Říjen 2011

Cesta na hřbitov 1. díl

31. října 2011 v 10:56 Komiksy/Comics
První díl, na rozehřátí :)Halloweenská dlabačka

31. října 2011 v 8:18 Halloween

U nás se o víkendu dlabalo o sto šest. Letos poprvé jsme měli vlastní, vypěstované dýně a už teď je jasné, že na jaře musíme opět nějaké vysadit. Na následujících fotkách můžete vidět, jak holky pod dozorem tatínka dlabaly a vyřezávaly a náramě se jim to líbilo.
Dnes večer je rozsvítíme a na to se tedy vážně dost těším :)

Monster High - přehled panenek v řadách

29. října 2011 v 21:38 Monster High

Kristýnka, kromě toho, že namalovala tenhle obrázek, vymyslela ještě přehlednou tabuku, ze které je vidět, která panenka je ve které řadě. Já jsem to zpracovala a vložila odkazy - jak u jmen jednotlivých panenek, tak ve sloupci "lmitované edice, dvojbalení..."
Myslím, že to vymyslela i nakreslila moc hezky Úžasný

Háčkovaná kolekce "Barevný podzim" II. část

28. října 2011 v 20:12 Dílna

Pokračování představení jednotlivých modelů. V první části byly podrobněji nafoceny černý, černobílý a bílý model, teď pokračuji modelem, který předvádí Soja a který už jste také viděli právě v článku o Soje.

Háčkovaná kolekce "Barevný podzim"

28. října 2011 v 14:18 Dílna

Představuji vám všechny oblečky z kolekce, kterou jsem nazvala "Barevný podzim" Úžasný.
Jak už jsem se zmiňovala někde jinde, začalo to obkečkem pro Vitamin C (žluá + oranžová) a Happy D. (modrá). A postupně jsem přidávala další a další. Jen obleček, který má Elenka (fialová + růžová), ten už jsem dělala kdysi dávno. A taky šaty druhé Happy D. (bílá + černá) jsem měla už hotové z dřívějška, původně byly pro Top Model Nikki z první řady.
Některé oblečky už jste si mohli důkladně prohlédnout dříve, některé jsou vyfoceny poprvé.
Postupně o každém napíšu aspoň to, co jsem na něm zhotovila já.

Kolekci jsem navrhla tak, aby měla aspoň jeden sjednocující prvek. Tím se stalo bolerko s dlouhým rukávem. To mají všechny modely. Druhým sjednocujícím prvkem bylo "něco na hlavě" (čepice, klobouk, čelenka...), tento prvek chybí jen Artsy (bílá). Dalším, už ne tak striktně dodrženým prvkem, byl top a sukně. Jen ve dvou případech, kdy jsem využila již zhotovené modely, mají modelky šaty, jinak je vždy topík a sukně zvlášť. A pak u červeného modelu jsem vyjímečně zhotovila šaty - byl už poslední "v řadě" a potřebovala jsem trochu změnu v práci Mrkající.

Monster High řady

26. října 2011 v 6:12 Monster High

Tak jsem se pokusila udělat jakýsi přehled v řadách panenek Monster High, protože už se v tom sama trochu ztrácím.

Babar

25. října 2011 v 19:55 Hujoo
Možná si na něj pamatujete, možná jste na něj pozapomněli tak, jako já. Když jsem se nedávno probírala jednou krabicí, najednou jsem ho znovu objevila a vzpomínala, jaké jsem s ním měla plány. Kdysi jsem ho zkusila trochu domalovat, ale asi to zruším, a konečně mu zhotovím i něco na sebe...
On je tak trpělivý....
A vůbec se na mě nezlobí...

