Prosinec 2010

PF 2011

31. prosince 2010 v 14:29 Povídání, tipy, zajímavosti,...
Frankie Stein a Frankie Stein :-)
Hodně štěstí, zdraví, lásky a třeba i panenek v roce 2011 všem návštěvníkům tohoto blogu, známým a přátelům!!!

2007 Barbie Day 2 Nite Teresa a Raquelle

26. prosince 2010 v 17:18 Playline
V posledním týdnu před Vánoci mi spolu dorazily tyhle dvě cool holky. Vystartovala jsem po Raquelle a prodávájící mi nabídla i Teresu. Dlouho jsem neváhala. Jejich oblečení je skvělé a panenky taky. Zvykla jsem si na Terezu i s tímto obličejem. Panenky mají belly button tělo s kloubovými zápěstími.

Vánoce už přicházejí

26. prosince 2010 v 0:34 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Melodikus
Vánoce už přicházejí,
andělé se připravují.
Nejkrásnější hymny cvičí,
nedělají mnoho řečí.
Jeden anděl velmi známý,
Melodikus všemi zvaný,
pobíhá a diriguje,
jen si trochu postěžuje,
že nemůže jíst, špatně spí,
už zítra má sbor představit.
Všem lidem mají zazpívat,
božské děťátko přivítat.
Zpívají ale překrásně,
jako každý rok ostatně.
Šťastní, že o Svaté noci
zazpívat hymny budou moci.

Kontrolní let na zem

26. prosince 2010 v 0:33 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Juliana
Štědrý večer se rychle blíží. Bude to už zítra. Do té doby musí andělé vyřídit všechny své úkoly. Lilius letí ještě jednou na zem, aby se podíval, zda-li se mezi lidmi rozšířila semínka radosti. Rozhlíží se kolem a je spokojený. Vidí mnoho lidí, jak den před Štědrým večerem sedí spolu, smějí se nebo spolu stolují. Terezie, anděl se světlými lokýnkami, která umí číst lidem přání z očí, zaletí také rychle na zem, aby se přesvědčila, nemá-li vyplnit ještě nějaké přání. Vidí však mnoho spokojených lidí a proto je spokojená i ona. Mia rychle přisype na poslední chvíli vločky, aby země byla ještě bělejší.

Duhový anděl

26. prosince 2010 v 0:33 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Gloria
Většina andělů má nádherně třpytivé šaty a velká zlatá křídla. V případě Glorie je to jinak. Měla sice kdysi také zlaté šaty, ale už několik světelných let je má pestré. Podobají se barvám duhy, a proto jí ostatní andělé říkají "duhový anděl". Gloria byla ještě docela mladá, když se to stalo, ale už si nevzpomíná, proč má šaty pestré. Ale to ji netrápí, cítí se ve svém domku s číslem 22 v Obláčkové ulici moc dobře. Od té doby, co má tyto šaty, přichází skoro každý den nějaký anděl, aby si od ní šaty půjčil. Gloria si pak vezme docela jednoduché šaty. Jednou si Gloria všimla, že svými duhovými šaty může na zemi způsobit malý div. Když položí svou pestrou pláštěnku přes nějaké zranění, hned se zahojí. Tak už neviditelně pomohla mnoha lidem.

Anděl s kouzelnými vločkami

21. prosince 2010 v 7:01 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Mia
Mia bydlí v Obláčkové ulici v domě s číslem 21. Nosí ty nejbělejší a nejjemnější šaty ze všech andělů. Na šatech má dvě obrovské kapsy a v nich uchovává své kouzelné vločky. Nedrží si je však pro sebe. O vánočních svátcích je rozdává lidem na zemi. Když se na zemi ochladí a lidé se dívají na nebe, ví Mia jistě, že je čas na její kouzelné vločky. Postaví se ke svému obláčkovému oknu, sáhne do velkých kapes a rozhazuje na zem bezpočet bílých, měkkých vloček. Tiše se snášejí k zemi a Mia pozoruje, jak se děti radují. Hlasitě volají, že sněží, chytají vločky a dělají z nich velké koule. Vločky dopadají na jejich nosy i čepice a proměňují lidi v malé sněhuáky. Když Mia vidí, jakou radost děti mají, nepřestává vločky rozhazovat. Za okamžik se celá země proměňuje v třpytivě bílou přikrývku, pod kterou spí rostliny i zvířata. Mia je hrdá, že svými vločkami může začarovat zemi a učinit tolik lidí šťastnými. Vidí, jak se smějí a stavějí bílé, kulaté, tlusté postavy, kterým říkají sněhuláci. Vidí, jak velcí i malí jezdí na saních a dělají si sněhové příbytky.

