Říjen 2012

Halloweenské háčkování

31. října 2012 v 16:20 Dílna

Chtěla jsem těch oblečků naháčkovat a našít více, ale nestihla jsem. Tak ale aspoň tři. Včetně ušitého plstěného klobouku. A ušitých návleků na ruce, co má Šeherezáda.
Dám vám sem anketku, která se vám nejvíc líbí, jen tak, o nic nejde :)
A kdo se snad neorientuje, tak zleva: Šeherezáda, Kayla, čarodějnice

Halloween se Sally

31. října 2012 v 0:05 Halloween

Tak, dnes je tedy Halloween. My se dnes podíváme na Ukradené vánoce a i když jsem film ještě neviděla, panenku už mám. Vypadá, jako maminka Frankie :) Nebo starší sestra.

Rozbor Halloweenské skupiny

30. října 2012 v 22:20 Halloween Mattel

Tentokrát budou následovat fotky jednotlivých panenek ze skupiny zblízka a pokusím se určit, o které panenky jde či od kterých mají oblečení.
Držím si palce, doufám, že si na všechny vzpomenu :)
Pokud už byla na blogu nafocená, bude fotka aktivní a můžete si ji rozkliknout.

Boo-tiful a Addamsovi

30. října 2012 v 17:44 Halloween Mattel

Panenky z Addams Family už mám nějaký ten pátek. Nakonec jste v šatech Morticie mohli vidět Bellu a moc jí to slušelo. Každý rok na Halloween jsem se pak chystala je nafotit, ale nikdy k tomu nedošlo. Tak aspoň letos, trochu :)
Bílá Boo-tiful se mi vždycky hrozně líbila. Moc jsem ji chtěla, ale vždycky byla hrozně drahá nebo mi ji nebyli ochotni poslat do České republiky. Až nedávno jsem objevila za přijatelnou cenu, sice vybalenou a ne úplně novou, ale v super stavu a hlavně za nízké poštovné, díky čemuž prošla s nízkým doplatkem. Moc jsem se na ni těšila, právě i kvůli tomu, že s Morticií budou tvořit krásně kontrastní strašidelňáckou dvojku :) Mají totiž i tak trochu podobný styl oblečení, prostě jsou skvělé.

Při focení přšelo, což je samozřejmě hlavně u fotek do tváře, vidět. No, co by jste taky od Halloweenského počasí čekali, že?

Halloween 2012

30. října 2012 v 8:45 Halloween

Ačkoli není zdaleka ještě konec roku, já osobně bilancuju vždycky o Halloweenu. Jednak mi je každý Halloween o rok víc a jednak to pravděpodobně souvisí keltskými kořeny, které většina z nás asi má. Keltům právě Samhain, což je původní podoba tohoto svátku, ukončoval rok.
Za sebe tedy musím říct, že tenhle rok byl rozhodně nezapomenutelný. Přelomový. Náročný. A osobně se přikláním k tomu, že opravdu končí staré časy a přicházejí nové.
Hlavně tím chci říct, že jsem letos žádný příběh nenafotila. Nafotila ho Kristýnka, ale ještě musíme doupravit text, takže nevím, kdy to stihneme. Asi do zítřka ne, no, ale o víkendu by to mohlo být. Sama jsem zvědavá, co to bude za příběh :D

Já jsem se vzmohla jen k hromadnému nafocení mých Halloweenských panenek. Některé jsou originál, některé mají jen oblečení. V dalším článku je trochu rozeberu a pokusím se uvést i názvy ať už panenek nebo jen oblečení, které mají na sobě.

Díky převratným událostem jsem letos ani nevypěstovala pořádnou dýni. Tak jsem ji koupila a pokud mi jí holky vydlabou, fotky budou, ty si neodpustím.

