Listopad 2012

Jeden splněný sen :)

30. listopadu 2012 v 21:09 Nákupy

Už se s nimi doma chvíli kochám. Vždy jsem k nim vzhlížela jako k nedostižnému kusu, ale ano, mám je :)
Další příšery do sbírky :)

Barbie adventní kalendář 2012

30. listopadu 2012 v 20:27 Adventní kalendář / Advent Calendar

Je to už taková tradice. Zase od zítřka tu budete mít každý den nafocené okénko z letošního Barbie adventního kalendáře :)

Pěkný začátek adventu!!!

Edward Norton a Jessica Biel - Illusionist

21. listopadu 2012 v 20:34

A prozatím poslední nápad a opět na duoset Barbie a Kena, tentokrát jako úžasný, krásný a výborný herec Edward Norton a Jessica Biel. Krásný film. Opět z mého zlatého fondu :)
Zatím jsem neviděla film, kde by mě Edward jako herec zklamal.
Tenhle duoset bych taky určitě musela nutně mít :)

Courtney Love a Woody Harrelson - The People vs. Larry Flynt

21. listopadu 2012 v 20:14

No, když máme tři Edwardy Culleny, proč nemít aspoň dva Harrelsony? První duoset s Juliette Lewis a druhý, klidně i takto svatební, s manželkou Kurta Cobaina Courtney Love z dalšího mého oblíbeného filmu Lid versus Larry Flynt. Ikdyž si nedělám iluze, protože samotný film pro Ameriku byl, a možná stále tak trochu je, kontroverzní a samotná Courtney, pravda, taky není žádný andílek. Nehodlám ji jakkoliv posuzovat, slyšela jsem už hodně dávno nějaké CD Hole, hudba hodně evokující Nirvanu. Vím, že se spekulovalo, že Kurtovi hodně pomohla k tomu, aby si to nechal projít hlavou. Ať je to jak chce, jako Alhea byla prostě dokonalá a bylo by mi jedno, jak by ji Mattel ztvárnil, které její podobě z filmu by dal přednost. Woody je dokonalý ve všech podobách, takže opět by to nemohlo skončit špatně.
Prostě tenhle duoset Barbie a Kena bych si rozhodně ujít nenechala.

Juliette Lewis a Woody Harrelson - Natural Born Killers

21. listopadu 2012 v 16:08

Je to můj oblíbený film. Jednak, Woody je prostě úchvatný, ale naprosto s přehledem mu stačí i neméně úžasná Juliette. Bohužel, ve filmech, které se u nás promítají, není moc vidět, ikdyž jsem ji párkrát zahlédla ale spíš ve vedlejších rolích. Na názvy filmů si nevzpomenu. Tak takový set Barbie a Kena, nejlépe kdyby byli celoklouboví, bych si rozhodně koupila. A bylo by mi jedno, jestli by byla Juliette blond či tmavovlasá a Woody s vlasy nebo bez nich. Ani jedna varianta, pokud by byl zbytek podle předlohy, by nebyla špatná....

Nová rubrika, aneb co by se mi líbilo

21. listopadu 2012 v 16:08

Rozhodla jsem se založit rubriku, kam čas od času budu dávat nápady na panenky, které, kdyby byly dobře navržené (a že to Mattel občas vážně umí), bych si rozhodně koupila. Vesměs to budou panenky asi z filmů či podle herců či jinak známých osobností.
Nedávno jsem totiž brouzdala na netu a narazila na jednu svoji oblíbenou herečku, která u nás moc vidět není, a hned mi přišlo líto, že není jako panenka Barbie. Tu bych si určitě koupila.
Bude hned v prvním článku :) a nebude sama :)

Fotka není moje, je z internetu :)

Grace Kelly - To Catch A Thief II.

