Říjen 2013

Halloweenská party II. díl

31. října 2013 v 0:09 Halloween

A pokračujeme. Pokud už jsem na fotkách v minulém díle psala, které panenky patří mě a které Valentině, už to nebudu znovu psát.

Halloweenská party

31. října 2013 v 0:08 Halloween

Jak už jsem avizovala, v pondělí jsme s Valentinou opět vtrly s několika taškami a kufry :) k nám na zahrádku. Tema focení bylo jasné. Ačkoliv jsme se sešly poměrně brzy po obědě, rozestavování cca 150 panenek zabralo dost času a to i díky tomu, že vítr nám to rozhodně neulehčoval. No, hlavně, že nepršelo. Zabralo to určitě minimálně dvě hodiny, a tak, když jsme se dostaly obě k focení, světla znatelně ubylo a proto tentokrát s kvalitou fotek nejsem úplně spokojená. Doufám, že to bude vyváženo množstvím panenek, které na fotkách uvidíte. Pokusím se u detailnějších fotek opět uvést, které jsou mé a které Valentiny. Ta si tentokrát své panenky z větší části oblékla do oblečků, které dělala sama a já jse se pěkně pokochala. Detailní fotku každé panenky jsem tentokrát opravdu nezvládla :) I tak je fotek kolem stovky, a tak to rozdělím do dvou článků.

Lily Munster - The Munster Giftset, 2001

29. října 2013 v 3:57 Články jednotlivých panenek HP

Lily je z už představeného setu. Tvář má Mackie a tělo má TNT. Panenka je krásně propracovaná, má nádherný šperk, vlásky jsou kvalitní, šaty úžasné. Prostě, když Mattel chce, tak umí :)

Lily a Herman Munsterovi aneb The Munsters™ Giftset

28. října 2013 v 11:48 Sety / Sets

Mám je skoro rok, a jsou mým splněným snem. V letošním Halloweenském focení se určitě mihnou, ale tyhle fotky po vybalení taky nejsou od věci. Je jich dost a snad to nevadí, myslím, že zase není tolik možností si tyhle panenky důkladně prohlédnout. Herman je kloubový, což je plus.

Howleen

28. října 2013 v 4:21 Monster High

Tto panenku jsem si koupila, abych měla nějakou Howleen ve sbírce. Byla moc hezká, ale přeci jen se mi ta oranžovlasá líbila víc, a tak mi po této zstaly oblečky a fotky a šla dál :)

Narozeninový dárek

27. října 2013 v 13:55 Dílna

Kristýnka měla v červenci narozeniny a přála si tablet na kreslení. Protože jsem k němu už nekoupila obal, rozhodla jsem se jí ušít nějaký dostatečně "cool". A k němu samozřejmě tašku :) Objevila jsem úžasnou látku, tedy dvě. Jednu s novinovým potiskem a jednu hudební, s notama. To je u nás oblíbené téma :)Tak jsem tašku udělala oboustrannou, aspoň je pevnější. Obal na tablet je vypodšitý vatelínem, aby byl měkký a trochu chránil. Nechybí ani kapsičky, jak na obale na tablet, tak na tašce.

Zítřejší focení

27. října 2013 v 10:48 Povídání, tipy, zajímavosti,...Na zítřejší odpoledne máme naplánované s Valentinou velké focení. A když píšu velké, myslím OPRAVDU VELKÉ. Téma je jasné, vzhledem k blížícímu se Halloweenu :)
Podle zatím posledních informací má Valentina připraveno 23 panenek - Barbie, 7 chlapů, 3 Monster High, 2 BeeGoths. No a já mám nachystáno 10 Monster High, 3 BeeGoths, Mrtvou nevěstu, 33 holek, 22 kluků, 23 dětí :) a k tomu máme obě spoustu dalších nezbytných rekvizit: rakvičky, lebky, kostlivce...
Vybírala jsem tak, aby zase na fotkách byly, pokud možno, jiné panenky, než byly vidět na minulých foceních, takže slibuju, že uvidíte některé panenky možná i prvně a spoustu těch, které dlouho vidět nebyly. Vzala jsem na milost i Integritky :)
Jenom doufám, že:
za prvé nebude pršet,
za druhé je stihneme všechny vyskládat a napózovat
za třetí se nám vejdou na zahradu.Scaris, Skelita a rozkvetlé vánoce