Anděl s hrozinkami

20. prosince 2010 v 7:37 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Rita
Rita je ještě docela malý anděl. Bydlí v obláčkovém domě č. 20. Ještě se tu nahoře v Obláčkové ulici moc nevyzná, a proto ji ostatní andělé přidělili zatím práci v pekárně. Teď před vánočními svátky tu potřebují každou ruku, protože se po celý den peče. Rita se v pekárně rychle zapracovala a už také ví, kde jsou všechny zásoby. Nepeče jen cukroví, ale tu a tam si také něco smlsne. Je to velice mlsný anděl. Má ráda všechno, co se přidává do cukroví: ořechy, mandle, marcipán, čokoládovou polevu. Ale nejraději ze všeho miluje hrozinky. Jsou sladké a Rita má vždycky nějaké u sebe v kapse. Někdy jich má plnou pusu, že nemůže skoro mluvit. Přistihne-li ji někdo při mlsání, celá zrudne. Trochu se zastydí, že tolik mlsá, ale zakrátko zase neodolá. Když jde ve spižírně kolem hrozinek, strčí si někdy obě ruce do kapes, ale její touha je mocnější. Rychle si jich nabere plnou hrst a dá je do pusy. Ostatní andělé to ví, ale moc se nezlobí. Každý anděl má nějakou malou chybu.

Nichelle v negližé

19. prosince 2010 v 16:04 Barbie photoshooting MIX
v obleční Jazz Baby
Na Muzeisu jsem kdysi představila tuto krásku Nichelle model of the moment v oblečení od panenky Jazz Baby. A protože je to opravdová sexy kráska a v tomto černém oblečení je podle mě naprosto neodolatelná, docela ráda jsem vytáhla tyhle fotky :-)

Anděl s červeným nosem

19. prosince 2010 v 14:45 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Krystal
Anděl Krystal bydlí v obláčkovém domě s číslem 19, ale celý den vlastně leží v posteli. Ne snad proto, že by byl unavený nebo líný, ale protože je mu hrozná zima. Krystal nemá rád zimu a chlad, sníh a led. V tomto ročním období se neodvažuje vyjít ven. V teplé posteli je mu tak dobře, že už vůbec nevychází. A když někdy přece jen musí vstát, topí tak dlouho, dokud z komína nestoupá hustý dým. Ostatní andělé hned pozanjí, že Krystal jako obvykle mrzne a prohrabuje kamna. Protože Krystal nechce chodit ven, nechce se mu ani na zem. Je-li vyslán na zem, aby někomu pomohl, někoho utěšil nebo ochránil, vždycky se nějak vymlouvá. Jednou má zmačkaná křídla, podruhé memůže najít čepici a jindy raději zaspí. Avšak ostatní andělé vědí, že si Krystal vymýšlí, a proto se na něj někdy zlobí.

Anděl pod vánočním stromem

18. prosince 2010 v 2:01 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Jonatan
Jonatan, ten malý anděl,
pobaveně hledí na zem.
Zapálil si malou svíci,
vydává se na inspekci.
Rozhlíží se všude kolem,
prochází se každým domem.
Vidí mnoho krásných věcí,
vidí smějící se děti.
Vidí, jak si spolu hrají,
potom něco schovávají.

Anděl, který nemá moc času

18. prosince 2010 v 1:48 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Mořic
V Obláčkové ulici číslo 17 bydlí anděl, který nemá moc času. Jmenuje se Mořic. Pokaždé ho můžete spatřit, jak táhne něco do svého domu. Jednou jsou to stříbrná vlákna ze zimního sluníčka, po druhé jemný zlatý prach z velké večernice a jindy zase třpytivé měsíční krystaly. Mořic z nich vyrábí překrásné dárky a vánoční ozdoby. Potom jimi zdobí domy a vánoční stromky v Obláčkové ulici. Teď v adventním čase má však Mořic ještě jiný úkol. Potají pomáhá lidem zdobit jejich domy, stromky a pokoje. Protože Mořic nemůže pomoct všem lidem, vyhledá si takové lidi, kteří jeho pomoc potřebují. Nejraději pomáhá starým nebo nemocným lidem. Někdy v noci také rychle vyzdobí nějaký strom v zahradě, před obchodem nebo v parku. Druhý den pak lidé žasnou, najdou-li krásně vyzdobený strom na svém náměstí, před kostelem nebo v sousedově zahradě.

