Březen 2009


1997 Růženka - Rapunzel AA

31. března 2009 v 23:09 Princezny/Princess
Na našem trůně si to vyzkoušela i Růženka :-))

Tyler Wentworth - v oblečku Ozmopolis

30. března 2009 v 17:50 Tonner dolls
Tyler určitě časem dostane nějaký svůj hezký model, popřípadě několik , ale prozatím si vypůjčila oblečení od kamarádky (taky jste si půjčovali v dětství oblečení třeba se spolužačkou? :-)) ).

Tyler Wentworth - tak, jak přišla, tedy nahá :-)

30. března 2009 v 0:35 Tonner dolls
Moje první velká "tonnerka". Nebyla nová, původně bydlela v USA, pak se dostala přes e-bay k nám do republiky aby posléze skončila u mě . Takže je to docela cestovatelka. Původním oblečením byly šaty s názvem Precious Metal v barvě měděné s kovovým efektem (flitry?). Fotku z internetu najdete na konci článku. Šperky jí zůstaly.
Těším se, že na ni vytvořím nějaký pěkný model, nakonec budou časem i střihy (viď Jani :-) ), takže určitě něco spáchám. Prozatím jsem jí vyzkoušela oblečení a boty od Ozmopolitan a vypadá v nich skvěle (fotky budou příště).
Tyler má straší typ těla, takže ohýbá jen kolena a je ohebná v ramenou. Nohy do strany nevytočí. Má původní účes a krásnou tvář, která rozhodla při jejím výběru. Aspoň mám trochu srovnání, co se týče těl.

Basic Ozmopolitan - oblečená a svlečená

29. března 2009 v 22:35 Tonner dolls
Poslední část z nafocených snímků.

Basic Ozmopolitan - oblečená a pózující

29. března 2009 v 22:07 Tonner dolls
Překvapil mě stojánek. Přiznám se, že neznám film Čaroděj ze země Oz, ze kterého je tahle tvářička, a troufám si odhadnout, že stojánek má taky spojitost s filmem . Taky účes je určitě podle filmu, ten ale časem zruším .
K oblečení musím podotknout, že mi přijde opravdu velmi kvalitně zpracované. A botky taky na noze pěkně drží, ačkoliv by mohly při tomto tvaru být padací, takže za kvalitu určitě uděluji bod

Basic Ozmopolitan - v krabici

29. března 2009 v 21:39 Tonner dolls
Panenky od firmy Robert Tonner jsou v mojí sbírce čerstvé novinky. Tato konkrétně je velká 40 cm a je úplně nová. Její rozbalování má své kouzlo , je tak precizně zabalená, že to asi dostane každého .
Panenka je vinylová a je celokloubová, což znamená, že má kloubové ruce (ramena, lokty, zápěstí), nohy (kyčle a kolena), hrudník i otočný pas. Tvarovat se může díky tomu do mnoha krásných pozic. Obličej má osobitý výraz, vlasy kvalitní. Součástí balení je i stojánek a boty.
Tak teď se pojďte podívat, co na mě čekalo po otevření krabice

Growing Up Skipper - Rostoucí Skipper

29. března 2009 v 16:55 | zdroj: johana |  Starožitné / Vintage
A teď mám tu čest představit vám jednu raritku: panenku, která umí vyrůst a dokonce jí narostou i prsa! . Dokáže vyrůst o 1,2 cm, tedy půl inče ( Growong Up). Docílíme toho tím, že jednou rukou otočíme v rameni dokola. Měkká gumová část hrudníku pak vyleze od pasu do výšky o 1,2 cm a skrytý mechanismus zároveň vyboulí prsa . A další zajímavostí u této panenky jsou vypichované řasy. Takže opravdu velmi zajímavý kus.

1996 Wedding Day Barbie

29. března 2009 v 3:10 Sběratelské / Collector
Barbie nevěsta je reprodukcí panenky z roku 1960. Tato byla vydána v roce 1996 ve sběratelské edici 1960 Fashion and Doll Reprodiction. Má všechny typické znaky panenek z počátků výroby. Jen materiál je soudobý, ale jinak je zachována "nepohyblivost" tak, jak byla v té době. Je to tedy spíše sbírková záležitost, na hraní moc není. Co mě zaujalo, jsou například vyznačené nosní dírky nebo oči s naznačenýma řasama pomocí tvaru hlavy.