Teď už přeju pěknou podívanou na skupinu Mrkající

Emily v dešti

26. října 2012 v 17:19 Akční panenky - Action doll

Dneska jsem vyrazila na zahradu nafotit něco halloweenského a jen co jsem tam dorazila, začalo pršet. No, ale nevzdala jsem to. Nakonec jsem nafotila, co jsem chtěla, ale s vypětím všech sil.
Na závěr jsem si vyfotila ještě samotnou Emily. Už značně zmoklou, ale i tak vypadá nádherně :)

Dobrý sluha, ale zlý pán

26. října 2012 v 10:36 Fotky, nálady, inspirace

Je fascinující. Chvíli nepostojí v klidu :) Zahřeje. Promění v prach.
Více fotek najdete na duši


Emily - mrtvá nevěsta / The Corpse Bride 12" Fashion Doll, Tim Burton

25. října 2012 v 21:03 Akční panenky - Action doll

Blíží se Halloween, Samhain či Dušičky, jak kdo máte rád. A já už jsem zase ve svém živlu a každoročně obohacuji svoji "úchylnou sbírku" o nové kousky :D
Dlouho jsem téhle pohádce odolávala, ale nedávno jsme ji všichni doma zkoukli a Emily nás prostě okouzlila. Navíc, je to klasická úchylárna Tima Burtona (ten chlap nemůže být normální :D ), a po nedávném shlédnutí Sweeney Toda to je další film, který určitě v naší filmotéce nesmí chybět. Asi nikoho nepřekvapí, že hlavní postavy v originále nadabovali Johny Depp a Helena Bonham Carter (např. Bellatrix Lestrange z Harryho Pottera).

Panenka je ve velikosti jako Barbie, tedy cca 30 cm. Je od firmy McFarlane.

Krása chorošů

24. října 2012 v 23:07 Fotky, nálady, inspirace

Líbí se vám choroše? Pár fotek najdete na duši :)

2008 Alvin Ailey® American Dance Theater Barbie® aneb moje krásná Pilar

23. října 2012 v 20:41 Pink Label

Už nějakou dobu se s ní mazlím. Je to jeden z mých splněných snů, který jsem už tak nějak pohřbila. A pak se naskytla skvělá koupě a já se těšila na křehkou a něžnou Pilar - to bude nyní její jméno :)
Pilar patří do kategorie Pop Culture, je to Pink Label a navrhla ji Sharon Zuckerman, která má "na svědomí" třeba Bellu a Edwarda, Hard Rock Café panenky, Červenou Karkulku - Little Red Riding Hood and the Wolf Barbie a spoustu dalších krásných panenek.
Pilar je panenka vydaná k padesátiletému výročí amerického tanečního divadla choreografa Alvina Aileyho. Pokud by vás zajmalo o tomto studiu víc, našla jsem velice hezký retro článek z doby, kdy v roce 1979 vystupoval soubor v Československé socialistické republice :) A nebo můžete rovnou na webovky souboru.

Evelin aneb 2005 Fashion Fever Dress Up Dresser Barbie Doll Furniture Play Set

21. října 2012 v 10:18 Články jednotlivých panenek HP

Evelin je další Teresa, kterou jsem si ponechala a dala jí kloubové tělo. Má krásný obličej a úžasné vlásky. Původně byla v sadě s toaletním stolkem. Myslím, že je neprávem opomíjená, je totiž opravdu moc hezká. Stejně jako AA verze této sady, s překrásnou Kayla/Lea tváří. Tu ale nemám.

Gothel (Na vlásku / Mother Gothel - Rapunzel)

20. října 2012 v 0:24 Disney

Nějak jsem si oblíbila tyhle nové panenky od Disney. Jak Rebelku, tak i Gothel. Je prostě nádherná. Má naprosto dokonalé vlasy, černé, jako já :), zelené oči, jako já :) a barvu šatů, která je má nejoblíbenější. Prostě je dokonalá, Má kloubové ruce jako Rebelka, nohy má jako klasická "mattelka", skrytý kloub v kolenou.
Stihla jsem dnes ještě hodně pozdní sluníčko, tak přeji hezké pokoukání :)
Mimochodem - trochu mi přípomíná Lucku Bílou :D

Mariposa - Magic Wings Mariposa, 2007

19. října 2012 v 20:24 Články jednotlivých panenek HP

Mariposa je původně víla ze stejnojmenného animovaného filmu s Barbie. Měli jsme celkem dvě, jednu můžete vidět tady a obě včetně jejich protějšků zde. Obě panenky byly holek, ale ty je při letním třídění vyřadily a já si jednu nechala. Druhou jsme prodali. Zatím je na belly button těle, časem dostane kloubové, myslím, že od Fashionistas Raquelle by jí šlo. Moc se mi líbí v obličeji, má krásné velké hnědé oči, a má překrásné vlasy.
Na sobě má můj oblíbený korzet od My Scene a mnou pletenou sukýnku.