Když andělé cestují, nebe se směje

17. prosince 2010 v 22:44 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Leonie
Leonie, anděl s kulatýma hnědýma očima, vykukuje každý den ze svého domku s číslem 16 a pozoruje lidi na zemi, jak pracují. Leonie také vidí, jak se smějí, oslavují, společně jedí a hrají si. Leonie si občas pomyslí, že by také ráda zkusila dělat podobné věci, ale nejde to, protože je anděl. Jednou, když zase tak leží v měkkém obláčku a pozoruje lidi, zahlédne rodinu, která právě chystá do kufrů teplé oblečení. Dvě děti balí své hračky, maminka je v kuchyni a maže chleby, zatímco tatínek upevňuje na střechu dlouhé tyče a prkna a dlouhou stoličku. Leonie vidí, jak se auto postupně naplňuje věcmi a jak se děti radují. "Snad se nestěhují někam jinam?" říká si Leonie, "Proč nacpávají auto až po střechu? A co je to za prkna, co ta dřevená stolička, tu jsem ještě nikdy neviděla." Leonie zneklidní ze všech těch otázek, které ji náhle tak zaměstnávají. Potom si vzpomene na Pavla. Je to velice chytrý anděl, ten jí určitě na všechno odpoví.

Anděl, který dokáže uhodnout každé přání

16. prosince 2010 v 15:31 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Terezie
Terezie je anděl se světlými lokýnkami. Podle její světlé čupřiny ji můžeme okamžitě poznat mezi všemi anděly, protože v Obláčkové ulici už nikdo nemá tak krásné vlnité vlasy jako ona. Terezie bydlí v domku č. 15 a má docela zvláštní dar. Dokáže ostatním andělům vyčíst z očí jejich přání a stará se o to, aby se jim tato přání splnila dříve, než je vysloví. Žádné přání před ní nezůstane skryté, a proto jsou andělé v Obláčkové ulici šťastní, aniž by si o něco museli říkat. Ale teď v adventní době má Terezie ještě jeden úkol. Čte z očí přání nejen andělům, ale i lidem.  Neplní jim však přání, která se dají zaplatit, ale taková, která má každý člověk uložena hluboko v srdci. Zahlédne-li například v očích nějakého člověka osamělost, postará se o to, aby našel druhého člověka, který si s ním bude povídat, chodit na procházky nebo dokonce s ním zůstane navždy. Oba takové lidi přitáhne k sobě a za okamžik jsou oba šťatsní. Poslední dobou už Terezie vytrhla mnoho lidí ze smutku a osamění. Takový úkol ji velice těší, protože i ona sama je pak ještě šťatsnější.

Porovnání různých ženských těl (Pivotal, Fashionistas, belly button, True Type, Flávas, model muse ...)

14. prosince 2010 v 11:44 Porovnání panenek
srovnání různých ženských těl
A další srovnávací fotky focené kdysi pro již neexistující Muzeis. Všimněte si poměrně velkého rozdílu u noh mezi novými Fashionistaskami (zde ji zastupuje noha Harley Davidson Barbie) a těmi se starým typem těla (např. nohy Belly z Twilight série nebo Bennetton Barbie). Lýtka se výrazně liší a s tím nastupují mnohdy problémy jak s botkama, tak s oblečením. Např. oblíbené zebří legínky z novější řady Fashionistas od panenky Sassy jen těžko a velmi toporně obléknete panence se starším tělem či na belly button tělo. Zato modelky je obléknou hravě. A třeba boty od Artsy jsou na novějším těle hoodně volné.

V krásném vánočním čase

14. prosince 2010 v 7:11 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Michael

Když vánoční čas nastane,
každý anděl se z ráje
mezi lidi vydává,
radostnou zvěst pro ně má.
Andělé se vznášejí
- dobré lidi gledají-
nad celým širým světem,
aby dospělým i dětem
zpívali vánoční písně,
zbavili je strachu, tísně.

