Duben 2012

Jadwiga a Jadwiga

29. dubna 2012 v 12:30 Články jednotlivých panenek HP

A ještě proměna Jadwigy skoro v přímém přenosu. Vše podstatné už jsem napsala v předchozím článku, takže teď už jen fotky...

Enchantress x 2

29. dubna 2012 v 11:54 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Jak už jsm předeslala, obě tyto panenky u mě nezůstanou. Jadwiga projde změnami, resp. už prošla. Využila jsem tedy ještě poslední možnosti a udělala společné fotky v původních podobách. Jak vidíte, "staré" Jadwigy hlavička má trochu vybledlejší odstín, už jsem ji tak koupila od Lenky, pro ty, co by chtěli poznat celou dlouhou historii této panenky, můžete mrknout sem.


Já jsem ji dala na Liv tělo, které ji sedělo docela hezky, a zastřihla jsem jí její dlouhatánské vlasy. Později dostala tělo od Pop Life Kelley, které má stejnou barvu, jako originální tělo této panenky. No a nyní, když jsem se rozhodla si ponechat jen jednu, moje Jadwiga má hlavu s čelenkou a na těle od víly je "stará" Jadwiga a tak je i na prodej.
Takže ještě pár společných fotek spolu....

2004 The Fairytopia Enchantress

29. dubna 2012 v 11:01 Silver Label

Krásná královna víl, kolekce Silver Label. Naprosto dokonalá a jedinečná, tvář Goddes. Mám ji už dlouho a stále byla v krabici. Vzhledem k tomu, že redukuji sbírku a ponechávám si jen, co je pro mě stále ještě nepostradatelné, rozhodla jsem se Jadwigu prodat na tomto originálním těle a moje nová Jadwiga má tuto hlavičku. Proto jsem se konečně dokopala k nafocení originální podoby :)

Gwen předvádí model "Jarní procházka"

28. dubna 2012 v 21:47 Dílna

Gwen, neboli Edeline z dvanácti tančících princezen vyrobená pro asijský trh, má alabastrově bílou pleť. Jinak je úplně stejná, jako Edeline, kterou většina z vás asi dobře zná. Proto má i své původní tělo, protože sehnat pro ni celokloubové, to by muselo být asi jedině od Jasper od Integrity Toys. Mattel celokloubové bílé tělo ještě nevyrobil. Hodilo by se i pro Victorii....

Rebecca jako zimní královna

22. dubna 2012 v 22:52 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Rebecca je Barbie Benetton New York a je to pro mě nejhezčí nositelka tváře AA Barbie 2002/Adria. Více fotek po kliknutí na fotku.
Madonna

22. dubna 2012 v 21:27 Články jednotlivých panenek HP

Ano, je to definitivní. V mé sbírce zůstanou dvě Jazz Baby Mistress, jedna v originální podobě a druhá tato. Už jste ji u mě viděli mnohokrát, poprvé asi zde. Tehdy taky padl názor, že je podobná Madonně a já se rozhodla jí toto jméno nechat. Tehdy měla belly button tělo, dnes má Fashionistas a možná se časem vrátí k původní barvě vlasů skutečné Madonny :D

Láska kvete v každé roční době

22. dubna 2012 v 21:04 Monster High photoshooting

No jo, to je jasný, že se spolu setkali :) Je to prostě nerozlučný pár, aspoň tedy v mé sbírce :D

Clawd Wolf ve svetru

22. dubna 2012 v 14:52 Dílna

Tentokrát zase něco z tvorby pro Monster High. Už podle fotky poznáte, že nějakou dobu už svetr mám hotový :D
Cílem bylo udělat opravdu "vlkodlačí" model, což se myslím, docela povedlo, Svetr vypadá, jako kožich.

2006 Barbie loves Benetton Milan

22. dubna 2012 v 14:31 Barbie Loves Benetton Fashion Fever

Moje další "benettonka", s tváří Lara/Ana a v oblečení od jiné Fashion Fever plus legínky od Fashionistas panenky. Byla jsem ráda, když jsem ji získala, bohužel k ní nemám původní, skvělé a nádherné oblečení. Protože jsem ji zařadila do hracích panenek, má Fashionistas tělo.


2008 Fashion Fever Teresa zimní

22. dubna 2012 v 12:11 Fashion Fever ostatní / other

Poslední z trojice zimních Fashion Fever z roku 2008 je, podle mě i nejhezčí, Teresa. Trvalo mi hrozně dlouho, než jsem ji sehnala, hlavně tedy kvůli oblečku a pak taky do série. Už jsem ztrácela naději, až byla za krásný peníz na e-bay a z Bulharska, tedy poštovné více než solidní. Byla od sběratele, takže v dobrém stavu.

