku 1990 :-) Vlasy má namalované, melírované, není celokloubový, má klasický kloub v kolenou.

Světelná postýlka pro Shelly - video

14. ledna 2009 v 11:24

Postýlka pro Shelly se světelnými efekty :-)) Sice trochu tvrdá :-)) ale zato taková diskotéka při spaní by se určitě lecjaké malé slečně líbila :-))

Má dvě kopule, které se nasazují na světelný zdoj, můžou se tak obměňovat světelné efekty :-)


Kathleen, Lacey a Janessa - video

13. ledna 2009 v 21:39
Dnes jsem zkusila natočit tančící Shelly z 12 tančících princezen :-))
Vzhledem k tomu, že jsem na to byla sama, byl to docela oříšek.
Ale tak vyčerpaná, jako baletky po svém baletu, jsem nebyla :-))

Baletící Janessa

1990 Eskimo Barbie Special Edition

13. ledna 2009 v 20:17 Dolls of the World
Tato panenka mi udělala velkou radost. Trpím na etnické panenky a tahle je suprová zrovinka na zimu :-)) Mám pocit, že ten sníh v Praze napadl hlavně kvůli ní :-)

Pejsek Ginger

13. ledna 2009 v 0:02 Barbie mazlíčci a zvířátka
Psík Ginger je zlatý retrívr. Tohoto psa jsem koupila na Aukru. Původně chodil a štěkal. Je pravda, že ještě když jsem ho koupila, tak štěkal. Teď už bohužel ne. Protože má v sobě zabudovaný mechanismus a opravdu silně potřeboval vyprat, musela jsem ho, ... no ... prostě stáhnout z kůže, no. Pak jsem teprve látku mohla vyprat a zase znovu natáhnout a přišít. Baterky jsem vyměnila, ale mám pocit, že při natahování látky se někde uvnitř něco ulomilo ....
Psík už hodně pamatuje a je to na něm vidět. Je to takový můj chudáček, tlamičku už má na křivo ... zkusím s tím ještě něco udělat. Ale přeci ho nevyhodím :-)Chlupatá parta na sněhu

12. ledna 2009 v 23:22 Barbie mazlíčci a zvířátka
Na čerstvém sněhu se líbí i psíkům a kočičce :-)
Psi: Tobasco, Sněhová koule a Ginger, kočka Tiffy

Brietta - Pegas

12. ledna 2009 v 0:41 Barbie mazlíčci a zvířátka
Plně kloubový Pegas má sundavací křídla a svíticí korunku na hlavě (zmáčknutím hvězdičky na krku se aktivuje). Jednu dobu jsem po něm urputně pátrala, teď je vidět na MMB docela často. Původně měl, myslím, kolem krku ještě řetěz se zvonečkem. Je to zakletá princezna Brietta z pohádky Barbie a Kouzlo Pegasu. Stejný je momentálně prodávaný Pegas Glimmer z pohádky Diamantový zámek, jen má jiné barvy a je vychytanější o různé jiné hudební a světelné funkce.

Brietta - dívka

11. ledna 2009 v 23:58 Princezny/Princess
Zatím poslední přírůstek z této skupiny - Kouzlo Pegasu :-)) Koupila jsem ji úplně novou, takže je v super stavu a kdybych věděla, jak moc je hezká, asi už bych ji koupila dávno.

1997 Růženka - Rapunzel AA verze

9. ledna 2009 v 22:00 Princezny/Princess
Myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že získaní této panenky byla prostě klika :-) (zdarvím Martinku - Pandoru :) ) Ľubo mi pomohl ji identifikovat, takže už vím, že je to Rapunzel, která má stejnou tvář, jako bělošská verze. Její šaty nejsou původní a protože nevlastním ani bílou verzi této panenky, nemohla jsem ji v původních šatech vyfotit. Nicméně tyto se k zimnímu počasí krásně hodí. Nevím zatím, z jaké panenky jsou, ale sluší ji náramě. No a na tom sněhu ...
Vlásky jsou dlouhé, ale nejsou příliš husté, jemné. Překvapilo mě, jak dokonalou má tvář. Zejména jak krásně jsou vykreslené její rty.