Lucie, noci upije ale dne nepřidá, 13. prosince

13. prosince 2010 v 11:32 | Alena Vondrušková, České zvyky a obyčeje |  Vánoce
Bíle zahalené nemuvné postavy se škraboškami a děsivým zobákem místo obličeje už asi dnes nepotkáte. Kdysi trestaly ženy za neposlušnost, dětem hrozily velkými dřevěnými noži, dokonce i muže pronásledovaly a píchaly do nich vařečkami. Byly to Lucky, masky, které obcházely domy v předvečer svátku svaté Lucie.
Lucky

Starostlivý anděl

13. prosince 2010 v 7:12 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Ignác
Nahoře  vObláčkové ulici mají všichni andělé určený nějaký úkol. Jedni pomáhají péci, druzí zase balit Mikulášovi pro děti balíčky a jiní létají k zemi a plní ta své úkoly. Právě tak je to s Ignácem. Je to velmi moudrý anděl, a proto často najde nějaký lék na nejrůznější lidské starosti. Ostatní andělé mu říkají starostlivý anděl. Občas musí pečovat i o starosti andělů. Někdy jsou však problémy, které musí řešit, tak veliké, že se mu samou starostí dělají vrásky. Zavře-li Ignác okenice a dveře svého domu číslo 13, každý anděl ví, že Ignác právě letí na zem, aby pomáhal lidem. Počet lidí s problémy však den ode dne roste.

Porovnání muse těl s tělem pivotal

12. prosince 2010 v 11:31 Porovnání panenek
muse těla x pivotal
Na Muzeisu jsem kdysi zveřejnila tato zajímavá srovnání, a tak jsem se rozhodla je dát nyní sem, když světla na focení je tak málo :-) Probírám se archívem fotek a trochu poklízím, třídím...

Andělé mají zaoblená křídla

12. prosince 2010 v 6:20 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Ben
Mají baculaté tváře,
z očí vychází jim záře.
Andělé s oblými křídly,
ani vroubek je nehyzdí.

Barbie Hair Wear Top Model 2008

11. prosince 2010 v 11:32 Modelky / Models
A opět jsem našla fotky, které bývaly na Muzeisu. Tentokrát s Top Modelkou Barbie z druhé modelkovské edice, nazvané Hair Wear. Tato edice, kromě černošky Nikki, byla u nás asi nejvíc dostupná.
Barbie měla kromě drobného příslušenství u sebe i příčešek, který má na fotkách ve vlasech. Edice Hair Wear byla na příslušenství nejchudší.
Barbie má tvář Mackie, tělo model muse.

Čokoládový anděl

11. prosince 2010 v 6:59 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Mario
V obláčkovém domě č. 11 bydlí Mario. Je to také anděl, ale je úplně jiný než ostatní andělé. Na první pohled byste ho poznali mezi tisíci anděly, protože má kávově hnědou pleť a hnědé kudrnaté vlasy. Rty jako rudou třešničku, tmavé oči, malý kulatý nosík a vůbec je moc milý.

Barbie adventní kalendář 2010 - pokračování

10. prosince 2010 v 14:51 Barbie Advent Calendar
z adventního kalendáře
Tak zase máme rozbaleno pár dalších okýnek :)
Předvádí Tori a Belinda.

Shora obláčkového domu

10. prosince 2010 v 13:56 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Neposeda
Tam z obláčkového domu
dívá se hned ráno dolů,
anděl zvaný Neposeda,
který odradit se nedá,
aby neskákal celý den
sem a tam, dovnitř a ven.
Zastavit se dá mu práci,
má však smysl pro legraci.

Siesta s Jazz

9. prosince 2010 v 13:50 Fotománie / Photoshooting my band play dolls
V tomto čase, kdy si počasí vymýšlí nová a nová překvapení, advent je v plném proudu a spousta lidí propadá vánočnímu šílenství, si Jazz udělala chvilku jen sama pro sebe. V teple, s šálkem dobré kávy a časopisy tráví příjemné odpoledne :-)

Anděl s kouzelným dechem

9. prosince 2010 v 6:56 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Josefina
Josefína bydlí v obláčkovém domě číslo 9. Všichni jí říkají foukající anděl a každý ví proč.  Je jediným andělem, který umí odfouknout i tu nejnepatrnější bolístku. Má-li nějaký anděl rýmu nebo kašel, dojde se pro Josefínu. Ta třikrát zafouká, a zakrátko je rýma nebo kašel pryč. Musí také foukat i při bolení  v krku, odřeninách nebo při bolesti hlavy. Protože dokáže okamžitě pomoct, nejsou vlastně v Obláčkové ulici žádní nemocní andělé. Všichni jsou čilí a svěží a zdraví jako rybky. V některých ročních obdobích však má Josefína co dělat. Kolikrát musí tak často odfukovat nemoci, že jí téměř dochází dech. V jiných ročních obdobích si Josefína může udělat volno a střádat dech na horší časy.

