Duben 2009

2002 Amazing Nails Lea

28. dubna 2009 v 20:50 Playline

Konečně vám dopřeju důkladně si prohlédnout Amazing Nails Leu. Je jednoduše nádherná Účes vypadá původní a botky asi též. Tak pěkné pokoukáníčko

2002 Amazing Nails Kayla

26. dubna 2009 v 22:23 Playline
Panenky s touto tváří se asi líbí každému. A v kombinaci s červenou barvou je to pro mě naprosto neodolatelná kombinace

Jude Deveraux - The Raider - Jessica Taggert

25. dubna 2009 v 20:42 Sety / Sets
Jessica byla ze začátku jen jako "k Alexandrovi" a kdyby nebyli s Alexandrem jako set, asi bych ji nikdy nekoupila. Teď jsem ale ráda, že ji mám, je totiž krásná, v obličeji určitě, i šaty jsou nádherné. Snad jen už zmiňovaná "nepohyblivost" tělíčka je mímusem.
Na celý set se můžete podívat zde.

Barbie tělo 1966

23. dubna 2009 v 10:00 Povídání, tipy, zajímavosti,...
Rozebrané tělo Barbie, rok na tělíčku je 1966, otočný pas, ruce bez kloubu. Detailní pohled zejména do nohy, na zařízení umožňující pohyb v koleni, dále na princip otočného pasu.


1979 Kelley

22. dubna 2009 v 22:28 1979 Kelley
Další zajímavý příběh se týká této velmi pozoruhodné tváře. Objevila se v kolekci nesouvisející přímo s Barbie. Byla to kolekce panenky Starr a jejích tří přátel, kteří byli středoškoláci - v 80. letech. Brunetka Kelley (nikoli Kelley - kamarádka Barbie v 70. letech) byla nositelkou této tváře. Ale jak už to bývá, linie, která nesouvisela s Barbie se časem zrušila. Nicméně něžný výraz této tváře našel uplatnění v další linii, opět nespojenou s Barbie, a to v Srdíčkové rodině - Heart Family, kde se ze středoškolačky Kelley stala bezejmenná máma rodiny. Ale i tato kolekce byla zrušená a do třetice se tato tvář dostala do okruhu Barbie rodiny na úplném konci 80. let jako Jazzie - blond sestřenice Barbie. To však také nemělo dlouhé trvání a nárůst počtu sestrer Barbie (objevily se Stacie a Shelly/Kelly) byl úplný konec pro Jazzii a od té doby se tato tvář nevrátila.

1976 Superstar

22. dubna 2009 v 22:02 1976 Superstar Barbie
V 70. letech už nebyla Barbie tak prodávanou, jako v 60. letech. Proto dizajnéři představili úplně novou Barbie, která měla úsměv se svítivě bílými zuby. Pokud máte ve sbírce blond Barbie z období 1977 až 1998 a má "zubatý" úsměv, určitě vlastníte panenku s touto tváří. Ale i brunetky, černošky a rusovlásky měly tuto tvář, ikdyž ne tak často, jako blondýnky. Hrály úlohu Barbie přítelkyň. V roce 1998 se tato tvář odebrala na odpočinek a nahradila ji Generation Girl Barbie.

1965 Christie

17. dubna 2009 v 23:32 1965 Christie
Stejně tak jako Midge tvář si i tato počkala déle, než se objevila v obchodech. Vznikla v roce 1965, ale Christie jsme poznali až v roce 1968. A byla to událost, protože byla první Afroameričankou, která se spřátelila s Barbie. Ikdyž nebyla první černoškou, která se vyskytla v barbie linii, protože Francie - sestřenice Barbie, se objevila i v černošské verzi. Ale měla totožnou tvář s bílou Francií, proti čemuž protestovali nazlobení Afroameričani. Ale Christie byla pravou černoškou s vlastní tváří.
Vyskytla se i v Malibu kolelci, ale dělala společnost i tváři TNT. Tato tvář byla použita i na panenku herečky Diahann Carrol, která hrála sestřičku Julii ve známém seriálu.
Ke konci sedmdesátých let, po té, co se Barbie začala měnit na Superstar, přešla Christie na tvář Steffie. A její původní tvář je od této doby už používaná jen v reprodukcích.