Tonner - Tyler Wentworth, Basic Ozmopolitan a Tiny Kitty

29. března 2009 v 0:11 Porovnání panenek
Tady jsou pohromadě moje všechny "tonnerky", tak je můžete porovnat

Tonner - Tyler Wentworth a Basic Ozmopolitan

29. března 2009 v 0:03 Tonner dolls
V týdnu mi přicestovala druhá velká "tonnerka", Basic Ozmopolitan. Takže nyní mám dvě tyto velké a jednu malou. Nabízím vám srovnání velkých, 40 cm "tonnerek". Jsou dost odlišné.

Ta vpravo je Tyler Wentworth a má starší typ těla. Kloubové má pouze nohy, ruce v ramenou. Panenka vlevo, Basic Ozmopolitan, má novější typ těla, kloubové jsou nohy, ramena, lokty i zápěstí a navíc má i půlený pas a kloubový hrudník. Také nohy v kyčlích lze vytočit do strany, na rozdíl od Tyler.

Mládež :-)

28. března 2009 v 22:39 | zdroj: johana |  Starožitné / Vintage
Ricky, první přítel Skipper, a tmavovlasá verze Skipper (model hlavy 1963).

Skipper

28. března 2009 v 21:25 | zdroj: johana |  Starožitné / Vintage
Skipper je mladší sestřička Barbie. I ona v průběhu času změnila svoji podobu. Na prvních obrázcích je vidět originální krabička, ve které se Skipper prodávala. Za pozornost určitě stojí stará značka firmy Mattel, kde je uvedeno i Toymakers, což znamená "výrobce hraček". Firma byla na trhu nová. Dnes už takové označení opravdu používat nemusí .

A zase ta Lenara ....

28. března 2009 v 1:18 Barbie photoshooting MIX
Lenaře jsem vyzkoušela další model, tentokrát od "Manšestrové Barbie" :-))

2009 Scotland - Skotka II.

26. března 2009 v 22:15 Dolls of the World
Myslím, že tohle snad ani komentář nepotřebuje :-))

2009 Scotland Barbie

26. března 2009 v 21:38 Dolls of the World
Tahle úchvatná Skotka byla vydána u příležitosti padesátých narozenin panenky Barbie. Je to tedy novinka a dá se ještě docela snadno sehnat za pěknou cenu. Její krása mě opravdu překvapila a opravdu nevím, kdybych ji postavila vedle Španělky a Sumatry, která by to vyhrála :-))
Zde nabízím fotky v krabici a něco málo po vybalení.

Bratz Babyz Bubble Butterfliez Sasha

25. března 2009 v 20:20 MGA panenky
Tahle buclatá našpulená bratzka má asi maminku mořskou pannu a tatínka motýla :-)) Neodolala jsem :-))
Panenka má sundavací křídla, která zároveň mohou sloužit po namočení do jarové vody jako bublifuk. Panence by se po namočení do teplé vody měla měnit barva topíku a z kytičky v ruce by měla stříkat voda :-)) - ještě jsem nezkoušela :-)) Má u sebe takové podivné zvířátko, čo co :-))

Lenara ještě jinak :-))

25. března 2009 v 0:22 Barbie photoshooting MIX
Když jsem procházela dětským pokojem, koukaly z krabice s barbínovskýma šatičkama tyto, od Fiony, kung-fu princezny (MGA). A bylo rozhodnuto. Ta úžasná zelená barva byla přesně to, co jsem hledala. Naštěstí šly šaty zapnout, ikdyž ne úplně dobře. Mě osobně se tedy Lenara v těchto šatech líbí nejvíc :-))
Více o této panence najdete v předchozím článku.

Lenara jinak

24. března 2009 v 23:53 Barbie photoshooting MIX
Tahle krásná panenka už něco pamatuje :-) Je to motýlová víla Lenara a jak vypadala původně si můžete prohlédnout na poslední fotce tohoto článku. Této někdo ostříhla vlasy, ale řekla bych, že docela odborně. Majitelkou přede mnou byla Edita, a jak vypadala u ní si můžete prohlédnout tady. Pak jí ještě zkusila vyměnit tělo, fotky najdete zde.