2005 Barbie Annika - AA verze

9. ledna 2009 v 0:24 Princezny/Princess
Moc jsem nedoufala, že bych někdy mohla získat tuto Afroamerickou verzi princezny Anniky z pohádky Barbie a Kouzlo Pegasu, vzhledem k tomu, že se z nějakého důvodu k nám moc tyto varianty nedovážejí. Podařilo se mi ji vydražit v aukci na MMB spolu s běloškou, tak ty máme dvě .-)
Tahle Annika AA je naprosto úžasná, moc jsem se těšila, až jí uvidím naživo :-))

Další tajemná tvář :-))

8. ledna 2009 v 18:57 Hádanky, kvízy, zábava :-)
Tohle myslím nebude příliš složité :-) Panenku u mě na blogu najdete.
**********************
První správná odpověď: Olina :-))
další: Faitheen :-))
Ľubo :-))
***************************************
Je to tato fotka panenky Christie Bubble Fairy

Ski Fun kůň

7. ledna 2009 v 23:02 Barbie mazlíčci a zvířátka
Hezký grošák v zimní úpravě :-), včetně sněhových ozdobiček do hřívy. Uvnitř koníka je rolnička, takže vydává takový ten charakteristický zvuk, jako když veze Ivánek Nastěnku na saních a přepadnou je loupežníci :-) Má sundavací podkovy - můžeme si hrát i na kováře :-) V dohledné době bych mohla mít i saně, ne tedy úplně ty, které do této sady patří, ale to už je detail :-)

Poznáte ji?

7. ledna 2009 v 9:44 Hádanky, kvízy, zábava :-)
Poznáte tuto panenku? Tentokrát mohu napovědět, že přesně tuto fotku u mě na blogu najdete :-)
opět dám moderované komentáře, aby si mohlo zasoutěžit víc lidí :-)
********************************
Hand Point Sign NEW Images Správně zatím odpověděli:
Chelsea
Ľubo
Olga
Faitheen

Ještě ponechávám možnost lámat si hlavu :-) zítra zveřejním všechny komentáře :-))

a je to
baletka Sněhurka :-))

Kdopak mě pozná???

7. ledna 2009 v 9:21 Hádanky, kvízy, zábava :-)
Na zkrácení dlouhých zimních večerů jsem pro vás připravila tuto hádanku. Fotku jsem lehce poupravila :-)) a jsem zvědavá, jestli někdo panenku identifikuje. Jenom napovím, že jsem ji zatím na blogu nezveřejnila :-)). Vyzkouším funkci "moderované komentáře", aby to bylo napínavější :-)

*****************************************
Hand Point Sign NEW ImagesTak tady přišly dva komentáře, jeden je správný. Ještě počkám :-)
Správně zatím odpověděla Chelsea - první tip. Klobouk dolů :-)
A další správná odpověď: Faitheen :-))

Už nikdo nehádá, takže tady je původní fotka (před upravením)


Olina se ptá 3

6. ledna 2009 v 22:58 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Na halvičce má rok 1998. Znáte ji někdo?

Olina se ptá 2

6. ledna 2009 v 22:54 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Na halvičce má rok 2003. Ta je krásná! Mohla by to být podle mě stejná, jako má Jana - yourcandy, myslím, že se jmenuje Brenda a je překrááásná! Tu bych chtěla!!
Je to ona? Kdopak nám to potvrdí???

Olina se ptá 1

6. ledna 2009 v 22:51 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ
Olina by ráda zjistila, co to má doma za panenku. Má na hlavičce TM/2001. Je krásná, má moc hezký obličej. Poznáte ji někdo?

Bratz Winter Wonderland Dana

5. ledna 2009 v 23:01 MGA panenky

Tyhle panenky mají velkou výhodu - celkem ochotně samy stojí, čímž dělají focení o mnoho příjemnější.

Xena: Princezna bojovnice

1. ledna 2009 v 0:01 Akční panenky - Action doll
Xena, princezna bojovnice ze stejnojmenného seriálu. Je to fiktivní postava z historické fantasy, odehrávající se sice ve starověkém Řecku, ale časově neohraničená, proto se setkáváme v seriálu s velmi různorodými postavami. Půjčuje jména i témata z různých mytologií po celém světě, a tyto mytologie a především zápletky jednotlivých epizod si upravuje podle potřeby. Témata jsou v zásadě nadčasová: přijmutí zodpovědnosti za svoje skutky, cena lidského života, osobní svoboda a obětování se, přátelství.
***************************************
Panenku jsem koupila z druhé ruky, na Mimibazaru. Kvalitní po všech stránkách, pravděpodobně původně měla ještě nějaké bojovné doplňky, meč, štít? Jedna ruka je vyloženě připravená chytnout třeba meč a rychle zaujmout bojonou pozici :-) Nohy jsou v kolenou ohebné, jako u barbínek, chodidla plochá, panenka stojí lehce na špičkách. V botách má podpatek, který sklon vyrovná, takže s trochou šikovnosti sama stojí.

Gabrielle, přítelkyně Xeny

1. ledna 2009 v 0:00 Akční panenky - Action doll
Gabrielle, přítelkyně Xeny, princezny bojovnice ze stejnojmenného amerického seriálu.
Panenka sice není filmové předloze tolik podobná, ale je kvalitní včetně pěkného a neobvyklého oblečení. Boty mají v sobě jakýsi podpatek, čímž panence umožňují i volně stát. Původně jistě měla i nějaký měč či cosi podobného (viz ruka). Je koupená na Mimibazaru spolu s panenkou Xenou :-)