Leden 2012

Mirana a H.D.

30. ledna 2012 v 18:29 Barbie photoshooting MIX

Při prohlížení fotek jsem si zase uvědomila, jak ON je dokonalý. Ale zde je pouze jako dolněk k Miraně... no ale stejně, je to prostě hezoun, nějak jsem na něj pozapomněla. Vím, že jsem jednu dobu už byla přesycená H.D. fotkami, protože je opravdu hojně zastoupen ve všech možných sbírkách, ale když jsem ho delší dobu neviděla, jsem z něj zase vedle Mrkající. Sama jsem zvědavá, co s tím třetím (jeden dal tělo Japoncovi) vymyslím, ale předběžně to vidím na hnědé vlasy...

Barbie Basics No. 9 - Mirana, tvář Diva

30. ledna 2012 v 18:17 Modelky / Models

A jsme u "devítky" z první řady Barbie Basics. Má moji oblíbenou tvář Diva a neoblíbený účes - ofinu, ale už jsem si zvykla a, světe div se, už se mi i líbí Úžasný. Myslím, že je v řadě všech 12 panenek tak trochu opomíjená.

Draculaura a Draculaura

29. ledna 2012 v 12:56 Monster High

Nabízím srovnání obou panenek. U nás zůstává ta vpravo, z první edice. Zde je máte vedle sebe. Obě jsou krásné, ale mě stačí jedna a Clawdovi též :) Mám ráda tmavé rtěnky, takže u mě bylo rozhodnuto okamžitě :)

Draculaura a Clawd Wolf duo set 2011

29. ledna 2012 v 12:44 Monster High

Tentokrát představím do detailů tento set zamilované dvojice. Jak už z předchozího článku víte, slečna Draculaura u nás zanechá jen své oblečení a doplňky a poputuje o dům dál. Proto se zaměřím trochu více na ní, Clawda u mě ještě hodně uvidíte, ale ona má už nyní nového majitele.

Clawd v tomto setu se objevil jako panáček úplně poprvé, má u sebe deníček i mazlíčka, Draculaura má deníček též, proti původnímu má v tomto samozřejmě zážitky s Clawdem :), mazlíčka u sebe nemá, toho měla v první základní řadě.

Monster High - přehled panenek v řadách II. část

29. ledna 2012 v 0:52 Monster High

Aktualizovala jsem Přehled panenek v řadách a už se mi nechtěl článek uložit, proto pokračuji v další tabulce. Protože zde začínám panenkami, které se už ve starších řadách neobjeví, nejsou zde všechny řady tak, jako v předchozím přehledu. V podstatě začínáme panenkami, které momentálně ani nejsou v prodeji. Howleen je v předprodejí se svojí sestrou Clawdeen, dvojčata Pursephone a Meowlody snad, pokud vím, nejsou ještě ani v předprodeji, proto místo řady zatím otazníky. Údaje budu průběžně aktualizovat.

Obrázek je opět od naší Kristýnky :)

Monster High Create-A-Monster

28. ledna 2012 v 22:59 Monster High
Tentokrát něco, co mě zaujalo. Doplňovala jsem totiž do přehledů panenek Monster High nové fotky, tabulku budu muset udělat asi ještě jednu, už mi to nechtělo uložit vše, ale tuhle novou věcičku od Monster High bych chtěla představit zvlášť, hlavně pro to, že jsem sady viděla prodávat na internetu i u nás, ale za dost vysoké ceny. Každopádně pokud se časem dostanou do normální distribuce a ne jen přes předražené překupníky, možná bych si něco koupila.
Fotky jsou z Amazonu.