Když ji Edita prodávala, neváhala jsem, protože už doma mám žlutou. Koupila jsem ji ačkoliv jsem věděla, že není zrovinka v dobré kondici. A původní plány byly, že jí převlasím. dokonce jsem si na doll-4-all objednala zrzavé saranové vlasy. Chtěla jsem ji prostě co nejvíc přiblížit původnímu stavu. Jenže když dorazila zjistila jsem, že vlasy nebudou jediný problém. Křídla, která měla a která se ovládají pomocí tlačítka na zádech, už nedržela ve vzpřímené poloze. A tak jsem zkusila sehnat jinou. A tuhle bych potom nějak upravila dle momentálního nápadu.

I výměnu těla jsem zvažovala, ale to je vždycky problém, protože chytit stejný odstín tváře a těla je moc těžké. S proměnou jsem pořád váhlala do doby, než seženu jinou. A to se mi nakonec povedlo a tak jsem prozatím panenku zbavila křídel a oblékla ji. Nevylučuji, že časem přijde ještě nějaký další krok v proměně, pro zatím jsem jí doblékla do věcí, které mám navíc, takže budou jen její :-)) Oblečení není moje výroba

Ke které panence to patří??? :-)

23. března 2009 v 0:02 Hádanky, kvízy, zábava :-)
A po delší době zase nějaká hádanka :-)) Dokážete správně zařadit tento kus? A čeho je to vlastně kus?

********************************************
:-)) Jo jo, zatím všechny odpovědi byly správné, ponechávám ještě možnost dalším do dnešního večera, pak zveřejním komentíky :-))
*************************************
Tak tady je řešení: Je to osuška k sadě panenky s pejskem Stylin´Pup Barbie.
A tohle je celá sbírka této sady, kterou vlastním :-)) Podrobnější fotky budou samozřejmě následovat v nejbližších dnech :-))
*****************************************
Všichni odpovídající věděli, o co jde, takže gratuluju všem :-))

1986 Rockerka Dee - Dee

22. března 2009 v 23:53 Playline
Když jsem kupovala na MMB tuto panenku, netušila jsem, co je zač, jen podle obličeje mi bylo jasné, že už je to starší model :-)) a její výstřední oblečení mi dávalo tušit, že by mohlo být od Mattela (po zkušenosti s Christie Lights & Lace). Čekala jsem, jak bude vypadat. Když přišla, na oblečení žádná cedulka .... ale každopádně se mi moc líbil její obličej. A pak jsem si sedla k mé oblíbené četbě :-) Obrazový průvodce módním světem panenky Barbie a našla ji tam a dokonce i v tomto oblečení :-)) To jsem se zaradovala! Jen botky jsem jí dala jiné, dostala jsem je od Lucie :-)) - díky! A barevně se hodí krásně.

Takže už vím, že je to rockerka Dee - Dee, zpěvačka :-))

1997 Rapunzel - Růženka

22. března 2009 v 17:16 Princezny/Princess
Další Růženka ve sbírce je nová, z MMB od paní Stáni (stanulka). Dlouho jsem přemýšlela, že ji koupím, resp. dlouho jsem ji chtěla objevit. Když se objevila, ještě chvíli jsem váhala, přeci jenom něco stála, ale pak Stáňa dala 30% slevu a nebylo na co čekat. V závěru článku pochopíte, proč jsem ji vlastně chtěla (pozoný návštěvník už možná tuší :-)) )
Takže: nová, v krabici, krásná, ba přímo nádherná :-)) Opravdu milý a hezký obličej a překrásné vlasy. No, posuďte sami :-))

Beach Glamm Steven

21. března 2009 v 23:42 Ken
Neodolala jsem a koupila si zcela nového plážového černouška. Je v pořadí čtvrtý v naší afroamerické skupině :-)) Přiznám se, že v obličeji se mi líbí zatím nejvíc. Bohužel jeho pohyblivost je bídná. Nohy jen dopředu a vzad, v koleni se dají ohýbat, ale ruce nemají kloub umožňující pohyb do strany, takže jen předpaží čí zvedne ruku. Je to škoda, protože jinak by to byl opravdu náherný BOY pro černošské krasavice :-)) Co mě na něm tedy ale nadchlo, kromě pozitivního výrazu v obličeji, je jeho zastřižené afro :-)) Je moc roztomilé, příjemná změna, oststní mají vlasy jen malované :-))Pocahontas - něco z historie

20. března 2009 v 19:44 Povídání, tipy, zajímavosti,...