2008 Fashion Fever Summer zimní

22. dubna 2012 v 10:58 Fashion Fever ostatní / other

Zimní Summer mám s kompletní výbavou, protože byla nová a jak je vidět, brýle má stále připevněné na hlavě. Má krásné, nazrzlé a velmi hebké vlasy a nádherné zelené oči. Fialová jí docela sluší, je bezvadně fotogenická :)

2008 Fashion Fever Barbie zimní II.

22. dubna 2012 v 10:49 Fashion Fever ostatní / other

Byla zima a byl mráz.... :)

Už jste ji u mě viděli, mám ji poměrně dlouho. Při prvním focení jsem ztratila její brýle a termosku, tu má nyní půjčenou od kolegyně. Tyhle FF měly super oblečeníčko a tehdy bylo i revoluční, že mají kloubové ručky :)

Jadwiga v kabátku i bez něj

21. dubna 2012 v 23:10 Dílna

Tento manžestrový kabát jsem ručně šila už asi před rokem a mám pocit, že už se tady na nějaké panence mihnul. Byl to prototyp pro kabát z fajnovější látky, na který zatím nedošlo. Byla jsem líná vytáhnout šicí stroj, a tak jsem ho spíchla v ruce. Ostatní oblečení není moje výroba :)
Zase si po nějaké době můžete prohlédnout Jadwigu, už dávno nemá Liv tělo, ale pivotal. Vyrostla, holka jedna.


Linda

21. dubna 2012 v 19:19 Články jednotlivých panenek HP

Lindu už znáte. Sice má jiné tělo, než své první kloubové, ale jinak se nezměnila :)

Více fotek po kliknutí na obrázek :)

Linda a Batul

21. dubna 2012 v 18:30 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Dvě kámošky :-) více fotek opět po kliknutí na obrázek :)


Batul

21. dubna 2012 v 15:45 Články jednotlivých panenek HP

Na "černém blogu" naleznete více fotek, stačí kliknout na fotku :)


Erin předvádí svetr "Pruh na pruhu" :D

21. dubna 2012 v 14:56 Dílna

Erin je další členka "hrací party", kterou jsem ještě nepředstavila. Původem je to Modern Circle Barbie, což jsou v podstatě všechno retro panenky a tedy nejsou to všeobecně líbivé typy. Erin dostala irské jméno díky své zrzavé kštici a navíc mám jméno Erin ráda, protože miluju film Erin Brockowich. Podoba tu sice není, ale to nevadí, tedy mě :D

Svetr má můj oblíbený vzor - pruhy :D a měl být trochu na ramena. Je tedy celkově volnější, momentálně je v něm oblečená Xuxa a i přes své muhutné ženské rysy ho v pohodě obleče :D.
Svetr jsem doplnila ještě broskvovou čepičkou, ladící s jedním pruhem na svetru, což se ovšem díky prudkému jarnímu sluníčku občas na fotkách ztrácí.

Když kaktus kvete...

14. dubna 2012 v 9:40 Flora

Jaká byla moje radost, když jsem koncem února zjistila, že moje mamilárie pokvete! Tyto katkusy kvetou poměrně ochotně, ale stejně mě to potěšilo. Zajímavé je, že vykvetou, pak se květ schová zpátky do kaktusu a pak zase ven vytlačí plod, pokud byl opylovaný květ....

Seřadila jsem fotky tak, jak šly za sebou. Začínáme fotkama z 27. února.

Další háčkovaný topík, zelený s černým lemováním

13. dubna 2012 v 21:01 Dílna

Lucy tentokrát pózuje bez dlouhého oranžového svetru a předvádí další háčkovaný topík z mé dílny a korálky též. Sukně, úžasná, je od Mattela. Jak je vidět, občas umí i něco jiného, než jen sladce růžového :)

Vím, že takových topíků už jste u mě viděli..., ale vznikl jako "něco pod svetřík" a myslím, že Lucy to v něm sluší. K tomu slunečné počasí, prostě jsem se neudržela a a fotila...

Lucy se prochází v jakési zásobní zahradě, tedy části, kde jsou rostliny k pozdější výsadbě, protože naše skalka prochází totální a úplnou rekonstrukcí, nemá tedy smysl do ní momentálně cokoli sázet. Mimochodem docela mi vymrzla levandule, ikdyž začíná obrážet, ale dostala zabrat, odešel mi vřes a Hebe, které u nás celkově špatně přezimuje a holomrazy, co byly tuto zimu prostě nevydrželo...