Sonja

25. října 2011 v 15:33 Články jednotlivých panenek HP

Sonju už z obrázků znáte. Jednak z posledních - minimálně z Panenkovníku, nebo i z dřívějších, třeba s Harleyem. Ale už dříve jsem ji představovala v její původní podobě, tedy jako Mermaid Fantasy Kaylu. Vzhledem k tomu, že sehnat tuto panenku je celkem husarský kousek a k tomu ještě za rozumnou cenu - to už je skoro zázrak, a také vzhledem k jejímu celkovému bídnému stavu, jsem ji přetělila na tělo Fashionistas, se kterým bezvadně ladí. Je to vlastně jákási pomyslná sestra Bereniky.

Soja předvádí, kromě svých neobyčejných vlasů a krásné tváře, také můj model "slonová kost", který je opět z mé dílny, kromě botiček. Musím říct, že je jeden z mých nejmilejších z této podzimní kolekce. Když jsem na něm pracovala, hned mě napadly svatební šaty v této barvě. Mnohem lepší, než v klasické bílé, řekla bych.

Fashionistas Swappin Styles Hollywood Divas Sassy

25. října 2011 v 9:29 Fashionistas

Jak už jsem avízovala, koupila jsem si Sassy z nové řady panenek Fashionistas Swappin Styles, a to Hollywood Divas. Oblečení i líčení je tedy ve velkém stylu. Sassy se mi líbí nejvíc. A má naprosto úžasné šaty.


Strašidelnosti

24. října 2011 v 9:26 Living Dead Dolls

Tentokrát nabízím fotky tak trochu strašidelné. Vytrvalí návštěvníci je už viděli, ale Halloween i Dušičky se blíží a tak myslím, že neuškodí se pomalu trochu strašidelňácky začít připravovat, koneckonců je to jen jednou za rok, kdy mrtví vstávají z hrobů, že? Měli bychom tedy být připraveni :-)

Zkrátka zase jsem upravovala fotky :)

Rebecca a její digi proměny

24. října 2011 v 8:21 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Uvažuji o koupi nového programu na úpravu fotek a tak poslední dobou dost experimentuji se staršíma fotkama. A hodně mě to baví. Například takto různě upravovat jednu fotku :-)

Elena Gilbertová

24. října 2011 v 6:50 Články jednotlivých panenek HP

Elena. Panenka, kterou už mám docela hodně dlouho. Původně služtička z pohádky Barbie jako Princezna z ostrova. Hlavička Kayla/Lea na Fashionistas těle. Vzhledem k tomu, že původně měla tělo menší, je na Fashionistas těle víc jako sběratelská, protože má menší hlavičku.
A nyní něco ke jménu Elena.
Zhruba před rokem a kousek jsem se opravdu hodně začetla do Upířích deníků a zatoužila jsem si podle hlavních hrdinů "udělat" panenky. Dlužno podotknout, že pokud znáte jen seriál a nečetli jste knihy, nebude vám to sedět, film je úplně o něčem jiném a postavy mají jen shodná jména, to je asi vše. Byla jsem z filmové podoby velmi zklamaná.

Sklizeň rajčat

23. října 2011 v 19:31 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Tentokrát Vitamin C sklízela rajčata. Noemi se zase někde ulejvala. Ale nakonec přeci jen dorazila :)

A ještě jedna dýně na scéně

23. října 2011 v 12:26 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Vtamin C se zase jako první vydala na obhlídku dýně třetí (čtvtá vyrostla u souseda za plotem, tak s tou jsme se nefotili). Tahle krasavice vyrostla jako první. Když jsme se báli, že se utrhne, položili jsme ji na kompostér a od té doby kupodivu už téměř nevyrostla, zato měla asi neoranžovější barvu ze všech.


Kontrola další dýně - obrdýně :)

23. října 2011 v 4:58 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Vitamin C se první vydala na kontrolu další dýně. Noemi se zase někde courala.
(Tahle dýně nakonec dorostla do opravdu obří velikosti. Prorostla přes kroucenou vrbu a usadila se před kadibudkou - museli jsme jí podložit barovou židlí, protože ulomila vrbě větev a hrozilo, že celá upadne. Tady na těchto fotkách ještě zdaleka není v konečné velikosti.)

Pokec na dýni

22. října 2011 v 22:24 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Vitamin C si dala sraz s Noemi na zahradě. Chtěly mít chvíli klidu a probrat něco důležitého, tak se ostatním vymluvily, že jdou očíhnout, jak si vedou dýně na Halloween. Noemi měla trochu zpoždění - jak typické!
(Vitamin C i Noemi mají kromě bot celé oblečení z mé dílny, a samozřejmě brýle, které má Vitamin C na sobě, jsou ze sady od Barbie Basic)

Ještě trochu nostalgie - snad vás to nezabije :)

22. října 2011 v 21:16 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Přiznávám, že jsem tak trochu zabředla do hraní si s úpravou fotek a hodně z nich mám buď černobílé nebo sépiové. Tak ještě pár snad snesete :-)
Tentokrát je to Vitamin C a Elena, která zatím nebyla představena. Rozepíšu se o ní u barevných fotek později.

Srovnání hlavičky Kelley s Fashionistas tělíčkem

22. října 2011 v 17:13 Porovnání panenek

Pro ty, co by si chtěli koupit hlavičku Kelley a dát ji třeba na Fashionistas tělo jsem nafotila srovnání barevnosti. Foceno je venku, bylo pod mrakem, fotky nejsou nikterak barevně upravované, jen zmenšené a doostřené, vyrovnaný šum. Udělala jsem fotky jak z blízka, tak z dálky. Rozdíl tam, pochopitelně je, ale dle mého názoru nikterak tragický.
K prodeji bude devět hlaviček, zatím se mi přihlásili 4 zájemci (Alice, Andulička, Elea, Dancasc), těm je tedy rezervuji. Pokud jsou další zájemci, písněte mi na e-mail, stejně tak, jako ostatní, pro potvrzení, zda hlavičky opravdu chtějí a domluvíme podrobnosti ohledně zaslání.
Prosím o korektní jednání. Kdo si koupi rozmyslí, dejte vědět. Díky :-)

Vybarvená Kelley

22. října 2011 v 9:10 Dílna

Tak, je tady Kelley v celé své parádě. Po černobílé sérii fotek a sépiové teď vidíte, že je dovlasená bílými vlásky. Pro úplnost ještě zopakuji, že se jedná o Pop Life Kelley, jejíž hlavičku jsem nasadila na tělo od Fashion Fever s kloubovýma rukama. Oblečená je, s vyjímkou bot, od panenky Barbie Jonathan Adler, boty jsou ze setu od Barbie Basic.
Její tvář je Steffie.

Hlavy, hlavy, hlavičky...

22. října 2011 v 5:37 Dílna

Nejsou to všechny :-) ale udělala jsem trochu čistku a tak jsem to dala do kupy, některé hlavy, těla a pár panenek bude na prodej na MMB, z panenek nic extra, holky vyřadily část panenek, co byly dvakrát, tak jedna šla do mé sbírky a druhá půjde do světa.
Z hlaviček jsem nafotila své oblíbené "barbie mandaly"

Kelley sépiově

21. října 2011 v 17:32 Barbie photoshooting MIX

Před barevným odhalením ještě sada v sépiové barvě. Těžko říct, která se mi líbí víc, jestli předchozí černobílá, tato sépiová či budoucí barevná.