Mackie II.

8. prosince 2010 v 19:28 1991 Mackie
Při prvním představení tváře Mackie jsem, jak bylo uvedeno, nevyfotila zdaleka všechny panenky s touto tváří. A tak, protože mi přišlo líto ty zbylé neukázat, jsem udělala fotky ještě zbývajících panenek a pak ještě úplně velké skupinové foto všech najednou :-)

Malý anděl

8. prosince 2010 v 17:46 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Ferdinand
Anděl Ferdinand je nejmenší anděl, který bydlí v Obláčkové ulici. Útulně se zařídil v obláčku číslo 8. Je to docela malý obláček, ale pro Ferdinanda je tu místa dost a dost. Ferdinand je sice anděl, ale vypadá trochu jako trpaslík. Je maličký, má rozcuchané vlasy a malý špičatý nosík ohrnutý vzhůru. Aby lépe viděl na všechno, co se děje kolem, nosí kulaté brýle. Stejně jako ostatní andělé i on teď v adventním čase dělá svou práci velmi dobře. Každý den létá k zemi, aby byl lidem nějakým způsobem nápomocen. Někdy se třeba postará o to, aby se před starým pánem, který čeká na taxíka, zastvil řidič přímo před ním a vzal ho domů. Jindy zase o to, aby nějaké dítě pomohlo s těžkou nákupní taškou starší ženě nebo aby někdo pomohl slepce převést přes ulici. Ferdinand okamžitě zahlédne, kdo potřebuje pomoc, a pak rychle něco pošeptá jinému člověku do ucha. Co mu říká, je tajemství. Oslovený člověk pomůže a Ferdinand tak splnil svůj úkol. Tak se stará o to, aby lidé na zemi k sobě byli laskaví a pečovali jeden o druhého.

Den svatého Ambrože, 7. prosince

7. prosince 2010 v 12:05 Vánoce
sv. Ambrož
Narodil se roku 338, snad v Trevíru, vystudoval práva a stal se soudcem v Miláně. Přestože nebyl pokřtěn, zvolil si ho lid v Miláně biskupem a to pro jeho laskavost a moudrost. Pokřtěn byl 7. prosince 374. V úřadu horlivě kázal, uspořádal liturgii zvanou ambrosiánská, sepsal četná mravoučná a věroučná díla. Patří ke čtyřem velkým církevním učitelům. Zemřel 4. dubna 397

Na světě jsou andělé

7. prosince 2010 v 7:31 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Teo
Všude kolem na zemi,
andělé jsou, i na nebi.
Chrání dospělé i děti,
tiše, klidně kolem letí.
Ikdyž na ně nevidíš,
zavoláš je - jsou ti blíž.
Anděly strážnými je zvem,
pomáhají lidem všem.
Na každého jeden anděl,
má ho také ten náš Pavel.
Nikdy nedává moc pozor,
něco dělá - chce to dozor.
Anděl Teo ve dne v noci
je mu stále ku pomoci.
Běhá za ním, bdí  bdí,
pořádně se nevyspí.

2002 Fashion Photo Kayla - Aretha

6. prosince 2010 v 19:51 Playline
Možná jste si jí všimli u čelenky z Barbie adventního kalendáře 2010, kde posloužila jako modelka pro čelenku. Je to další panenka v partě s oblíbenou tváří Kayla/Lea v nádherném provedení, Fashion Photo Kayla. Tělo dostala od panenky Liv, s tělem Artsy to moc nepasovalo.
Na sobě má skvěle tomuto tělíčku padnoucí oblečky Flávas :-)

Legenda o svatém Mikuláši

6. prosince 2010 v 12:00 Vánoce
sv. Mikuláš
Mikuláš se narodil kolem roku 250 ve městě Patra v jižním Turecku, v bohaté rodině zbožných křesťanů. Po smrti rodičů rozdal část majetku chudým. Legenda vypráví, že v té době přišel jistý muž nepřízní osudu o všechen majetek. Měl tři krásné dcery, ale marně hledal, z čeho by je uživil. V zoufalství začal uvažovat o tom, že je pošle do nevěstince, aby si svou krásou vydělaly na živobytí. Když se o tom dozvěděl Mikuláš, přikradl se v noci pod okno jejich ložnice a vhodil dovnitř tři hroudy zlata. Zachránil je tak před ponížením a hanbou. Svůj čin chtěl utajit, ale nakonec se přece jen prozradilo, kdo byl tajemným dárcem. Aby unikl projevům vděčnosti, vydal se na pouť do Palestiny, aby navštívil místo Kristova života a utrpení.