Je to něco pro kreativce :-) Sestrojte si svoji vlastní příšeru :) Našla jsem dva dvojsety a tři sady na jednu příšerku, hezké :-DSqueak v šatičkách :)

27. ledna 2012 v 17:19 Dílna

Squeak je můj miláček a tak jako první (a doufám, že ne poslední) se dočkala i nějakého, samozřejmě stylového, oblečení z mé dílny, Tentokrát jsem zkombinovala háčkováníˇ(šaty), pletení (svetřík) a něco málo šití (punčošky, pokrývka hlavy) a ještě nechybí šperk, náhrdelník kolem krku. Šaty jsou zdobené koupenými nalepovacími motivy pavučiny a pavouka.
Fotila jsem na naší zahradě.

Bleeding Edge Goths - Atara Inferno

23. ledna 2012 v 7:54 Bleeding Edge Goths - BeGoths

No a abych to vzala, jak se říká, z jedné vody na čisto, dám sem hned i druhou "gotičku". Třetí, kterou mám, nemám zatím nafocenou. Opět je to tedy, jako předešlá Scorpio Vixen, panenka BeeGoths (Bleeding Edge Goths). Tyto panenky mají, ač se to na první pohled nezdá, podobné tělo jako panenky Barbie, výškově i proporčně.
Atara má tyrkysové oblečení, které na fotkách vyšlo do modra. Tetování na rameni přechází až na paži a tak, když má ruku v jiné poloze než "základní", tetování nenavazuje. Okraje oblečení nejsou nikterak začištěné.

Bleeding Edge Goths - Scorpio Vixen

22. ledna 2012 v 22:13 Bleeding Edge Goths - BeGoths

Byla to láska na první pohled, Byla první. Díky ní jsem objevila svět panenek pro "velké holky". Díky ní jsem se dostala až ke svým oblíbeným Living Dead panenkám. Její postavení v mojí sbírce je zásadní. Ona je Štírka, já jsem Štírka. Patříme k sobě Mrkající. Zvolila jsem si ji i do svého avataru.

Jakks Pacific

22. ledna 2012 v 21:32 Jiné panenky

Firma Jakks Pacific vyrábí také panenky, několik typů. Jedním z typů jsou tyto propracované panenky s velmi realistickým tělem. Kupují se nahé, jen s botama. Vybrala jsem si takovouto zelenoočku s vlasy někde mezi tmavě blond, světle hnědou a zrzavou. Panenky mají detailně propracované tělíčko, jehož součástí jsou pevné kalhotky. Nohy jsou ohebné v kolenou - skrytý kloub jako mají panenky Barbie, stejný kloub mají i v loktech. Není to špatné, na druhou stranu hybnost těchto kloubů není nikterak výrazná, například posadit takovouto panenku je téměř nemožné. V kyčlích je pohyblivost velmi omezená, do stran nejdou nohy vůbec. Jako klad vidím to, že tělo těchto panenek je proporčně více podobné "normálním ženským", není modelkovské...
Oblečení včetně klobouku je z mojí dílny Úžasný

Starý Halloweenský příběh v novém kabátě

21. ledna 2012 v 18:35 Halloween
Za oknem krásně sněží a moje Living Dead panenka Squeak, která je nad televizí spolu s dalšími trvale ve své rakvičce vystavená, se najednou pohnula a průhlédné víko od rakve se pootevřelo... Asi se chtěla připomenout... A tak se budu chvíli taky věnovat těmto panenkám pro kategorii 15+.

Kdysi na Muzeisu (dnes již zaniklé stránky) jsem o nich měla dost informací, tady na blogu o nich zatím nic moc není. Tyto fotky si dlouholetí návštěvníci jistě pamatují, byl k nim příběh, ale zmizel na smetišti dějin a zůstaly jen obrázky. Ale však vaše fantazie si poradí :-) Aspoň jsem k nim připojila stylovou hudbu.