Jinak ke korálkům, co má Lucy na krku: je to dlouhá navlečená pruženka omotaná kolem krku plus jedny korálky samostatné jednoduché opět na pružence. Výhodou je, že se přetáhne přes hlavu a nepotřebuje žádné zapínání :)

Dlouhý pletený svetr a háčkovaný top

13. dubna 2012 v 14:28 Dílna

Při pletení svetříků jsem dostala chuť udělat opravdu dlouhatánský svetr, pomalu až na zem. Pletla jsem ho v době, kdy bylo krásné jarní počasí a tak jsem ruávy udělala jako tříčtvrteční. Pod svetříkem je nový háčkovaný topík. Ten ale více uvidíte až v dalším článku. Čepici jste viděli už u Rose. Korálky jsou samozřejmě taky moje práce.

Pletené šaty "Kuřátko" v deailech

11. dubna 2012 v 8:07 Dílna

Tentokrát si můžete prohlédnou detailněji samotné šaty, které v předchozím článku byly v kombinaci s plédem a čepicí. Přiznám se, že modelka, Vitamin C, je mojí oblíbenou členkou HP (hrací party) a tak je fotek víc, než dost. Šaty jsou pletené hladce, mají ozdobný lem na spodu sukně a kontrastní obháčkování výstřihu. Vzhledem k tomu, že jsou z melírované příze, žádné jiné zdobení jsem nevolila.

Pletené šaty "Kuřátko", čepice a Mobius pléd

10. dubna 2012 v 21:12 Dílna

Pletené šaty, jak už jsem uváděla u šatů v šedé kolekci, mám na panenkách ráda, hlavně když mají dlouhé rukávy. No a jaro a podzim jsou podle mě nejlepší roční doby na podobný kousek šatníku. Proto Vitamin C předvádí další šaty z mé dílny. Rovněž Mobius šál mě okouzlil a tak je tento model tak trochu podobný. Ale zase má úplně jiné barvičky a oporti elegantním šedým šatům je tento model veselý a jarní, prostě svěží :) ponožky jste už viděli tolikrát, tak jen ze setrvačnosti - i ony jsou z mé dílny.

...kluci

10. dubna 2012 v 9:22 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Kluci osiřeli. Děvčata už musela domů.

Holky a kluci

10. dubna 2012 v 9:02 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Tak kluci už dorazili a nezapomněli na kytičku :D

Holky...

10. dubna 2012 v 8:05 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Děvčata na někoho čekají. Kdepak se kluci zasekli? Že by v květinářství? :D

Šedá kolekce, svetr "Dva knoflíčky" a šaty

9. dubna 2012 v 10:22 Dílna

Toto je asi nejobyčejnější svetřík z celé kolekce. Je úplně jednoduchý a jediné zdobení jsou dva knoflíčky u krku. Já osobně na sobě nejraději nosím právě podobné úplně obyčejné oblečení. Uzdu své fantazii v oblékání pouštím z otěží jen u panenek. Na druhou stranu, podobný svetr se hodí vždy a neurazí :) Čepička tentokrát není můj výrobek, je od panenek Hi Glamm a když jsem ji použila, napadlo mě podobnou čepičkou spojit celou kolekci. Proto mají všechny modely z kolekce společné, kromě šedého úpletu, i čepičku v růžové barvě.

Veselé svátky jara!

9. dubna 2012 v 5:14 Roční doby

Pulsatilla vulgaris ´Alba´
Šedá kolekce, svetr "Duha" a "Dvě řady"

8. dubna 2012 v 14:45 Dílna

Svetr "Duha" je první z "Šedé kolekce", který si můžete detailněji prohlédnout. Po jeho dokončení jsem měla problém najít dostatečný počet knoflíčků od jedné barvy, navíc jsem si ani barvu nebyla schopná vybrat, tak nakonec došlo k efektu poskládat knoflíčky podle barev. Tento svetřík vyjímečně není na patentky a opravdu se zapíná na knoflíky, dírky se v pletenině vždy najdou na tom správném místě. Není to moc pohodlné, ale vzhledem k tomu, že je koncipován jako polozapnutý, patentky by působily rušivě. Je to takový jednoduchý styl svetru, pletený je "jedním tahem", tedy v kuse, žádné švy. Čepička je z jiného kompletu, který jsem kdysi vyráběla pro jinou panenku. Teď se mi skvěle hodila.
Panenka má belly button tělo, její původní pivotal tělo má panenka jiná.

Úvod k šedé jarní kolekci

7. dubna 2012 v 21:33 Dílna

Malý úvod k šedé jarní kolekci, která u mě odstartovala pletací šílenství. Vlastně na začátku byl ten černý svetr pro Kena, který jsem představila v jednom z předchozích článků. Pak následoval komentář jedné stálé návštěvnice stránek, že by nebylo od věci oplést celou moji skupinku pánských i dámských čtyřčat. Nejdřív jsem si v duchu pomyslela "no to určitě!", ale pak mě to nějak nedalo. Takže Šárko, tato kolekce vznikla vlastně díky Tobě :) Zatím zde jsou jen tři z chlapců, ale slibuju, že ještě bude i celá velká skupinka. Nyní na úvod několik fotek, pak budou rozfocené jednotlivé dívčí mdely. Chlapci mají všichni stejnou tvář, stejně tak, jako dívky :)

Agnes sluší nejen žlutá :) - háčkovano-šité šaty

7. dubna 2012 v 20:53 Dílna

Agnes tentokrát odhalila, co ukrývala pod svým žlutým svetříkem. Asi většina vytušila, že se jedná o háčkovaný topík a šitou sukni, jenže...