Věrný služebník

6. prosince 2010 v 7:01 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Bonifác
Bonifác bydlí v obláčkovém domě č. 6. Ostatní andělé mu říkají němý služebník. Asi by jste teď chtěli vědět, proč takové jméno. Bonifác je anděl, který v adventním čase ve dne v noci pomáhá muži jménem Mikuláš a je mu stále po boku. Mikuláš už celá staletí dělá právě v předvečer 6. prosince všem dětem na zemi radost. Mikuláš má děti moc rád. Nosí jim krásné sáčky plné sladkostí. Tu a tam strčí něco také do punčochy nebo do střevíce. Každým rokem je na zemi víc a víc dětí, které musí obdarovat. Protože takovou práci sám nezvládne, potřebuje pomoc. A právě tu našel v andělu Bonifácovi. Mikuláš se na něj může úplně spolehnout.

Barbie adventní kalendáře

5. prosince 2010 v 20:00 Barbie Advent Calendar
Barbie adventní kalendář
Adventní čas milovníkům panenky Barbie zpříjemňuje Mattel vydáváním Adventních kalendářů. Nevím, od kterého roku je vydává, já ho poprvé zaregistrovala v roce 2008 a od toho roku je kupuji po dvou kusech, každé holčičce zvlášť. Letos jsem ho skoro prošvihla, chtěla jsem ho včas objednat, ale všude jsem viděla jen ty z minulých let... až na poslední chvíli jsem objednala dva letošní (díky Leni za připomenutí :) ). Přišly trochu opožděně, ale to nám zas tolik nevadilo, aspoň jsme mohli najdenou víc vybalovat :-)

Mikulášská nadílka

5. prosince 2010 v 17:00 Vánoce
mikulášská nadílka
U nás Mikuláš byl :-)

Svatý Mikuláš - štědrý obdarovatel

5. prosince 2010 v 15:11 Vánoce
sv. Mikuláš
Daleko na východě, žil kdysi dávno jeden velmi dobrotivý a zbožný muž, biskup Mikuláš. A ten se jednoho dne doslechl, že daleko na západě je jedno velké město a v něm trpí všichni lidé hladem. Všichni - i malé děti.

Anděl s vlněnými ponožkami

5. prosince 2010 v 7:00 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
anděl s vlněnými ponožkami
Jsou lidé, kteří ve snu vidí anděly. Mluví s nimi a dotýkají se jich. Taková je i malá Anna. V adventním čase se jí každou noc zdá o stejném andělu. Jakmile zavře oči, už ho vidí. Anděl ze snu se jí velmi podobá. Stejně jako Anna má na pravé tváři malé mateřské znamínko a má stejně zářivé zelené oči. Od té doby, co má tohoto nového přítele, chodí včas a bez odmlouvání spát. Protože jen zavře oči, už je tu. Anna si se svým malým andělem povídá. Vypráví mu o všem, co prožila krásného nebo smutného. Anděl jí pozorně naslouchá, chápe, proč je smutná, a někdy jí také dobře poradí. Také během dne pociťuje Anna často, že je jí anděl nablízku. Nevidí ho sice, ale cítí ho. Její anděl voní Vánocemi. Někdy voní jako skořice, jindy jako čokoláda nebo jehličí.

Barbora, 4. prosince

4. prosince 2010 v 12:04 Vánoce

Sláva svaté Barborce,

dá nám dárky v komůrce.

Svátek sv. Barbory je už předzvěstí blížícího se Štědrého dne. Slaví se pouhé dva dny před Mikulášem, a tak není divu, že v minulosti měly oba svátky mnoho společného. U obou se používaly masky a leckde dostávaly děti nadílku už na Barboru.