1966 Twist ´N turn (TNT)

17. dubna 2009 v 23:03 1966 Twist and turn Barbie
Tvář, která má zajímavou zkratku TNT, je zajímavá i tím, že kromě tváře pojmenovává i velmi známý typ těla. Je to první Barbie s otočným pasem, odtud pochází název, jež přeložený zní "Zvrtni a otoč".
Vznik této tváře byl způsobený mnohými stížnostmi rodičů, podle kterých Barbie s tváří z roku 1958 působí staře. Proto vznikla Barbie s dlouhými rovnými vlasy, červenou mašličkou v nich a svěžější tváří (ikdyž v porovnání s dnešními moderními tvářemi působící dost uměle).
Reprodukce této tváře vyšla i v letošním roce (2009) u příležitosti narozenim Barbie. S tváří TNT je spojena módní éra Mod, během které se nosily výrazné náušnice, minisukně a pestré oděvy s různými geometrickými tvary.
Kromě Barbie využívala tuto tvář jen její kamarádka Jamie, která nebyla dlouhodobou posilou v Barbie týmu. Z výsluní tvář sesadila Malibu Barbie s tváří Stacey, která začala být úspěšná, ale používání TNT skončilo až nástupem tváře Superstar.
Od konce 70. let se vyskytla tato tvář jen v 90. letech a v naší době, v podobě reprodukcí původních panenek z let vlády této tváře. Avšak vzhledem k tomu, že letošní rok je ve stylu 50. výročí Barbie, v nové kolekci Pop Life s extra ohebnými těly se objevila i tato tvář u Barbie a Christie.


Indická princezna - Priyanka Chopra, Bollywood Legends

17. dubna 2009 v 21:29 Jiné panenky
Pokud vás oslovuje orient, určitě oceníte tuhle krásnou Indku :-) Je koupená na Mimibazaru a já ji mám hlavně díky chaannah, která mi ji přenechala a já jsem jí za to moc vděčná, protože až naživo jsem si uvědomila, jak moc je tahle panenka krásná. Když přišla, celou jsem ji vysvlékla, oblečení vyprala, panenku vykoupala a ošetřila kondicionérem. Nějak jsem ji zapomněla nahou vyfotit a teď, když jsem jí přišila tu "šálu" kolem krku, už se mi do toho nechce :-) možná časem...
Panenka má tělo jako Barbie, půlený otočný pas, kloubová kolena (skrytý kloub), ramenní kloub (ruce jdou i do stran). Velikost je stejná jako u Barbie. Na těle nemá žádnou značku, jediné značení má na hlavičce, a to BL © FD 2.

Jude Deveraux - The Raider - Alexander Montgomery

16. dubna 2009 v 0:54 Sety / Sets
Alexandr je prostě uhrančivý krasavec a proto jsem fotkama nešetřila :-)) Více informací o něm samotném i setu, ze kterého pochází naleznete zde. V tomto článku budete moci obdivovat jeho tělo po všech stránkách - jak stavbu :-) tak pohyblivost. Je to opravdu vyjímečný Ken, škoda, že se mu aspoň trochu nepodobají ti bežně prodávaní.

1971 Steffie

15. dubna 2009 v 22:33 1971 Steffie
Tato tvář přesahuje hranice, ať už časové či rasové. Objevila se jako ne až tak výrazná brunetka Stefie, která byla opravdu jen krátkou známostí pro Barbie. Ale její našpulené rty nenechaly pracovníky Mattela chladnými a hned začali chrlit množství kamarádek pro Barbie pouze s touto tváří. Tak přišly na svět zrzka Kelley, černoška Cara, brunetky Tracy a Whitney.
A to není vše. Tato tvář se stala na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let i tváří pro "stálé" kamarádky Christie, PJ a Midge. Dokonce i pár Barbie blondýnek převzalo tuto tvář hlavně v kolekci Panenky ze světa (Dolls of the World).

1965 Stacey

15. dubna 2009 v 21:56 1965 Stacey
Tato tvář je první tváří, která představila usmívající otevřená ústa. Stacey byla britská přítelkyně Barbie. Avšak tuto tvář proslavila až Malibu Barbie a ostatní Barbie, které tuto tvář občas užívaly. Představením tváře Superstar tato tvář skončila.