Kravičkový look

7. dubna 2012 v 0:12 Dílna

Karolínka se zamilovala do kravičkového vzoru a proto jsem jí k narozeninám, které měla v únoru, vyrobila pár dárečků v tomto stylu. První mě napadl deníček, těch naše děvčata nemají nikdy dost. Potáhla jsem ho sametovou hebkou látkou. Pak mě postupně začaly napadat další a další věci, až z nich byla docela slušná skupinka...

Agnes sluší žlutá - pletený svetřík a háčkovaná kabela

6. dubna 2012 v 20:42 Dílna

Agnes, díky svým "jarním barvičkám" také neunikla mému jarnímu tvoření a předvádí zatím jen zavinovací svetřík a kabelu, zbytek, který schovává pod svetříkem, bude k vidění příště. Agnes je něžná a ve stejném duchu jsem jí navrhla a udělala celý outfit.

Blair

6. dubna 2012 v 16:21 Články jednotlivých panenek HP

Další členka do "hrací party", původem princezna z pohádky Barbie a 12 tančících princezen, Blair. Dostala kloubové tělo a přidala se k ostatním pohyblivým kráskám mé obsáhlé skupiny panenek "na hraní". Tentokrát se představuje i v úplně novém modýlku, pletených šatech "jedním tahem", plédu, novou ručně ušitou čepičkou, ponožkami i korálky kolem krku, vše z mé dílny, Stejně tak i pásek a kabelka jsou mými výrobky. Model ještě uvidíte na jiné panence, ale Blair, myslím, sluší taky dost.

Justýnka a Cyndi, holky jedny zrzavé :)

6. dubna 2012 v 14:16 Dílna

Jak se blížilo jaro, začala jsem vytahovat z hrací party jednu zrzku za druhou. Vlastně celá jarní kolekce svetříků a šatů se stočila, s vyjímkou Rose a jejích sester, v podstatě k zrzečkám. Jsou tak krásné! Všechny zrzky, ikdyž třeba nejsou klasicky krásné, jsou zajímavé a mají prostě šmrnc! Nejsem chlap, ale stejně si myslím, že zrzavá holka nenechá žádného mužkého chladným...

Jenovéfa

6. dubna 2012 v 8:20 Články jednotlivých panenek HP

Jenovéfa dostala zvláštní jméno. No, ona je to celkově zvláštní panenka. Jak říká moje dcera, má takový starodávný obličej. A vlastně Kristýnka za to může, že jsem ji tak pojmenovala, protože mi tvrdila, že je podobná Jenovéfě Bokové, která chodí do oktávy na stejné škole, jako Kristýnka. Po bližším ohledání s ní musím souhlasit. A tak retro obličej a retro jméno mi k sobě docela ladilo.
Jenovéfa je původně Pop Life Barbie na Fashionistas těle a je dovlasená. Svetr, který má na sobě, jsem za večer upletla na horách a už jste ho viděli.

A ještě jednou "vosí model"

5. dubna 2012 v 21:26 Dílna

Tentokrát se v šatkách ukázala orientální kráska, které jsem zatím ještě nevybrala jméno. Je to takový trochu bláznivý model, ale myslím, že jí sluší :)
Klobouk je od Angeliky z Pirátů z Karibiku, boty od modelky, pléd je o Jazz Babby a pásek, to si nějak nevzpomínám...

Mandala od Frankensteina :)

5. dubna 2012 v 15:43 Monster High photoshooting

Tak toto jsou všechny naše hlavičky ze sady Monater High Create-A-Monster. Máme je už dlouho, a tak snad doupravím pár fotek, aby jste se mohli pokochat. Jsou fakt super :)
Rose ve "vosím modelu" podruhé

5. dubna 2012 v 15:29 Dílna

Rose už představovala tento model na sněhu. Tetokrát si budete moci důkladněji prohlédnout samotné šaty, které jsem vyráběla poprvé jinou metodou, než všechny háčkované šaty, co jsem zatím udělala. Svetr a šálka jsou pletené, ponožky jsem ušila, rukavičky jsou od jiné panenky, náhrdelník jsem navlékala z korálků, co jsem si dovezla kdysi z Liberce.