26. října 2013 v 11:11 Monster High photoshooting

Karolínka postavila z Geomagu Eiffelovku ve stylu Scaris a podle mě se jí povedla skvěle. Tematicky jsem ke stavbičce postavila Kristýnky Skelitu. No a hned vedle vidíte náš poblázněmý vánoční kaktus, který už má vánoce :)

Háčkovaný kapsář na palandu

26. října 2013 v 0:26 Dílna

Opět jsem zužitkovala zbytečky různých vln, tentokrát jsem kombinovala jen odstíny bílé, béžové, světle hnědé, šedé apod. Původně to měla být další taška, ale nakonec mi z toho vylezl kapsář na palandu, který jsem Karolínce slibovala už hodně dlouho. Postel má plnou plyšáků a tak se hodí, když je může někam uklidit, ale má je poblíž sbe. Momentálně je domovem pro tzv. waldorfské panenky, které jsem kdysi šila - indiánku, černošku, eskymáka a číňanku :)

Lancelot

25. října 2013 v 14:00 Domácí mazlíčci/Pets

Zdravím! Jmenuju se Lancelot a rád bych se tu s vámi podělil o můj příběh. Slibuju, že skončí dobře:)

Tara Lynn - Western Stampin´ Tara Lynn, 1993

25. října 2013 v 12:06 Články jednotlivých panenek HP

Tara Lynn je panenka z roku 1993 a původně měla tělo TNT. Nyní má belly button tělo a doufám, že jednoou se mi podaří sehnat klouby i pro ni. Původně je to Western Stampin´ Tara Lynn a má moji oblíbenou tvář Steffie. Je to pro mě jedno z nejhezčích provedení této tvářičky. Měla jsem ji připravenou na kovbojské focení, ale nějak jsem na ni zapomněla, a to i při druhém dofocování. Asi chtěla být na fotkách sama :)

Recyklačka háčkovaná :)

25. října 2013 v 0:25 Dílna

Moje druhá háčkovaná taška ze zbytků. Tentokrát jsem to pojala v duchu postupných barevných přechodů.

Summer a Mackie

24. října 2013 v 20:17 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Tady se ke skupince Summer tvářiček ještě přidaly tři holky s tváří Mackie. Snad nevadí zopakování Summer panenek :)

Červená Karkulka Linda

24. října 2013 v 0:24 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Linda si, po tom co viděla Justýnu, chtěla oblečení od Karkulky vyzkoušet taky. Vzhledem k tomu, že je tmavá, má to celkem zajímavý efekt. Mě se v tom líbí, ale mám dojem, že by tohle oblečení asi slušelo každé panence. Obleček jsem musela uzpůsobit k oblékání, původní majitlka do něj byla zašitá. Tentokrát si Linda vzala i pelerýnku, tu Justa onehdá nechala doma.

Summer

23. října 2013 v 13:23 2003 Summer

Opět zužitkovávávm starší fotky. V době, kdy jsem toto fotila jsem si myslela, že zůstanou všechny ty, co jsou na fotce. Nakonec jsem je ještě trochu proředila, ale ne všechny vyřazené se zatím prodaly, takže teoretický návrat některých není zcela vyloučen :)

Kayla Dallas Cowboys Cheerleaders Barbie, 2007

23. října 2013 v 0:23 Články jednotlivých panenek HP

Kayla je původem Dallas Cowboys Cheerleaders Barbie z roku 2007, původně měla model muse tělo a krásné oblečení, ke mě přišla však už nahá s cílem dát jí kloubové tělo. V této sérii byly celkem tři panenky a všechny byly skvostné, pokud chcete vidět všechny tři, zde je odkaz na Collector. Kayla/Lea je má oblíbená tvář. A něco mi říká, že najde dost příznivců :)
Fotky opět jarní.

Další džínová taška

22. října 2013 v 12:22 Dílna

Další kabelka z džínové sukýnky, tentokrát jsem na ozdobení využila i obrázek z oblíbeného trička.