17. listopadu 2012 v 19:33 Pink Label

A už poslední článek o Grace. To víte, když jsem se na ni tak načekala... :D Musím si jí užívat :D A navíc má základní předpoklad každé filmové hvězdy - je úžasně fotogenická :)

Grace Kelly - To Catch A Thief

17. listopadu 2012 v 19:05 Pink Label

A Grace tentokrát v šatech z filmu Chyťte zloděje. A v upravených fotkách do "magazínového" stylu. Snad ještě zvládnete tenhle článek a následující, kde budou fotky v běžném nasvícení :)

Grace Kelly - Rear Window

16. listopadu 2012 v 21:15 Pink Label

Tak potřetí, tentokráte fotky tak, jak jsem viděla Grace skrz hledáček foťáku. A něco k panence samotné.
Nejdřív musím předznamenat, že jsem velkou milovnicí filmů Alfreda Hitchcoka. Bohužel, v televizi většinou melou dokola Ptáky, Psycho, Okno do dvora, Vertigo. Je to škoda, protože je spousta dalších filmů je minimálně stejně dobrých. Já osobně miluju Potíže s Harrym.
No, ale abych se vrátila k panence. Z důvodu popsaného výše jsem prostě panenku Grace vážně potřebovala. Vybírala jsem z těch levnějších variant a stále se nemohla rozhodnout. Pak dávala Česká televize dokumetární cyklus o zajímavých ženách a jeden z dokumentů byl věnován i Grace. A bylo rozhodnuto. Nechtěla jsem platit doplatek, tak jsem si vybrala nahou panenku a u jiného prodejce, tedy u dvou dalších, objednala šaty z Okna do dvora a ty modré. Všechno někdy začátkem června. Vycházelo to levněji. Zaplatila jsem a těšila se. Jenže....

Grace z magazínu

16. listopadu 2012 v 17:54 Pink Label

Jako druhou sérii fotek dokonalé Grace Kelly nabízím v úpravě trochu evokující kolorované fotky.
Věřím, že se vám Grace neokoukala :)

Filmová hvězda Grace

16. listopadu 2012 v 17:45 Pink Label

Grace Kelly byla úchvatná. Byla dokonalá. Byla můzou Alfreda Hitchocka. Byla příjemná. Byla monackou kněžnou. A podle všeho, nebyla moc šťastná.
Nabízím vám první sérii - černobílou.
O starstiplné cestě této panenky do mojí sbírky se rozepíšu jindy :)
Vychutnejte si tu dokonalou tvář a nádech časů, kdy ženy byly dámami a muži gentlemani :)

Meaghan Jette Martin / Tess, Rock Camp

16. listopadu 2012 v 9:45 Celebrity nesběratelské

Tak tahle panenka mi hrozně dlouho unikala. Buď nebyla vůbec k mání, nebo drahá nebo jsem byla druhý, třetí a další zájemce. Prostě ne a ne ji lapit. Ona je poměrně vzácná, moc se nevyskytuje. Je to tvář Kayla/Lea a původně měla tělo jako ostatní panenky např. z HSM, hrající a absolutně nepohyblivé. Nakonec jsem ji sehnala z UK za super cenu a novou, v krabici. Dostala pivotal tělíčko a díky tomu obleče i své původní oblečení, tedy kromě bot.
Mám z ní opravdu velkou radost.
Protože už v hrací partě jednu Tess mám, dostane jméno ne po postvě z filmu, ale po herečce, bude to tedy Meaghan Martin, sestra Donny Martin :) Myslím, že i jako sestry opravdu vypadají - tedy panenky.

Lois Lane / Kate Bosworth

14. listopadu 2012 v 21:13 Celebrity nesběratelské

Už ji doma taktéž nějakou dobu mám. Je to postava původem z komiksu, později z filmu Superman se vrací, Lois Lane, vytvořená podle herečky Kate Bosworth. Herečka má jednu genetickou zvláštnost - každé oko jiné. A postavě ve filmu to bylo zachováno, proto to má i panenka Barbie. Je to tedy konkrétní Lois.
Ačkoliv byla originálně zabalená v krabici, měla jen jednu botku....
Její obličej mě fascinuje. Tělo má belly button. Tvář má svojí, specifickou, jedinečnou.


Agatha - Grease Cha Cha Barbie (Dance Off), Grease Barbie Dolls, 2008

9. listopadu 2012 v 9:07 Články jednotlivých panenek HP

Agathu jste rovněž viděli v Halloweenské skupině. Je to Cha Dance - Off Grease Collectable Silver Label Barbie, oblečena je do oblečku od Halloween Fortune Barbie Doll Target Exclusive a tvář je Marisa z roku 2003. Tělo má od panenky Fashionistas. Už když jsem toto oblečení objednávala, bylo mi jasné, že ona bude první, komu ho vyzkouším. Mám pocit, že je pro roli uhrančivé cikánky jako stvořená.
Musela jsem jí tedy udělat více fotek, abych se mohla kdykoliv znovu potěšit, jak moc jí tohle oblečení sluší.