Mimochodem, Squeak, jak se tato panenka jmenuje, byla mojí úplně první panenkou Living Dead, s ní jsem přišla na chuť tomuto podivnému a morbidnímu světu panenek pro otrlé :)

2008 Mariposa a Carlos / Magic Wings Mariposa Barbie Doll and Carlos - Barbie Mariposa Prince Doll

20. ledna 2012 v 9:41 Víly a mořské panny / Fairy and Mermaid´s

Brouzdám si takhle archivem svých fotek, a objevila jsem fotky z 13.6.2009, které nebyly nikdy zveřejněné :) Ráno, když šly holky do školy, pršelo, když jsem před chvílí konečně vylezla z poslete pro něco k jídlu, koukám, je nasněžíno, tak proč nedat zrovna dneska tyhle letní fotky :-D

Mariposa je hlavní postava ze stejnojmenného filmu, kterou asi většina dobře zná. Její křídla jsou skládací - mají dvě verze, což vychází z děje filmu. No a princ Carlos je samozřejmě druhým nejdůležitějším prvkem celého příběhu.


Nikki v klobouku i bez

19. ledna 2012 v 9:40 Modelky / Models

Nikki (Barbie Basics No. 8) tentokrát jako netradiční kovbojka nebo prostě s kovbojským kloboukem (kobouk je od California Girl Horse Ley). Víc k tomu asi není třeba dodávat :)

Draculaura a Ghoulia vyzkoušely soupravičku od Ježíška

18. ledna 2012 v 22:43 Monster High photoshooting

Kristýnka své monsterky oblékla do věcí, co na ně dostala pod stromeček. Jen Draculaura má na sobě sukničku, co jsem jí uháčkovala, protože Kristý tu svoji, co měla Draculaura původně, ztratila, a tak byla dlouho s holým zadečkem Mrkající.
Ghoulia má na sobě oblečení, které bylo pro Frankii, ale Kristý ji nemá, tak do něj oblékla Ghoulii, která v něm ovšem vůbec nevypadá špatně.
Ikdyž nepatříte třeba k příznivcům těchto příšerek, nedá se jim upřít jejich fotogeničnost.

Nikki jako anděl

17. ledna 2012 v 21:37 Modelky / Models

Nikki (Barbie Basics No. 8) v mé oblíbené úpravě - jako anděl. No, nakonec ona je taková andělsky krásná :-)

Barbie Basics No. 8 -Nikki, tvář Mbilli

16. ledna 2012 v 12:25 Modelky / Models

Tak jsme se dostali v Barbie Basics první řadě až k modelu č. 8. Tentokrát nám Mattel opět trochu zamotal hlavu jménem panenky, neboť Nikki je název tváře, ovšem jiné, než je použita u modelu No. 8. Tato krásná černoška má tvář Mbilli z roku 2001. Tvář Mbilli je v posledních letech hojně využívaná. Myslím, že "osmička" z první řady nadchla hodně příznivců Barbie. Má dokonalou kombinaci barvy pleti a úžasných dlouhých vlasů, malba tváře je sice slavnostnějšího rázu, ovšem stále je decentní. I její šaty mají slušivý střih a dobře panence sedí.
Prostě se povedla.

2008 Little Red Riding Hood and the Wolf - Červená Karkulka a vlk

15. ledna 2012 v 14:22 Silver Label

Pohádku o Červené Karkulce určitě zná úplně každý. Nevím, jak vy, ale já si jí představovala jako malé, asi tak osmileté roztomilé děvčátko. No, tohle je trochu jiná káva Mrkající. Na takovouto sexy Karkulku by asi neměl chuť jenom vlk.
Ten, kdo vymyslel takovéto ztvárnění známé pohádkové postavy, se asi nechal inspirovat jedním z psychologických výkladů tohoto notoricky známého příběhu. Například tím, že červená čepice má sexuální význam. Celý příběh je pak vykládán, jako varování před nucenou prostitucí - k tomu přispívá to, že červený plášt byl v 17. století klasickým znakem prostitutky. Další pohled na pohádku je ten, že je to příběh pohlavního dospívání. V tomto pojetí je červená čepička jasným symbolem dospívání dívek a vstup do puberty symbolizuje temný les. Čepička rovněž může symbolizovat důkaz panenské čistoty dívky a vlk je tak chápán, jako ohrožení této čistoty. Vlk je symbolem muže, který může být milencem, svůdníkem nebo násilníkem. Dále se také tento příběh vykládá jako: "Holčičky/slečny, nebavte se s cizími/neznámými muži. Vlk je v tomto případě chápán jednoznačně jako sexuální násilník.
Asi pro mě nejmíň známý výklad je ten, že je to odraz slunečního mýtu. Červená čepička v tomto případě reprezentuje jasné slunce, které je pozřeno temnou nocí (vlk), a znovu neporušené další den vychází (z vlkova břicha).