Galerie ženských osobností - Pocahontas

Jana Turčínková


Asi nejznámější Indiánka na světě, i když v českých zemích by ji zřejmě co do popularity překonala Ribana či Nšoči. Ty jsou však postavami pouze literárními či filmovými, zatímco Pocahontas byla postavou skutečnou. Ale i ona je opředena mnoha legendami, z nichž většina je z velké části nepravdivá. Její velký význam spočíval v tom, že usnadnila počátek osidlování Ameriky evropskými osadníky a pomohla přilákat do nových kolonií nové přistěhovalce a zajistit mírové ovzduší tohoto prvního období.

Indiánský obleček

20. března 2009 v 17:49 Dílna
Když jsem nemohla blogovat (jak vypověděl službu počítač), dodělala jsem aspoň to, co jsem měla už dlouho rozešité :-)) Teď mám v plánu ještě ošatit jednoho nového indiána (díky Oli :-)) ) Šaty jsou vlastně takový přehoz po straně sešitý, rukávky jsou udělané jen jako bolerko pod nimi, čelenku jsem udělala tak, jak se dělají náramky přátelství a botky - jednoduchý střih :-)) Pak několik ozdobiček a hotovo :-))
Srovnání panenek Barbie, Tonner, Laiko, Jakks Pacific, Shelly, Tiny Kitty a Bratz

20. března 2009 v 11:13 Porovnání panenek
Tady můžete porovnat část typů panenek, které mám ve sbírce :-)) Hodlám vás podobnými fotkami zásobovat i nadále, docela mě to baví srovnávat různá tělíčka :-))

Pihaté geny :-)

20. března 2009 v 0:41 Barbie photoshooting MIX
Dvě zrzavé pihaté sestry :-)) Kenzie (My Scene) a Shelly karatistka. sluší jim to spolu, né? :-))

Laďka se ptá

19. března 2009 v 20:51 DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ


Ahoj Vlaďko,
posílám fotografie.
Panenky jsem koupila z druhé ruky v rámci většího setu, bohužel nahé
(takže oblečky ani jiné doplňky než šperky nejde k identifikaci
použít).
Zrzka vlevo má typ těla (c) Mattel, Inc. 1966 CHINA, hlavičku (c)
1981, lokny vypadají nečesané. Má modré oči a růžové rty. Nehty
nalakované nemá.
Tmavovláska vpravo má tělo typu Model Muse, (c) 2003 Mattel Inc.,
China. Hlavičku (c) 1998. Nehty na rukou má nalakované na velmi
tamovou vínovou. Nehty na nohou nalakované nemá. Má výrazné oční stíny
- modré až tyrkysové. Učes vypadá původní.
Díky moc, přeji hezký večer, Laďka

Královna Sumatry

15. března 2009 v 8:04 Barbie photoshooting MIX
Zejména díky vašim četným žádostem zveřejňuji další fotky Sumatry :-)) Chtěla jsem ji nafotit v přírodě, což mám pořád v plánu, ale až bude lepší počasí, nějaké kytky a pod :-)) Takže prozatím na trůnu, jako opravdická královna :-))


Modrá princeznička

13. března 2009 v 19:45 MGA panenky
Nevím, jestli je to opravdu princezna :-) ale s tou korunkou mi tak připadá :-)) A na trůnu jí to docela sluší, řekla bych :-))

SMS Barbie na sněhu

12. března 2009 v 20:08 Barbie photoshooting MIX
Tak toto jsou poslední fotky nafocené na Šumavě a pro tentokrát s fotkami na sněhu končím :-)) Možná mi někde ještě nějaké zbyly, ale pokud jo, nechám je zase až přijde vhodná doba :-)) Takže toto je takové rozloučení se zimou. Byla pěkná, ale těším se na jaro :-))
Modelkou je Instant Message Girls Barbie, mám v plánu věnovat ji taktéž samotný článek, proto rubrika Inspirace. Nemá už všechno vybavení, ale vyváží to krásným obličejem a zajímavými vlasy :-))

Mořská panna na sněhu :-)

12. března 2009 v 14:26 My Scene
Chelsea z řady Masquerade Madness v převleku za mořskou pannu. Už dříve jsem kopila samostatně obleček a oblékla do něj Barbie My Scene. No, a když se naskytla možnost koupit celou panenku i s oblečkem, koupila jsem jí, takže oblečky máme teď dva :-) Panenka mě dostala tím, že má pravé řasy ... hrozně pěkně se fotí, to už jsem si vyzkoušela u mé první, Masquerade Madness Barbie. A připadalo mi, že na sněhu jí to bude taky slušet, ikdyž obleček tomu zrovna neodpovídá :-)) Panence hodlám ještě věnovat sólo článek, proto jsem tyto fotky zařadila do rubriky Inspirace.