Vůně podzimu

18. října 2012 v 15:01 Roční doby

Moje oblíbené roční období. To už většina z pravidelných návštěvníků ví, protože to každý podzim píšu :D Kromě barevného listí, mrazivých jasných rán a následně ještě hřejivých slunečních paprsků, si podzim spojuju taky s vůní štrůdlu. Přiznám se, že nejsem žádná pravidelně pečící hospodyňka. Ačkoli vaření mě baví a myslím, že i jde, pečení mi tedy vážně moc nejde. Zvládnu tak perníčky a nějaké to cukroví, ale dorty, buchty, koláče apod., s tím mám tedy problém.
No, letos naše jabloňová stěna na zahradě zaplodila a jablek je dost. Vloni nebylo ani jedno. Je tedy fakt, že obě jabloně slouží spíš jako oddělení prostoru od sousední zahrady a tak ničím nestříkáme, prořezáváme jen tak, aby to neodkrylo to, co chceme nechat zakryto :) Takže žádné ovocnářské ambice. Ale když je tolik těch v podstatě bio jablek :D, tak jsem koupila listové těsto - to vyválené :) a štrůdlík voní po bytě.
Mno, a jak jste na tom s pečením vy?
S čím máte toto roční období spojené?

Fashion fever wave A Teresa 2004 - obleček předvádí Angel

18. října 2012 v 14:38 Mattel Fashion

Angel vám tentokrát předvede dokonalé oblečení od jedné krásné Fashion Fever Teresky. Já si koupila jen obleček. On totiž sluší asi úplně každé panence, je dokonalý :)
Angel je, myslím, důstojná náhrada za původní panenku :)


Salma

15. října 2012 v 14:42 Články jednotlivých panenek HP

Salma - to je její jméno do hrací party. Protože se vám docela líbila a dozvěděla jsem se, že civilních fotek je málo, zase jsem se jí trochu věnovala s foťákem. Doufám tedy, že její příznivce potěším.
V originálních šatičkách je k vidění ZDE.

Když vykvete useknutá hlava Medusy

14. října 2012 v 16:52 Flora


No jo, Medusa je holt pojem. Nejen, že se nám připomíná v řeckých bájích a pověstech, nejen, že má syna Deuceho :) dokonce je po ní pojmenovaný i jeden poměrně vzácný kaktus - Astrophytum caput-medusae.
Astrophyta jsou vděčné kaktusy, často se jim lidově říká biskupské čepice, protože tak běžně vypadají, ale tohle je jiné kafe. Viděla jsem ho poprvé minulý rok na výstavě kaktusů v botanické zahradě Na Slupi. Nemohla jsem od něj odtrhnout zrak. Úvodní fotky jsou právě z oceněné kolekce z výstavy. Jaká byla moje radost, když jsem v prodejní části našla maličké, naroubované semenáčky. Radost mi zkazila jen cena. No, ale musela jsem ho mít. Doufala jsem, že ho neumořím, nebo aspoň ne moc rychle.
Astrofytko rostlo neznatelně a tvářilo se pořád stejně. Při stěhování jsem si jen letmo všimla jakýchsi chomáčků, co mělo na sobě - domnívala jsem se, že jsou to místa trnů, takzavé areoly.
S novým bydlením dostaly kaktusy luxusní místo a najednou mi manžel povídá - to astrofytko pokvete! Néé, to je jen areola, já na to.....
Hmmm, měl pravdu, vylezlo z toho poupě a nakonec květ, až se tajil dech....

2012 Mexico Barbie®

13. října 2012 v 20:06 Dolls of the World

Jedna z letošních novinek, panenka představující zemi Mexiko. Koupila jsem si ji pro její zajímavou Tango tvář. Mám tuto tvář téměř ve všech exemplářích a doufám, že časem pořídím i to úplně první vydání. Panenku už vidíte na Fashionistas těle, protože byla povýšena do hrací party.

Květiny bílé po cestě.... Bella se vdává :)

8. října 2012 v 18:34 Twilight

Bella se vdala. Aspoň ve filmu :) Moje Bella ještě čeká na Edwarda, až bude mít svatební oblek. Tak se zatím procházela sama ve svatebních šatech. Druhé vydání panenky Belly jsem si nekupovala. Jednak, na co mít dvě téměř stejné Belly a navíc, první vydání se mi líbí víc. Takže jsem koupila jen šaty. Možná, pokud bude Bella jako upírka, tak tu bych asi koupila.
Snažila jsem se jí udělat účes, jako má vydání svatební Belly, ale tato panenka má delší vlásky, takže mi to chvíli trvalo.
Nepřejte si vidět, jak vypadají šaty, boty a nohy panenky po dnešním, exteriérovém focení Křičící.