Jaro s Gothel

22. října 2013 v 0:22 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Je sice podzim, ale snad vzpomínka na jaro nevadí. Gothel mám ráda, kromě kloubového těla mě uchvátily její vlasy, ty především. A pak miluju její naprosto ojedinělý obličej :)

Háčkovaná recyklačka

21. října 2013 v 21:21 Dílna

Tentokrát jsem zrecyklovala absolutně nesourodé kousky vlny, co mi zbyly z různých pletení a háčkování. Vzala jsem háček a už to jelo :) Navíc jsem to měla jako určitou terapii, relaxuju u toho. Je to takové veselé, a právě tak to mělo být.

Acheron a Lucy ještě :)

21. října 2013 v 0:21 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Tak opuštěný nemohl zůstat dlouho...

Džínové tašky

20. října 2013 v 20:20 Dílna

V rámci recyklace jsem zužitkovala jednu vyřazenou džínovou sukničku a jedny oblíbené džínové šatičky po holčičkách. Jsem tak trochu ujetaá na tašky a holky to trak trochu zdědily, tak bylo celkem jasné, co z nich vyrobím :)
Práce byla hotová rychle, doma jsem měla pár nažehlovacích obrázků a použila jsem látky na dozdobení, které mám doma nasyslené :)

Acheron a Lucy - oblíbené téma :)

20. října 2013 v 0:20 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Opět brzce jarní fotky, které mi ležely v počítači. Tihle dva k sobě prostě patří, a asi to už nikdy nebude jinak :)

Piknik

19. října 2013 v 19:19 Focení s Valentinou

A jsou tu zatím poslední společné fotky z focení s Valentinou. Tentokrát je na fotkách jen jedna její panenka, určitě už poznáte, která to je :)
Holky se musely trochu osvěžit, po tak náročném dni.

1995 Happy New Year

19. října 2013 v 0:19 Limitované a speciální edice / Limited and Special Edition´s

Tato krásná panenka už není v mém vlastnictví, prodala jsem ji, ale moc se mi líbila a tak jsem se rozhodla se o ni podělit. Koupila jsem ji nahou a doma ji dala obleček, ve kterém ji vidíte a myslím, že jí moc slušel. Měla moji velmi oblíbeniou tvářičku Steffie a podle mě v dokonaém provedení. Vím, že je v láskyplných rukách, má kolem sebe spoustu dalších kamarádek a kamarádů.

Dewi - Butterfly Art Kira, 1998

18. října 2013 v 21:20 Články jednotlivých panenek HP

Fotky z časného jara, což asi prozradí jen ty sněženky :) Dewi je původem Butterfly Art Kira z roku 1998 a tváří Oriental Tělo není její původní a sehnat aspoň přibližnou barvu s koubama je trochu problém, ale tento výsledek je asi to nejlepší, co v současné chvíli dokážu. Navíc, mě to neruší, takže jsem spokojená.
Na sobě má obleček a boty od Tokyo Pop Teresy alias Fabienne, kabátek je nějaký samostatý kus, co se u mě vyskytl a čepičku jsem dělala já :)

Randění pokračuje

17. října 2013 v 20:52 Focení s Valentinou

Nedalo se tomu zabránit. Pár pohlednejch chlapů a přesila krásných holek, prostě nedalo :) Každou chvíli se někde mihla nějaká dvojice... A holky od Valentiny byly už potom trochu nevrlé, až když jsme si je zase rozdělily, oddechly si :)

Rande u koní

16. října 2013 v 19:27 Focení s Valentinou

Fatima a Maura si udělaly vyjížďku. Je jasné, že takové krásky nemohly dlouho zůstat samy a tak netrvalo to dlouho, a na scéně se objevili kluci od Valentiny :)

Focení s Valentinou

16. října 2013 v 0:16 Focení s Valentinou

Takto proběhlo naše první společné focení u nás na zahradě. Je to náhodný výběr panenek z obou sbírek bez bližší specifikace :D Opět připíšu k detailním fotkám, ze které sbírky která panenka je.

Marilyn a Ramona

15. října 2013 v 15:15 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Opět fotky z jara. Po těhle sestrách jsem koukala na e-bay dlouho, jsou od jednoho zdroje a přicestovaly, logicky, společně. Baví mě na nich, že jsou úplně identické, kromě vlasů. Je to Marylin blondýnka a Marylin tmavovláska , čož byla její přirozená barva vlasů, možná se Ramona měla spíš jmenovat Norma, ale už to nechám tak :)
Mattel by mě potěšil Fashionistas tělama v jejich barvách :)

Lucy a její zlato na hlavě

15. října 2013 v 0:15 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Lucy se odvážně vystavila jarníu sluníčku. Koukám, jak ta levandule byla na jaře pěkně sestříhnutá a malá :D a už se těším, až zase vylezou ladoňky.


Střevíčky

14. října 2013 v 14:14 Doplňky pro a k panenkám


A máme tu opět něco z botiček.

Tak trochu jiná Karkulka

14. října 2013 v 0:14 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Justýnka se tentokrát toužila obléci do něčeho opravdu svůdného. Nabídla jsem jí oblečení od Červené Karkulky. Pláštík nechtěla, ale zbytek si moc pochvalovala. Jediné, co ji mrzelo, že neoblékla originální punčošky.

Amanda - Model No. 4 - Collection 002,5, Barbie Basics Collection 002,5; 2011

13. října 2013 v 13:13 Články jednotlivých panenek HP

Amanda je z oblíbené edice Barbie Basics 2.5, kde byly všechny tři panenky úžasné, kromě jiného i tím, že byly celokloubové. Amandě to asi bude slušet úplně ve všem, ale v tomhle jí to sekne skvěle, miluju tu halenku z Fashion Fever :)

Teresa, jedině Teresa....

13. října 2013 v 0:13 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Využila jsem toho, že mám doma opravdu hodně oblečků od první, a podle mě nejhezší, Artsy z Fashionistas, a oblékla do nich všechny Teresy, které jsem měla ve své hrací partě. Fotky vznikly někdy v dubnu a k dnešnímu dni jich přeci ještě pár ubylo, ale moc ne, většina zůstala. Tak si je pojďme společně detailněji prohlédnout.

Baletní botky

12. října 2013 v 14:23 Doplňky pro a k panenkám

Ještě upotřebuju fotky doplňků focené někdy v únoru :) Tentokrát jsou to botky pro baletky. Taky jich není zrovna málo. Nejvíc mě zaujaly ty černé.

Solada - Princess Of Ancient Mexico, Dolls of the World - The Princess Collection, 2004

12. října 2013 v 5:47 Články jednotlivých panenek HP
Solada je princezna a je to na ní vidět. V kovbojském oblečku jí to sluší, kombinace havraních vlasů a červené barvy je výrazná a pěkná. Už jste ji viděli v Indiánském létě, a to jak moji v kovbojském, tak Valentininu, jako indiánku stojící vedle Aexandra. Solada je původem Princess Of Ancient Mexico z kolekce Panenky ze světa. Tvářička je to Goddess. Obleček je od jiné sběratelské panenky, a to Western Chic Barbie. Jen jsem ho musela upravit na oblékání, byl na panence zašitý. Původní majitelka oblečku má nový domov.

Ruby jako Legally Blonde - The Wizard Of Oz Wicked Witch Of The East Barbie, The Wizard Of Oz Collection, 2009

11. října 2013 v 12:43 Články jednotlivých panenek HP

Tentokrát jsou fotky ze začátku léta. Čím začít? No asi tím, že u nás doma je oblíbený film Pravá blondýnka. První díl je lepší, ale i druhý ještě jde. A podle filmu a představitelky hlavní role, Resse Witherspoon, je i panenka Barbie. Prohlížela jsem si ji a přemýšlela, zda ji potřebuju. Po pravdě, panenka je hezká, ale je to, rozhodně vhodně vybraná, jen "další" Generation Girl Barbie, pokud se nepletu, s blond vlasy. Takových i samotných hlaviček v zásobě mám :) Ale ten kostýmek, ten se mi líbil. A tak jsem poprosila Marušku, jejíž obečky mě vždycky dostanou, zda by mi kostýmek neušila. No, a jak vidíte, ušila. Jenže vy ho jenom vidíte, ale přála bych vám to dokonalé dílko držet v ruce! Dokonce rukávy jsou vypodšívkované! Prostě umělecké dílo! A navíc přišel jako dárek!
Sama nejsem úplné trdlo na tyhle věci, rukama mi toho už prošlo mnoho, od originálních oblečků všemožných firem až po krásné kousky různých šikulek, ale tohle prostě nemá konkurenci. Neznám nikoho, kdo by šil v těchto velikostech lépe - pardon všem ostatním, ale je to tak. Víte, jak se to říká: Kdo umí, ten umí, a kdo neumí, tak ten čumí. No, a v tomhle případě fakt čumím.