Kimora mňau

8. listopadu 2012 v 23:39 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Kimora se zúčastnila také Halloweenského focení a spoustu z vás zaujala. Jednak je těžko k přehlédnutí, protože je opravdu mimořádně vyvedená, a jednak byla tak nějak asi nečekaně převlečena do kočočího oblečení od panenky My Scene - Masquerade Madness - City Kitty Madison, kromě topu, ten je od Barbie Animal Print Teresy z roku 2006, Wave S.
A tak jsem ji ještě nafotila zvlášť, protože myslím, že zrovna tohle je panenka, u které se asi většina shodne, že je prostě okouzlující.

Třešeň

7. listopadu 2012 v 21:37 Zahrada

Červenec 2010

Tak takhle vypadala, když jsme zahradu získali. Dominanta celé zahrady. Ani si netroufám odhadnout, jak dlouho ji nikdo neřezal. Jednou jsme ji mírně prořízli, ale potřebovala radikální zmlazovací řez. Pod ní nic nechtělo růst, hrozně stínila. Správně se měla říznout po odplození, ale na to nebyl čas, tak jsme ji řízli teď o víkendu. Stromu to nevadí, jen asi třešní v létě moc nebude :)

Donna Martin - Beverly Hills 90210 Donna Martin, 1991

7. listopadu 2012 v 16:21 Články jednotlivých panenek HP

Donna si nakonec, i přes chladné a větrné počasí, kabátek sundala. V šatech byla o něco pohyblivější a tak si ve finále skočila i na strom :)

Donna / Beverly Hills 90210

7. listopadu 2012 v 14:12 Celebrity nesběratelské

Panenka je podle postavy z hodně známého amerického seriálu Beverly Hills 90210. Postava měla jméno Donna a hrála ji Tori Spelling. Ačkoliv seriál byl určitě velká hitovka, já jsem nikdy americké seriály nesledovala, takže o postavě a ani seriálu vlastně nevím vůbec nic. A popravdě řečeno, vůbec mi to nevadí Mrkající. Panenka mě zaujala kvůli své vlastní tváři, kterou má, ačkoliv se nápadně podobá tváři Tango z roku 2001. Její původní tělo bylo to staré, twist and turn Barbie s pokrčenýma rukama, což jsem tedy prozatím vyměnila za belly button tělo, aby se mi lépe oblékala. Na sobě má šaty a boty od My Scene panenek a kabátek od Flávas panenky.
Vím, že to nebude asi úplně nejobdivovanější tvář, jako kdyby to byla nějaká Kayla či Goddess tvář, ale já mám Tango tvář ráda a líbí se mi i tato.

Halloweenská dýně 2012

1. listopadu 2012 v 12:50 Halloween

Už jsem to psala, že letos jsme v podstatě žádnou dýni na naší zahradě nevypěstovali Plačící. Bylo to souhrou mnoha okolností, například vloni nás dýně skoro ze zhrádky vytlačily Mrkající a můžete si zpětně prohlédnou nejen loňskou dlabačku, ale i vydlabané ksichtíky.
No co už, tak jsem aspoň v Toulcově dvoře, při jednom ježdění na koních, sehnala tuhle naši letošní. a je BIO Smějící se. No, to vlastně byly ty loňské taky Mrkající

A jako každý rok, i letos mi ji zbytek rodiny společnými silami krááásně vydlábnul a vyříznul!

A já to vyfotila Líbající

Sally - Ukradené vánoce / Tim Burton's The Nightmare Before Christmas

1. listopadu 2012 v 10:57 Akční panenky - Action doll

Představuji vám moji Sally. Film jsem zatím neviděla, ačkoliv jsme to plánovali na včerejší večer. Nakonec jsem ho ve videotéce nenašla, ale určitě ho brzy seženeme :) Tak jsem si přečetla aspoň hezkou recenzi.

Panenka je velká jako barbíny, takže cca 30 cm. Pohyblivost klasická, žádné klouby v kolenou či loktech. U sebe má plyšový košík s nějakýma dobrotama, z nichž jedna lahev po zmáčknutí by měla "mluvit" za Sally, ale asi jsou hodně vybité baterky a místo řeči to jen tak divně syčí :)

Sally přijela stylově v rakvičce....