1992 Hollywood Hair Teresa

7. října 2012 v 12:51 Playline

I tato Teresa mi dlouho unikala, nebo byla příliš drahá. Až jsem ji nakonec získala a v super stavu. Patří k mým nejoblíbenějším starším Tereskám, ještě spolu s Camp Teresou a Baywatch Teresou. Ty ale nemám a nevyvíjím žádné úsilí je sehnat, takže to by mi musely jedině cvrnknout do nosu a být za hezkou cenu...

Samozřejmě jsem musela nacvakat i "hollywoodku", když už jsem ji vyvenčila :)
Vím, že asi nesklidí ovace jako Basics Teresa, ale pro mě je jedna z nejhezčích :)

Barbie Basics 2.0 Teresa

7. října 2012 v 11:54 Modelky / Models

Když už jsem ji vytáhla na focení, musla jsem jí udělat i samostatný článek. Asi se s většinou shodneme, že patří k nejkrásnějšímu provedení Teresa tváře. Dokonalé jemné líčení a úžasná barva vlasů. Udělala jsem hlavně detaily tváře, protože model muse tělo neskýtá příliš variabilní pózování panenky.

Top Teresa tvář

6. října 2012 v 19:38 1990 Teresa

Toto je velice subjektivní.
A neznamená to, že jsou to všechny top Teresy tváře, co mám, ale každopádně patří do skupiny :)
Mám ráda jak moderní malbu této tváře, tak i starší.
Jsou ještě dvě starší Teresy, které bych dala do top skupiny, ale ty nemám a ani jsem je neměla a asi mít nebudu, nebo momentálně nejsou na pořadu dne.

Ines, Deanna a Valery

6. října 2012 v 10:32 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Tak jsem vzala holky pěkně na jednu fotku :) Na začátek Deanna a Valery. Obě Fashion Fever panenky. Deannu už znáte, je to Teresa z Wave U z roku 2006, tubovka, a Valery je Fashion Fever z roku 2005 -Styles for 2 - Back to School. Obě dvě mají velmi podobnou malbu tváře. Dlouhou dobu jsem měla Valery a pásla po Deanně, často se mi stalo, že jsem si myslela, že kupuji Deannu a byla to Valery - u nahých panenek je to opravdu těžko poznat. Teď, když je mám na živo vedle sebe, rozdíly vidím, ale jinak jsem to nebyla schopná stoprocentně rozpoznat.

Deanna

5. října 2012 v 23:56 Články jednotlivých panenek HP

Deanna je Fashion fever wave U Teresa z roku 2006. Dlouho mi unikala, líbila se mi jak v obličeji, tak její oblečení. No, a je tu :) Představím ji ještě v původním oblečku, ikdyž už na tomto vyměněném těle.

Dolls of the World Argentina

5. října 2012 v 21:19 Dolls of the World

Tahle krásná Teresa tvářička mě prostě okouzlila na první pohled. Celkově mám velkou slabost pro blond Teresy, a tahle ja podle mě jedna z top. Koupila jsem si ji nahou, protože jsem věděla, že tuhle holku si prostě potřebuju užít :) tedy se hned dočkala kloubíků a dneska se mnou na zahradě trávila odpoledne. Jsem z ní unešená, takže čekejte spoustu fotek :)
Užijte si je!

Nicole tentokrát na Black dolls

5. října 2012 v 20:12 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Na Black dolls jsem vložila druhou porci fotek této panenky. Pokud jste jejími fanoušky, můžete se kochat :)


Stardoll Pretty n' Love - Nicole

2. října 2012 v 19:10 Články jednotlivých panenek HP

Třetí mojí "stardollkou" je Nicole. Tělo dostala od Artsy Fashionistas a sedí jí velmi dobře. Vzhledem k mojí slabosti pro černošky nemohla chybět ve skupině. Když jsem pro ni hledala jméno, hned mě napadla Nicole Scherzinger. Podobu tam vidím.
Myslím, že je romanticky krásná, a s tím měsíčkem lékařským jí to pěkně ladí :)
Oblečení od Shakiry je asi celkově hodně líbivé, takže jsem přesvědčená, že se fotky budou úspěšné :)