Hned jsem věděla, že kostýmek první vyzkouší Ruby, která dostala normální belly button tělo. A protože jsem z kostýmku moc nadšená a Ruby je taková nevšední panenka, čeká vás záplava růžových fotek. Vzhledem k lehce přezíravému pohledu Ruby se to s tou růžovou tak nějak vyrovnalo do snesitelna :) Kostýmek asi vyzkouší úplně všechny holky :) Jo, a jen pro pořádek, Ruby je The Wizard Of Oz Wicked Witch Of The East Barbie.

Marušce patří můj velký dík, tento obleček je pro mě nejcennějším v mé oprvadu velmi bohaté sbírce oblečků :)

Roda - Oriental Barbie, Dolls of the World - Asia, 1981

11. října 2013 v 0:25 Články jednotlivých panenek HP

Rodu už jste zahlédli, teď tedy jen její článek. Roda je jak je uvedeno v mém seznamu, Oriental Barbie, Dolls of the World - Asia, Dolls of the World, sběratelská; 1981 Mattel, tvář Oriental. Je to úplně první panenka s touto tváří, takže je to taková raritka a malbu má jako opravdová asiatka. Při rozpouštění sbírky jsem ji s těžkým srdcem nabídla k prodeji, nakonec jsem ji ale stáhla z prodeje. Našla jsem pro ni totiž celkem přijatelné tělo, asi od nějaké Raquelle z Fashion Fever. Není to sice barevně úplně dokonalé, ale mě to neruší.
Moc jsem si ji oblíbila a jsem fakt ráda, že si ji nikdo nekoupil :)

Indiánské léto III. - Western, šantán a kolonisté

10. října 2013 v 22:49 Focení s Valentinou

Třetím dílem ukončuji Indiánské léto. Tentokrát to budou všechno moje panenky. Při chystání se na společné focení mě napadlo doplnit indiánky a kovbojky o panenky oblečené jednak jako takové ty šantánové holky, a také jsem chtěla využít různé oblečky ve stylu přistěhovalců - nakonec, byla to velmi různorodá směska typů lidí, což se mi hodilo :) Dokonce jsem ušila i některé čepičky na hlavy žen a dívek.
Hned jako první jsme napózovali "Květušku a Olinku", jak jsme je pracovně s Valentinou nazvaly. Podoba s Limonádovým Joe prostě byla, aspoň podle nás :)

Indiánské léto II. - Holky od koní

10. října 2013 v 21:04 Focení s Valentinou

Volně navazuji na předchozí článek, tentokrát s detailnějšími fotkami kovbojek, holek, co místo v auťáku raději jezdí na koních. Protože jsem na tři panenky onehdy při focení s Valentinou zapomněla, ačkoliv jsem je měla nachystané a dokonce byly přítomné i na zahradě, dofotila jsem je ještě s jednou dnes, bylo mi líto je bez focení z oblečků zase vysvléci. Snad to nebude rušit, když je to stejné tema.