1958 Barbie

15. dubna 2009 v 21:54 1958 Barbie
Tuto tvář zná asi každý, stačí se podívat na první Barbie, které se začaly vyrábět. V roce 1967 odešla tato tvář na odpočinek, když ji vystřídala Twist and Turn Barbie.
Ale na konci 80. let se vrátila v podobě reprodukcí starých panenek, později jako jediná tvář pro panenky Silkstone.Velikonoční Shelly - zajíček :-)

15. dubna 2009 v 0:16 Shelly/Kelly
Shelly si na Velikonoce oblékla veselý kostým zajíčka

1999 Easter Egg Party - Barbie and Kelly Gift Set, TARGET Special Edition

15. dubna 2009 v 0:08 Sety / Sets
Původně jsem těmito fotkami chtěla na blogu přivítat Velikonoce, ale nějak jsem to nestihla Tak aspoň teď vám představím tento dárkový set vyrobený pro obchodní dům Target. Jeho součástí jsou i mini kulisy se samolepkami. Barbie má kvalitní šaty a punčošky, Shelly/Kelly má obleček růžového zajíčka - uši se dají tvarovat, pp. jsou v nich drátky.

Přehled tváří

13. dubna 2009 v 22:39 Tváře / Head Molds

Přehled všech tváří

***


1993 Indiánka v bílém / Native American Barbie Special Edition

8. dubna 2009 v 13:40 Dolls of the World
Panenku jsem získala v aukci na Aukru a byla jsem dost zvědavá, co to bude za krásku. Když jsem ji držela v ruce, bylo mi jasné, že nebude jen tak obyčejná a posléze se mi povedlo zjistit, že je to sběratelská, z kolekce Native American Barbie, což je jeden hezký kousek vedle druhého.

Nebyla kompletní, chyběly jí botky, nožky má dost zničené. Pokusila jsem se ji trochu vylepšit :-) Mám dojem, že ty původní bílé "kozačky", které měla, jsem nakonec získala, ale v těch mých se mi nějak líbí víc :-)) Schází jí ještě prstýnek a asi měla nějaké ozdoby ve vlasech, podle fotek z internetu, které najdete na konci článku. Náušničky a náramek jsou původní.
Indiánky jsou moje slabost :-)

Dvě indiánky

7. dubna 2009 v 12:31 Barbie photoshooting MIX
V daleké prérii, někde uprostřed Ameriky, se právě setkaly dvě přítelkyně z dětsví, každá z jiného kmene...

Tré Bike Date

6. dubna 2009 v 13:00 Flávas
Tento Tré není zcela typický Flávas kluk, má jiné tělo, asi proto, aby lépe seděl na motorce :-))

Lenara! :-))

6. dubna 2009 v 8:18 Barbie photoshooting MIX
Tentokrát jsem ji navlíkla do oblečení Christie Trendy Bendy :-)

Háčkované šaty barevné - Vitamin C

5. dubna 2009 v 20:44 Dílna
Háčkované šatičky jsem vyrobila na horách :-)) Když teď na ně koukám, asi jsem už měla jarní náladu - no, vždyť to byly jarní prázdniny :-))

Kiyoni Brown a Treé Bike Date

5. dubna 2009 v 1:28 Flávas
Kiyoni Brown a Tré Bike Date.
Součástí setu je i motorka a helmy. Tré je kloubový stejně jako například Derek (12 tančících princezen). Kiyoni má kloubové lokty, kolena a v kyčlích se dají nohy vytočit do stran. Tré má sestřih na ježka, Kiyoni má modrý melír. Oblečení je motorkářské, boty u Tré jsou "vyklápěcí", Kiyoni je má vzadu otevřené.

Tré Awards :-)

4. dubna 2009 v 21:24 Flávas
Mikrofón a kuřík plný důležitých nezbytností pro pravou hvězdu :-) Kufřík je samozřejmě označen jménem, aby snad nedošlo k jeho záměně s jiným :-)

Tré Awards - nový

4. dubna 2009 v 19:06 Flávas
Tre z řady Flávas Awards, jeden ze dvou kluků z této party. Druhý je Liam. Tento Tre má ve své výbavě úžasnou paruku s afrem. Díky ní se umí proměnit z uhlazeného krasavce v dokonalého "vodvazového" nespoutance :-)) Kromě parádní paruky má ve své výbavě i druhý oblek, senzační kufřík na své osobní věci, a protože je to zpěvák, nechybí mikrofon, ocenění - platinová deska? :-)) cedulka V.I.P. a ještě pár dalších skvělých drobností. Jeden z nejúžasnějších panáčků od Mattela :-))