No, tak se podívejte na tuto sběratelskou dvojici ze Silver Label :-)

Pivoňka

14. ledna 2012 v 12:58 Zahrada


Na zahradě mám zatím jednu jedinou pivoňku (Paeonia). Zbyla po předchozí majitelce a nechali jsem si ji, jen byla přesazena. Je to vděčná květinka která krásně kvete.
Fotky jsou z letošního léta.


Těším se, až zase vykvete. Jsou to další fotky z mého archívu. Snad vás fotky ze zahrady taky potěší :)

Rebecca v bílém

14. ledna 2012 v 8:01 Fotománie / Photoshooting my band play dolls
Rebecca je tentokrát celá v bílém. Oblečení si půjčila od Fashion Fever panenek a já už jí mám takhle oblečenou hrozně dlouho. Sluníčko z ní udělalo hotovou zlatovlásku.


Rebecca je panenka Benetton Barbie New York na těle Fashionistas.

Jsem vadná :-)

13. ledna 2012 v 9:08 S dětmi je zábava
Je fakt, že obě moje holky už vyrostly z toho úžasného věku, kdy chrlily jednu perličku za druhou, ale občas se zadaří i teď. Větší expert je na to Karolínka :-D


Ještě před tím, než umřel Havel, setkal se s dalajlámou. Naše Kája to zaslechla na půl ucha v televizi a ptá se:
"Co je to dalajmáma?"
Už doma jinak neřekneme, než dalajmáma :-D

Včera seděla u stolu a jedla, a kromě jiných věcí na stole ležela i moje občanka. Kája si jí zevrubně prohlížela a četla si údaje na ní...

Kája: "Ty jí máš od roku 2009?"
Já: "Jo."
Kája studuje dál a po chvíli:
"A co to je - stav: vadná?"

No? Co to je??????? :-D

To je ale SMŮLA

13. ledna 2012 v 8:00 Fotky, nálady, inspirace
Tak se podívejte, jakou my ale máme smůlu....


...na zahradě...

Gia jako anděl

12. ledna 2012 v 20:43 Modelky / Models
A ještě Gia tak trochu "umělecky" :) Docela hezký anděl, ne?


Barbie Basics No. 7 - Gia, tvář Aphrodite

12. ledna 2012 v 20:26 Modelky / Models
Barbie Basics No. 7 má tvář Aphrodite/Kentucky Derby z roku 2008. Je to takový trochu mix mezi tvářemi Lara/Ana a Mackie. Její vlasy já osobně považuji za zrzavé, ale určitě se najde hodně těch, co budou tvrdit, že jsou blond. Tělo je klasické model muse, pokrčená levá noha.


Panenka je taková decentní, pěkná, ale už jsem provedení této tváře viděla i lepší. Přiznám se, že předchozí model No. 6 mě chytil víc.

Barbie Basics No. 6 - Nadia, tvář Carnavale

12. ledna 2012 v 14:43 Modelky / Models
"Šestka" je, myslím, trochu nedoceněná krásná pozitivní panenka. Já jí mám moc ráda, protože mi přijde, jako taková holka do nepohody. Prostě pořád veselá, ale tak nějak mile, ne nenpřirozene vyzubená...

Tvář je Carnavale, je z roku 2003. Panenka dostala jméno Nadia, což se vyjímečně neplete s žádným názvem tváře.


Tělo je opět model muse s klasickým vybočením levé nohy.

