Zahrada po zimě

6. března 2011 v 16:53 |  Zahrada
V sobotu jsem měla celý den kurz astrologie a tak jsem zaúkolovala "mého zahradníka", aby s dětmi vyrazil na zarádku a ořezal tu naší slavnou kroucenou vrbu a taky ty jablůňky. Když jsem se večer vrátila, poreferoval mi z "můj zahradník ", že pod jabloněma a kolem plotu vyráží spousta cibulovin, o nichž jsme samozřejmě neměli tušení, a kvetou už první krokusy. Dnes jsme jeli, kromě jiného, nakupovat i nějaké věci na zahradu, hlavně semena, protože v týdnu už začnu předpěstovávat sadbu, a kromě jiného jsem koupila krásné konvalinky, klasické bílé, ale i růžové - ty se prodávají rovnou k vysazení. Zastavili jsme se proto cestou na zahradě a hned je zasadili a já při té příležitosti aspoň udělala trochu fotek, pro představu současného stavu

K vrbě jsem se přes tu hromadu větví nechtěla prodírat, tak jsem aspoň zvětšila z předchozí fotku tu hlavu, kterou jí Ivan udělal . Kvalita fotky proto nic moc, no, ale je to spíš pro představu, jak radikální zásah jsme udělali.
A tady je to zmiňované malé hnízdečko prvních kvetoucích květinek na naší zahrádce .
A protože to byla plánovaná návštěva, to bych nebyla já, abych nevzala aspoň jednu panenku.
Ostatní fotky dám do extra článečku.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nauriel nauriel | 6. března 2011 v 21:46

Teda ta vrba dostala zabrat. Ale až vyrazí šlahouny, to bude nádhera. Jinak ty krokusky jsou úžasné. Jaro je tady :-)

2 jitacopi jitacopi | 6. března 2011 v 22:23

No vidíš, zahrádka je samé překvapení. Nám letos poprvé vykvetly sněženky, taky potěšily. :-) Krokusy by se mi též ve skalce líbily, tak třeba příští rok. :-?  :-)

3 Vlaďka Vlaďka | 6. března 2011 v 23:00

[1]: Jj, taky jsem koukala, ale věřím, že Ivan ví, co dělá :-P a doufám, že se brzo zazelená, poněvadž pahýl je to hrozný, ale je fakt, že byla příšerná, jak jí leta nikdo neřezal, tak byla šílene proschlá :-? Krokusy mě potěšily, ona je ta zahrada samé překvapení :-D díky tomu, že ji máme až od léta ;-)

[2]: sněženky i bledulky si chystám koupit na podzim, u nás za barákem už taky kvetou, tedy sněženky, bledule ještě ne, krokusy mám moc ráda :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama