Listopad 2011

Háčkované šaty černo-bílo-červené

30. listopadu 2011 v 20:27 Dílna


Další šaty, které jsem háčkovala už dříve a našla s nima fotky :) Kdysi se tu mihly u Vegetariánské párty, je v nich Jazz Baby.
Pro začátek opět Barbie Basics No. 1 kolekce 1.5.
Myslím, že jí "jdou k pleti" Úžasný

Barbie adventní kalendář 2011

30. listopadu 2011 v 19:55 Barbie Advent Calendar

Ano, je to tu zase :-) Další, nový adventní kalendář. Tentokrát jsem si ho koupila jen pro sebe. Hoky už Barbie kalendář nechtěly a původně jsem pro ně měla objednané dva Monster High kalendáře. Těšila jsem se, že bude koncipován stejně jako pro Barbie, tedy plný doplňků pro příšerky - to by se vážně hodilo. Ale když jsem zjistila, že je plný "blbostí" typu malovátka, tužky, gumy apod., tak jsem to zrušila.
Takže jsem ten svůj aspoň hned vybalila :-)
Od zítřka zase den po dni až do vánoc uvidíte, co pro Barbie připravil Mattel tentokrát.


Carol Ferris neboli Kristýna

30. listopadu 2011 v 7:58 Články jednotlivých panenek HP

Tak jsem Carol překřtila na Kristýnu. Nejdřív jsem ji chtěla nechat jako Karolínu, ale když ona je podobná naší Kristýnce - tmavé vlasy a modré oči :-) Karolínka je má jako já - hnědozelené. Takže je to prostě Kristýna.

Barbie Basics No. 1 Barbie (tvář Mackie), kolekce 1.5

28. listopadu 2011 v 19:24 Modelky / Models

Barbie z kolekce 1.5 v samostatném článku. A s detailníma fotkama. Jak už bylo pod jinými články s touto panenkou psáno, pro mě je o krok před tou z kolekce 1.0. Přijde mi dokonalá, krásně výrazná a ani má neoblíbená ofinka u ní nevadí.

Vánoční sukýnky nejen pro holčičky :)

28. listopadu 2011 v 17:37 Dílna

Jak už jsem tady někde vzpomínala, Karolínka mi zařídila "kšeft" Mrkající. 7. prosince mají s baletem vystoupení v divadle a paní učitelka potřebovala ušít sukničky alá "santa klaus". Holčičky se skoro popraly o to, čí maminka je, samozřejmě zadarmo, ušije a naše Kája to vyhrála Smějící se. No a tak mám zatím našito sedm v běžné velikosti a jednu větší, kterou si musí zítra holčičky odzkoušet a pak mě čekají ještě dvě větší sukničky, celkem deset. Proto nemám tolik času na blog, neb jsem celý víkend prošila, až mi došla červená nit.

Barbie Basics No. 1 v šatech z kolekce 1.5

26. listopadu 2011 v 10:37 Modelky / Models

A ještě pár fotek v těchto úžasných šatech. Musím tedy při této příležitosti podotknout, že ve všech kolekcích Barbie Basics je oblečení skvělé. Samozřejmě v rámci toho, k čemu je určené - tedy pro těla model muse, která mají omezenou hybnost. Protože třeba balhoty v džínové kolekci se jinde než na MM těle uplatňují těžko. Ale koneckonců, tyto panenky jsou určené na vystavování a je k tomu uzpůsobené i jejich oblečení. A to se, podle mého názoru, opravdu povedlo od 1.0 až po 3.0.

Barbie Basics No. 1 - Barbie, tvář Mackie, kolekce 1.0

26. listopadu 2011 v 9:30 Modelky / Models

První v řadě celé kolekce nemůže stát nikdo jiný, než samotná Barbie. Tentokrát dostala všeobecně oblíbenou tvář Mackie, kterou neopustí v žádné řadě.
Panenka je hezká a je to klasická Barbie, tedy blond vlasy a modré oči. Všechny panenky z řady 1.0 mají tzv. "malé černé".

Barbie Basics No. 1 kolekce 1.0 a 1.5

25. listopadu 2011 v 14:54 Modelky / Models

Rozhodla jsem se teď, když je s focením tak trochu problém, povkládat postupně Basics, které jsem kdysi nafotila a zde ještě nejsou. Třeba to vyjde tak, abych pak postupně mohla přejít na další kolekci Mrkající.

Podzimní/jarní výbava

22. listopadu 2011 v 8:26 Dílna

Chlupatou vestičku už taky důvěrně znáte. Fotky jsou z dubna 2010 a jsou focené na skalce mojí maminky v Děčíně. Svetr je pletený na tenkých ponožkových jehlicích, stejně tak baretka a taška.

Happy D. na Ještědu

21. listopadu 2011 v 7:29 Flávas

Happy D byla v červnu 2009 na výletě na Ještědu. Tady aspoň vidíte, že to modré bolerko už mám opravdu uháčkované hodně dlouho :-)
Tahle Happynka je prostě můj miláček. Přijde mi naprosto dokonalá. Tady je ještě na svém původním těle, mám jich víc, tak jedna je už na těle Fashionistas. Ponožky v botkách nejsou opravdové ponožky, jen uháčkované sešité proužky naaranžované jako ponožtičky :-) Náhrdelník jsem vyrobila a pásek byl původně nějaký náraměk u jakéhosi dívčího časopisu typu W.I.T.C.H apod.

S.I.S. Roca Wear

20. listopadu 2011 v 8:05 Barbie S.I.S. - so in style

Panenky S.I.S. nejsou žádná novinka. Moc mě zaujaly hlavně tím, že rozšířily tvář Mbilli mezi playline panenky. Jsou to všechno černošky, od nejsvětlejší Trichelle (barva jako Fashionistas Artsy) až po černočernou Chandru. A nechybí ani kluk, Darren. Některé řady jsou i s kloubovýma rukama jako krabicové Fashion Fever, tuším, z roku 2008. Mají i oblečení spíš jako Fashion Fever, víc stylovější. Vzhledem k tomu, že ale od první řady mají panenky striktně (zatím) tvář Mbilli, je to už trochu nuda.
Já jsem si koupila celou tuto sadu už v dubnu 2010 a těšila jsem se, že budou mít právě kloubové ruce i v zápěstích, jak bylo na promofotkách, ale nakonec skutečnost byla jiná.

Shelly Kwanzaa

19. listopadu 2011 v 10:36 Shelly/Kelly

Tak po dlouhé době zase něco mrňavého. Opět jsou to fotky ze zásob a kvalita není oslnivá, ale pořád jsou lepší, než kdybych je fotitla v tomto období.
Shelly Kwanzaa je prostě nádherná a mě se i hodí k Barbie Kwanzaa (musím se po těch společných fotkách mrknout).

Green Lantern Carol Ferris Barbie

18. listopadu 2011 v 17:54 Sběratelské / Collector

Dnes dorazila tato celokloubová kráska. Kromě toho, že se mi ji povedlo sehnat za super cenu dřív, než se její ceny začaly zvyšovat, mi jí dnes dovezl pošťák, světe div se, bez doplatku DPH. Absolutně nechápu! Pak, asi za dvě hodiny, mi pošťačka donesla balík vlásků taky bez doplatku, ačkoli cena za vlásky byla daleko nad limitem! Tak to mě tedy opravdu potěšilo Úžasný.

Barbie Basics 3.0 v prodeji

18. listopadu 2011 v 12:34 Modelky / Models

Včera vyrazily do prodeje nové BB. Tentokráte je jich jen šest a lákají nás na teplé letní dny či na výlet někam za teplem. Ve mě osobně dost evokují poslední kolekci Top Model, nazvanou Resort. Jsou krásné. Jsou sexy. A jsou pro mě nepostradatelné Úžasný.
V řadě 3.0 najdete:
No. 2 - Alexa, s tváří Lara/Ana (zelené plavky)
No. 4 - Nichelle, tvář Goddes (růžové plavky)
No. 5 - Kira, tvář Kayla/Lea (modré plavky)
No. 7 - Gia, tvář Aphrodite (oranžové plavky)
No. 8 - Nikki, tvář Mbilli (žluté plavky)
No. 14 - beze jména, tvář Loboutin (fialové plavky)

Nechybí ani dva sety s doplňkama.
Já osobně nenacházím nic, co by se mi na nich nelíbilo.

Popstar Paul a Imani

17. listopadu 2011 v 20:57 Sindy

Protože světlo na focení není dobré, prošmejdila jsem své staré fotky a mám spoustu věcí vyfocených, co kdysi byly na Muzeisu - proto to logo. Takže budu asi občas sahat do zásob. Ti, co chodili na Muzeis si snad rádi připomenou, co tam bylo a pro ty ostatní to vlastně bude nové :)
Tentokrát si můžete prohlédnout docela raritku, která se běžně nevidí. Kluk se jmenuje Paul a je to vlastně jakýsi Ken od panenky Sindy. No a Imani je Sindy černoška, tedy dejme tomu třeba ekvivalent Christie od Mattela. Imani nemá úplně to oblečení z této sady, ale myslím, že je od Hasbro, tedy firmy vyrábějící tyto panenky. Paul ke mě přišel nový, v krabici.

Pozdní maliny

16. listopadu 2011 v 13:13 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Po sázení cibulovin se děvčata vydala na obhlídku zahrádky a co nenašla? Na naší remontující malině vysazené na jaře ještě stále zrají maliny! Po práci příjemné zakousnutí :)

Náušničky za pár kaček

15. listopadu 2011 v 12:30 Dílna

Tak toto je tip od Alice. V ponělí jsme si sedly na kávu a ona mi koupila v Levných knihách tři druhy platíček s náušnicema, které se dají krásně použít pro panenky. Jedno platíčko myslím 39,- Kč. Jdou krásně Barbie, "integritkám" a ty velké jdou docela na Tonnerky.

Barbie Basics No. 4 Nichelle, tvář Goddes

15. listopadu 2011 v 5:43 Modelky / Models


Tvář Goddes je prostě boží Úžasný. V podstatě jsem asi nenarazila na žádnou "goddesku", která by byla hrozná. Tahle tvář může být použita jak na vybledlou bělošku tak na ebenovou černošku a vždycky to bude super. Což jen potvrzuje její výskyt v Barbie Basics (BB). Opět u mě najdete všechny její podoby v BB kolekci a na konci i něco navíc, ať už z tváře Goddes tak i úplně z jiného soudku Úžasný.

Sázení cibulovin :)

14. listopadu 2011 v 20:45 Zahrada

V pátek jsem konečeně jela na zahradu vysadit cibulky, co jsem si nakoupila a už přes týden čekaly na vysazení. S sebou jsem si vzala dvě pomocnice Mrkající. Jak už jsem pak ale měla ruce od hlíny, už jsem nefotila. Ale než jsem se do toho dala, vzniklo fotek celkem dost.

Barbie Basics No. 8 Nikki, tvář Mbilli

14. listopadu 2011 v 5:06 Modelky / Models

Nabízím společné fotky modelu číslo 8 z kolekce Barbie Basics, které mám. Mám všechny, které do této chvíle vyšly. Jsou velmi různorodé a všechny krásné, Mbilli tvář mám ráda.

Barbie Basics 2.0

13. listopadu 2011 v 16:16 Modelky / Models


Jak už jsem psala dříve, z této řady mi schází už jen jeden Ken, a to blonďák s číslem 16 a tváří Ken Tango. První polovinu, kterou jsem si koupila hned, co u nás byla v prodeji, jsem ještě ani nestihla vložit, a to je mám už od ledna Překvapený. No, a tak začnu od konce a vložím jako první detailnější fotky půlky druhé Usmívající se. Přiznám se, že jsou to fotky jen dokumentační, přes zimu fotím doma jen to nejnutnější.


Barbie kalendář 2012

11. listopadu 2011 v 7:59

Za můj sobotní kup jsem k panenkám zdarma dostala tenhle hezký kalendář na příští rok, tak sem ho naskenovala na kukačku i pro ostatní :)

Fashionistas

5. listopadu 2011 v 7:59 Nákupy

A ještě pár trochu starších novinek :)Posila mužského týmu

4. listopadu 2011 v 23:04 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Přiznám se, že jsem jeho koupi dlouho odkládala. Na žádné fotce, na které jsem ho dosud viděla, se mi moc nelíbil. Asi nejhezčí byl na promo fotkách. A tak jsem se k tomu stavěla dost laxně. No, ale nakonec ho přeci jenom mám a na živo nemá chybu. Hned se na něj sesypalo hejno krásek :)


Dýně strašidelně

1. listopadu 2011 v 12:39 Halloween

Tak jsme si včera večer rozsvítili ty naše vydlabance Smějící se. Škoda, že je to jen jednou ročně Mrkající. V podstatě je úplně jedno, jak povedeně či nepovedeně je dýně vyřezaná, když se večer rozsvítí, vždycky vypadá nádherně.