Tré Awards - venku :-)

4. dubna 2009 v 13:46 Flávas
Jarní sluníčko vytáhlo ven i tohoto hezouna :-)

Kiyoni a Tré Bike Date - na vyjížďce

3. dubna 2009 v 22:49 Flávas
Slunečné počasí vylákalo i motorkáře na jarní vyjížďku :-)) Musíte uznat, že tihle dva mají prostě styl :-))

2004 Víly z Fairytopie - Joybelle, Lenara a Kindlee / Barbie Fairytopia Jeweldrop Wonder Fairy Doll

3. dubna 2009 v 21:23 Víly a mořské panny / Fairy and Mermaid´s
A tohle jsou všechny tři pěkně pohromadě :-)) Mám z nich velkou radost a ani jsem nedoufala, že se mi je podaří tak brzy dát dohromady. Takže ještě jednou dík :-))

2004 Víla Kindlee z Fairytopie / Barbie Fairytopia - Yellow Jeweldrop Wonder Fairy Doll - Kindlee

3. dubna 2009 v 20:55 Víly a mořské panny / Fairy and Mermaid´s
Třetí víla, Kindlee. Tu jsem získala první a díky ní jsem koupila i Lenaru a Joybelle. Kindlee nebyla v úplně super stavu, ale oblečení i křídla byly celkem v pořádku. Sukýnka se při okraji třepila a tak jsem ji obšila. Vlasy byly rozpuštěné a protože jsem v době, kdy jsem ji získala a upravovala, nevěděla zcela přesně, jak původní účes vypadal, upravila jsem ji podle svého :-) Možná se někdy pokusím účes obnovit, ale prozatím jsem ji ponechala tak.

2004 Víla Lenara z Fairytopie / Mouse over image to zoom Lenara Fairytopia Lavender Wonder Fairy Barbie Doll

3. dubna 2009 v 20:25 Víly a mořské panny / Fairy and Mermaid´s


Krásná Lenara, druhá ze tří víl. Jako joybelle, je koupená v Anglii přes e-bay. Je v naprosto perfektním stavu, vlasy má také, jako Joybelle, v původním účesu. Nemám odvahu jí je rozpustit :-))

2004 Víla Joyelle z Fairytopie / Barbie Fairytopia Wonder Fairy - Joybelle

3. dubna 2009 v 19:23 Víly a mořské panny / Fairy and Mermaid´s
Joybelle je jednou ze tří "motýlových" víl z Fairytopie. Další jsou: Lenara a Kindlee. Tuto a Lenaru jsem získala díky jedné milé osobě z e-baye, myslím tedy Lenaru s křídly, protože tu s krátkými vlasy mám, jak už asi víte, od Edity.
Joybelle jsem chtěla spíš na ucelení řady, jak to mám ráda :-), ale překvapilo mě, jak hezká vlastně je. Hodně dělají ty řasy, to zcela jistě, ale celkově má takový jemný výraz v obličeji. Ještě se k ní určitě vrátím v nějakém dalším článku a do detailu ji představim :-))

Tajná schůzka ve skalách

3. dubna 2009 v 1:31 Fotoromány/photostories
Byl krásný teplý den. Alexandr myslel na Jessicu a zabrán do myšlenek na milovanou dívku, došel až k místu, kde se tajně scházeli. Zanali ho jen oni dva, tam byli v bezpečí přede všemi, kteří jejich lásce nepřáli.

Jude Deveraux - The Raider - Barbie doll & Ken doll Giftset

2. dubna 2009 v 23:58 Sety / Sets
Set jsem koupila, přiznám se, hlavně kvůli naprosto neodolatelnému Kenovi, tedy přesně řečeno - Alexandru Montgomerymu :-)
Dívka, kterou Barbie představuje, se jmenuje Jessica Taggert. Jsou to knižní postavy spisovatelky Jude Deveraux.
Nakonec musím uznat, že Jessica je taky moc krásná :-)

V nahrávacím studiu

2. dubna 2009 v 1:12 Fotoromány/photostories
V nahrávacím studiu je dneska čilý pracovní ruch. Simona nahrává svůj nejnovější hit na společnou desku s Rickym, Cher, Tré a Tori. Dneska nahrávají Cher, Ricky a Simona. Cher ještě nedorazila, ale Ricky sleduje, jak to Simoně jde.