Starobylá tetování - dokument, který mě zaujal

12. ledna 2012 v 9:26 Povídání, tipy, zajímavosti,...
Včera v noci jsem náhodou zhlédla na ČT2 dokument, který mě vážně zaujal. A protože jsem tu před pár dny představila potetovanou Amazonii Barbie, přijde mi to docela k věci. Je to ale dost hustej dokument, takže citlivým povahám to moc nedoporučuju. Každopádně mě zaujala jak docela podrobná historie tetování u různých kultur, tak i techniky, které se tradičně používaly, třeba šité tetování, to jsem dosud neznala.
Je to moc pěkný dokumet, přidávám první díl dokumentu, další díly se vám nabídnou po shlédnutí prvního dílu nebo je najdete na youtube, dokument je v češtině. Celý dokument je docela dlouhý.
A ještě oficiální úvodní slovo k dokumentu:

Tetování nikdy nebylo populárnější než v současnosti. Po celém světě ho mají stovky milionů lidí a spousta z nich se s jednou kérkou nespokojí a svoje tělo zdobí dalšími obrázky, pro které se nebojí vybírat stále choulostivější místa. Ale proč se vlastně nechávají lidé tetovat? Jak a kde tento zvyk začal? A jak dlouho trvalo, než se z kmenového rituálu stala módní záležitost? I to jsou otázky, které zajímají Craiga Reynoldse. Tento sympatický chlapík projede celý svět, aby na ně dostal odpovědi. Sám už několik kérek má, ale pohrává si s myšlenkou, že si na svých cestách pořídí pár dalších.Xuxa a její neúspěšné převlasení

9. ledna 2012 v 23:08 Dílna
Moji Xuxu jsem chtěla převlasit. Zdálo se mi, že by to mohl být dobrý nápad, původní vlasy těchto panenek jsou osázené na hlavičce ne příliš hustě... No, nebyl to dobrý nápad. Po pravdě řečeno, kdyby se mi nakonec neozvala jedna fajn pani, co si vyžádala i takto zprzněnou hlavičku Xuxy, asi bych vám ji ani neukázala, ale hlavičku si koupila a tak vznikly tyto nepovedené fotky mnohem nepovedenějšího převlasení. Xuxe jsem samozřejmě dávno pořídila hlavu novou a už aspoň vím, co dělat rozhodně nemám.


No, ona s ní Zuzka provede určitě něco super kreativního a třeba pošle fotku Mrkající


Japonské setkání

9. ledna 2012 v 20:12 Barbie photoshooting MIX

Mnozí v předchozím článku dobře tipovali, že jsem neodolala společným fotkám princezny Japonska a Samuraje. Nešlo odolat. On, krásně pohyblivý po výměně těla, mužný, a ona vedle něj něžná a křehká bledulka.... Prostě ať se to někomu líbí nebo ne, máme to v sobě zakódované, tenhle proporční poměr zkrátka oku lahodí Úžasný

2003 Princess of Japan

9. ledna 2012 v 13:42 Princess of the World


Japonská princezna je další z mojí oblíbené Dolls of the World skupiny panenek Barbie. Patří přímo do podskupiny The Princess Collection. Koupila jsem ji neúplnou a byla jsem i za to ráda. Je velmi hezká, má krásnou tvář Kayla/Lea a myslím, že byla velmi hezky zpracována. Opět na úvod trochu fotokoláže.


Moje princezna nemá proti původní podobě originální botky, nějakou šálku či halneku, těžko říct, a chybí jí obi, neboli tradiční pás ke kimonu svázaný vzadu do ozdobného uzlu. Vlasy jsou v tradičním účesu a rovněž tradičně ozdobeny květinou.


Jack Sparrow II.

9. ledna 2012 v 1:08 Ken
Konečně se mi povedlo najít fotky Jacka, když byl ještě úplně nový, v krabici. Takže ačkoliv měly být zveřejněné původně první, vzala jsem to tak nějak pozpátku :-)
Jacka už jste mohli vidět vybaleného, tak teď ještě detaily když voněl novotou a byl uvězněný v krabici.