Andělé se s tebou radují

4. prosince 2010 v 7:52 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Gabriel
Andělé se s tebou radují,
velký svátek je už před námi.
Vánoční radost ti přinášejí,
na oslavu si s tebou zazpívají.
Andělů je velký chór,
jsou kolem tebe, velký sbor.
Jednoho anděla dobře znáš,
Gabrielem ho nazýváš.
Boží posel velmi mocný,
chrání lidi ve dne v noci.

Anděl s trumpetou

3. prosince 2010 v 13:35 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Jan
Pro malého anděla Jana, s tvářemi tak tlustými a červenými jako čerstvá jablíčka, není nic krásnějšího, než hrát na trumpetu. Bydlí v obláčkovém domě č. 3. Sotva ráno otevře oči, sahá po trumpetě a začíná hrát. Někdy znějí jeho melodie trochu smutně, jindy zase tajemně, napínavě nebo velmi vesele. Některé dny to však jde tak špatně, že si ostatní andělé z Obláčkové ulice zacpávají uši. Janovi říkají všichni aněl s trumpetou a on všechny svou hudbou obveseluje.  Už několik dní teď Jan sedí před svým obláčkovým domem a nacvičuje jednu docela zvláštní píseň. Je to píseň, kterou by si rád zahrál spolu s lidmi, kteří také hrají na trumpetu, v adventním čase v kostelech nebo na vánočních trzích. Jan si uložil těžký úkol, protože na zemi je přece tolik kostelů a vánočních trhů. Co si však předsevzal, to také dokáže. Od rána do večera neúnavně nacvičuje, až je konečně u cíle! Na zemi začala adventní doba, a je tedy nejvyšší čas, aby se rozloučil s ostatními anděly.

Anděl vůní

2. prosince 2010 v 7:06 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Lilius
Anděl Lilius bydlí v obláčkovém domě č. 2. Lilius má tady v nebi neobyčejný úkol. Je to vlastně zahradník. Každý den rozhazuje semínka, ze kterých vyrostou květiny. Rozsévá nádherně vonící semena radosti. Proto jsou všichni andělé přátelští. Liliovi proto přezdívají anděl vůní. Ve své zásobárně má uloženo nesmírné množství sáčků naplněných krásně vonícími semínky. Každé ráno, když ostatní andělé ještě spí, odchází Lilius do komory, vezme si voňavé sáčky a vydává se na cestu. Před každým obláčkovým domem se zastaví a rozhodí před ním semínka radosti. Semínko se rychle ujme a brzy už šíří svou vůni do všech stran. Jakmile se amdělé vzbudí a ucítí vůni, naplní je radost a síla. Proto jsou andělé z Obláčkové ulice k sobě vždy vlídní, také si navzájem pomáhají, o všechno se dělí, radují a smějí se a o všem spolu mluví. Jsou moc šťastní. Liliova zásoba semínek se nikdy nevyčerpá a vlastně by s ní mohl potěšit ještě mnohem víc andělů. Lilius dělá svou práci velmi rád, protože život s tak radostnými anděly je krásný.

Andělský sněm

1. prosince 2010 v 7:32 | Andělé na vánoční pouti, Ingrid Biermann a Lucie Dvořáková |  Vánoce
Každý rok se prvního prosince, když začíná adventní čas, scházejí andělé z Obláčkové ulice v teplé pekárně na poradu. Jako každý rok musí dát znovu dohromady andělský chór. Z nesčetného množstí andělů se jich musí vybrat 24, kteří pak na Štědrý večer zazpívají vánoční koledy. Taková porada by měla mít slavnostní ráz. Andělé se na ni hezky vystrojí. Žehlí si šaty, oprašují si křídla a pročesávají si vlasy. Už několik dní před poradou jsou andělé velice rozrušeni, protože nikdo neví, kdo se stane členem andělského sboru. Každý z nich by do něj samozřejmě rád vstoupil, ale bude to právě jen 24 andělů, kteří budou mít to štěstí a budou smět zazpívat. Přesně ve 12 hodin jsou všichni andělé na místě porady. Na stole leží velká zlatá koule a vedle ní množství zlatých lístků. Každý anděl, ucházející se o přijetí do sboru, musí napsat na zlatou cedulku své jméno a vložit ji do velké zlaté koule. Když všichni andělé splnili tento úkol, kouli uzavřeli a dlouho ji kutáleli sem a tam. Jeden anděl pak začal vytahovat lístky se jmény ven.
Štěpán