Tělo

12. března 2009 v 0:54 Starožitné / Vintage
A teď trochu podrobností k samotné panence. Možná doma někde podobnou máte a ani nevíte, že je to historický kousek. Prohlédněte si jí dobře a koukněte, zda nemá některé z následujících znaků :-)

Doplňky a oblečení

12. března 2009 v 0:24 Starožitné / Vintage
Ukázka dobových doplňků: telefon, zespodu značený JAPAN, příslušenství ze stejné doby, i modrý kartáč na vlasy.

Starožitné Barbie (Vintage Barbie)

11. března 2009 v 0:58 Starožitné / Vintage
Starožitné panenky: zrzavá, tzv. *"tizian" Barbie, Ken a Barbie. Na sobě mají púvodní oblečky. Starožitonost je vlastně vše starší 50 let, takže březnem počínaje i toto :-)
Fotografie a doprovodný text je od johany (uvedla jsem ji jako autora článku), která nám umožní nejen nakouknout do její sbírky tzv. vintage Barbie a ostatních věcí, ale dopřeje nám i poučný text, za což jí velmi děkuji :-) A zároveň si můžeme udělat takový výlet do minulosti :-))

Do historie s johanou :-)

11. března 2009 v 0:58 Starožitné / Vintage
Johana má nejen skvělou sbírku panenek, ale jak jste si jistě všimli, i velké vědomosti. Ano, je to ta johana, která tolika z nás pomohla odhalit pravý název panenky a na jejíž popud vznikla rubrika Barbie detektivní kancelář :-) ve které často "úřaduje" :-))
A nyní vznikla další rubrika - Vintage Barbie - která by měla být nejen přehlídkou těch nejzajímavějších věcí týkajících se historie Barbie ze sbírky johany, ale i zdrojem poučení, pro nás ostatní. Všechny fotky v uvedené rubrice pořídila johana. Já na ně umisťuju logo svého blogu pouze proto, aby je nikdo jako neoznačené nekopíroval a nevydával je za svoje. Vztahují se na ně stejná pravida jako na moje fotky.

Chtěla bych johaně moc poděkovat za všechnu tu ochotu a inspiraci, kterou mi poskytuje, a v neposlední řadě také za tento "seriál", na který jsem se dlouho moc těšila :-))

Zároveň bych chtěla vybídnout ty z vás, kteří se o toto období zajímáte a máte doma také nějaké podobné poklady či máte zajímavé odkazy na stránky, věnované vintage Barbie, aby jste se s námi také podělili :-))

2005 Fashion Fever Benetton New York

9. března 2009 v 0:29 Barbie Loves Benetton Fashion Fever
A poslední sněhová víla :-)) Podle počtu fotek se dá poznat, která se mi fotila nejlíp :-)) Tahle kráska je naprosto neodolatelná. A šatičky jsou opět od yourcandy :-))

Sněhová víla - copánková Sindy

9. března 2009 v 0:09 Sindy
Druhá sněhová víla, tentokrát je to panenka Sindy od firmy Hasbro. Místo vlásků má copánky připomínající dredy. Šaty šila opět yourcandy :-))


Shelly Andílek od Rapunzel

8. března 2009 v 0:20 Shelly/Kelly
Shellynka jako andílek, krásné mahagonové vlásky a milý obličejík. Je z nějaké pohádky Rapunzel - Růženka.

Nichelle jako zimní královna :-)

8. března 2009 v 0:09 Dílna
Nichelle z Generation Girl ve známém oblečku pro Královnu Severu :-)). Pro focení jsem jí poprvé rozpustila její afro účes, taky jí to moc sluší ... :-))

Nichelle Generation Girl na sněhu :-)

8. března 2009 v 0:01 Barbie photoshooting MIX
Nichelle Williams z New Yorku. Je z velmi podařené edice Generation Girl. Katalog Generation Girl najdete zde. Ještě se k této panence vrátím a nafotím ji se všemi detaily, ale je to moje oblíbenkyně, tak jsem ji vzala s sebou na sníh. Má nezvyklé a moc hezké a taky naprosto nečesatelné vlásky.

Bratz Wintertime Collection

7. března 2009 v 23:32 MGA panenky
A obě krásky spolu :-))