Kelley jinak

21. října 2011 v 14:38 Barbie photoshooting MIX
Kelley je zrzka z trojice panenek Gold Label Pop Life, původně s pivotal tělem. Jedna zůstala v původní podobě ve sbírce, ale vzhledem k světlému pivotal tělu jsem jich postupně koupila... no, hodně, na těla. Hlavičky mi zatím zůstaly, některé si nechám, jiné půjdou do světa. A tak, díky dostatečnému množství, jsem se odhodlala trochu kreativně naložit s jejími vlasy, které po rozebrání původního účesu nešly jinak učesat, než do culíku. Osázení vlásků bylo logicky na původní účes. Na celé převlasení jsem se necítila, navíc původní barva vlásků je podle mě dokonalá Líbající, takže jsem jen dovlasila.
Kelley má moji oblíbenou retro tvář Steffie a tak začnu černobílými fotkami. Barevné budou až na konec, tak zatím můžete dumat, jakou barvu melír má.

2004 Fashion Fever Tokyo Kayla

21. října 2011 v 13:30 Fashion Fever tubové / tube
Druhou "bláznivou" Fashion Fever panenkou z řady Tokyo je Kayla. Já mám tyhle "okaté" Kayly docela ráda, snad jen jedna plážová není úplně podle mého gusta, ale vím, že spoustě lidí se nelíbí. No, navíc v tomto provedení... Překvapený Ale mě se líbí moc, kupovala jsem ji na dvakrát, nejdřív jen nahou panenku a pak jen samotné oblečení. Panenka i oblečení jsou od stejného prodejce, takže je opravdu ve svém. Jen jí prodávající dal nové gumičky, protože původní už popraskaly, a kreativně doplnil na konce copánků mašličky - ty v originální podobě nejsou. To jen pro úplnost pro detailisty.

2004 Fashion FeverTokyo Drew

21. října 2011 v 11:10 Fashion Fever tubové / tube

z jednoho předchozího článku víte, že mám ve sbírce i panenky z celkem bláznivé řady Fashion Fever Wave B Tokyo. Zde se tedy můžete detailně podívat na moje dvě Drew s tváří Lara/Ana. Jedna je sbírková, tedy i ve svém původním oblečení, druhá je v "hrací" partě, s vyměněným tělem a narovnanými vlasy, které jsem přistříhla. Vím, že je celkem výstřední, ale mě se tahle řada líbí moc, ikdyž vyrazit takto do ulic, to bych asi neudělala ani ve svých šestnácti letech, kdy u mě rebelie byla na vrcholu Smějící se.

Bonnie

20. října 2011 v 22:54 Domácí mazlíčci/Pets
Tak tenhle dokonalý plyš je naše nová zakrslá králičice Bonnie. Kdo sem chodíte déle asi víte, že jsme na jaře pochovali našeho devítiletého Suchara. Chtěli jsme si dát trochu oddych, abychom se s tím vyrovnali, než pořídíme dalšího králíčka. A pak jsem se jednou doslechla o výstavě zakrslých králíčků... a byla to láska na první pohled. Samozřejmě za asistence holčiček, v podstatě jsme jim s Ivanem dali volnou ruku, ať si vyberou podle svých přání. Jely tam s následujícími požadavky:
aby byl/a s ušima dolů
aby byl/a zrzavý/á
aby byl/a chlupatý/á (myšleno angoský/á).
No, a to tahle interaktivní hračka splňovala ve všech bodech, takže to bylo jasné.

Panenkovník aneb jak mi nevykvetl Ricinus

20. října 2011 v 21:02 Fotománie / Photoshooting my band play dolls
S velkou slávou jsem si na jaře předpěstovávala Ricinus communis, mojí oblíbenou kytku. Z vysetých semen s úspěchem vyklíčilo a neshnilo jen jedno a tak jsem se moc těšila, až mi Ricinus (česky skočec) vykvete a já budu mít jeho krásná, broučky připomínající, semínka. Leč nevykvetl. Netuším proč. Vyrostl do krásy i síly, ale květy žádné a při prvním mrazíku omrzl a už je zlikvidovaný. A tak, ještě když byl v plné kráse, jsem ho ozdobila panenkami tak, jako by na něm postupně vykvétaly. Nevím jak vám, ale mě by se taková květinka plodící barbíny docela zamlouvala.