Celá krabice a provedení je prostě krásný kousek, úžasně zpracovaný

2009 Amazonia Barbie

8. ledna 2012 v 16:40 Dolls of the World


Svojí slabost pro panenky z edice DTW (Dolls of the World) jsem už zmiňovala mnohokrát, a tak jsem nemohla nemít tuto krásnou Amazonii, vydanou v roce 2009 k padesátinám panenky Barbie. Hned, jak jsem ji uviděla, bylo mi jasné, že potetovanou divošku prostě musím mít :D Patří do Pink Label.


Dovolila jsem si zase úvodní foto udělat tak nějak v širších souvislostech. Ikdyž zrovna Kakadu v Amazonii nežije, ale jiného papouška vhodného na focení (aby držel panence na ruce) prostě nemám.

Sada oblečení a doplňků pro Draculauru a Frankie

6. ledna 2012 v 20:59 Monster High
Ježíšek nadělil Kristýnce pod stromeček oblečení a doplňky pro Frankie, Deaculauru a Clawdeen. Podle krabičky to vypadá, že Clawdeen měla nějaký fashion problém a její nej kámošky hned naběhly do obchodů - samozřejmě v cool oblečení - a pomohly Clawdeen její problém vyřešit. A na sebe asi taky nezapomněly Smějící se

foto je z internetu

No a když konečně bylo trochu světlo, nafotila jsem všechno, co v setu bylo. Jen celý set jsem už nevyfotila, protože byl hned rozbalen, jakmile byl vybalen Úžasný

Kira jako "bondgirl"

4. ledna 2012 v 0:31 Modelky / Models
Naposledy se vám Kira představuje v oblečku od Goldfinger Barbie. Koupila jsem si jen obleček, jeho původní majitelku ne, o to raději ho zkouším ostatním panenkám :)


Obleček je opravdu elegantní, baví mě na něm i to, že ačkoliv halenka pod sakem je bez rukávů, vypadá to, že rukávy má :D


Fire and Ice Barbie AA, 2002

2. ledna 2012 v 6:19 Sběratelské / Collector
Myslím, že tuto panenku mnoho z vás asi znát nebude. Není to podle mě známá panenka a není ani moc k vidění, zvlášť v této AA verzi. Bílá verze má tvář Mackie, tato má Goddess tvář. Panenka patří do ne příliš obsáhlé sběratelské skupiny Olympics Program. Kromě této vím ještě o Sydney 2000 Olympic Pin - bílá verze tvář Mackie a černá verze tvář stará Nichelle. Tedy celkově 4 panenky.


Panenka byla inspirovaná zimními olympijskými hrami v Salt Lake v roce 2002 a jak již samotný název napovídá, je to doslova oheň a led, což má být symbol hrdého Amerického Západu - teplé odstíny pouště proti chladným tónům zasněžených hor. Zároveň má na sobě oblečení, symbolizující sportovní dres, které se třytí. Dlouhý kabát lemovaný umělou kožešinkou dáva celému modelu vskutku priceznovský ráz, který dokonale doplňuje jak koruna z ledových krystalů, tak náhrdelník ve stejném stylu.

Abbey Bominable

1. ledna 2012 v 12:31 Monster High
Jako první v novém roce se představuje dcera Yettiho, Abbey Bominable z Monster High. Přiznám se, že jakmile jsem jí viděla, bylo mi jasné že kdyby už žádná jiná do mé party MH nepřibyla, tak ona ano. Je prostě nádherná, miluju zimní look :)


Abbey je 16 let, miluje ledově modrou barvu a jako mazlíčka má mláďě mamuta. Více se o ní můžete dozvědět na anglické stánce o MH. Její pleť je modrá a mrazivě lesklá a kolem ní sněží. Má úžasné vlásky se stříbrnými nitkami a kožešinka na oblečení, čelence i návlekách je neskutečně hebká. Její nejlepší kámoška je Frankie Stein.