Indiánské léto

10. října 2013 v 0:45 Focení s Valentinou

Rozhodla jsem se, že začnu od konce, tedy od posledního kloudného focení. Pokud mě navštěvujete i na Facebooku, tak už víte, že jsme se dvakrát s Valentinou sešly u mě na zahradě a daly dohromady naše vybrané panenky. Poslední focení bylo tematické, a to: indiáni, kovbojové a šantánové krásky. Fotek vzniklo, jak už to při podobných akcích bývá, kvantum, a tak to rozdělím do dvou částí, dnes budou indiáni. K jednotlivým detailnějším fotkám napíšu, kde jsou Valentiny panenky, aby nedošlo k zaměnění s mými a nevypadalo to, že si opticky zvětšuju sbírku :) a hlavně aby bylo vidět, jaké krásné kusy má; všiměte si, že i pěkně šije. A co mě naprosto uchvátilo, je totem, který, pokud se nepletu, společnými silami vyrobila s manželem.. Se svým manželem, aby nedošlo k nějakým spekulacím :D

V názvu je léto, ale foceno je to už koncem září, jestli mě paměť neklame, tráva na zahradě nebyla čerstvě posečená, v jezírku nám bují řasy, tak je to takové přírodní, no. Ne všechny panenky jsou dokonale napózované a stojí rovně, při totmto množství a občasném padání jednotlivých kusů je to náročné, ale aspoň to vypadá víc live :) Navíc to chvíli vypadalo, že ani nic nenafotíme, když jsme vybalily panenky a začaly stavět, rozpršelo se... Vytáhla jsem igelity, panenky jsme přikryly, schovaly se do chatky a naštěstí po chvíli přestalo. dokonce vylezlo i sluníčko.

Původně to měl být život v indiánské vesnici, ale pak jsme si řekly, že je to spíš takové to víkendové setkání lidí stejného zájmu. Přes týden dělají byznys, pracují, starají se, oč je třeba, a v pátek odpoledne na sebe hodí indiánské hadry, postaví tee-pee a harjou si na indiány :)

Tak si užijte fotky, určitě na nich uvidíte i moje panenky, které ještě ani nemají profilovku v Hrací partě a teprve je to čeká.

Seznam tváří Ken

9. října 2013 v 16:46 Ken

Sestavila jsem seznam tváří Kenů, které jsem našla a trochu si jména tváří v seznamu upravila. S tvářemi Kenů je to trochu jinak, než u Barbie, ty jsou takové známější. Tak pro lepší rozlišení, než je Ken 1 z roku ... jsem jim dala většinou nějaké jméno podle toho, kde se tvář objevila. Vycházela jsem především z tohoto zdroje http://www.manbehindthedoll.com/PARTS.htm a pak taky zde http://kattisdolls.net/faces/ken.htm
Co mě trochu překvapilo je to, že můj Aexander je Tango tvář :)
Je tedy patrné, že chystám přehhled i kluků z hrací party a také jejich rozdělení podle tváří :)

Botičky pro dětičky

8. října 2013 v 22:10 Doplňky pro a k panenkám

Tak vkládám fotky těch "pár" botiček pro Shellynky a Tommy a podobnou drobotinu. Těhle botek není nikdy dost, rády se ztrácejí, a tak je nenchávám na nožkách a hned je ukládám.

Hrací parta HOLKY - "nemattel" - přehled podle tváří

8. října 2013 v 21:22 "Hrací" parta panenek / my band play dolls
A ještě ty, co nevyrobil Mattel.

Dynamite Girl - Integrity Toys


Hrací parta HOLKY - Mattel - přehled podle typu tváře

8. října 2013 v 21:18 "Hrací" parta panenek / my band play dolls
Tak to, co je zatím zařazeno jsem roztřídila podle tvářiček.

1958 Barbie


Hrací parta HOLKY - přehled podle komerčních názvů

8. října 2013 v 21:15 "Hrací" parta panenek / my band play dolls

Zpracovala jsem svojí hrací partu podle toho, která panenka má jaký původ. Zároveň jsem u nich i uvedla, jaký typ tváře mají, pokud jsem dohledala rok vydání atd. Snad jsem v tom nenasekala moc chyb :)

Hrací parta HOLKY - přehled

8. října 2013 v 21:09 "Hrací" parta panenek / my band play dolls
Přehled panenek, které jsem zařadila do tzv. "Hrací party". Po klinutí na dotyčný obrázek by jste se měli dostat do galerie dotyčné panenky, pokud jsou obrázky dva, jedná se o panenku, která ma galerii na dvou blozích (i na Black Dolls). U některých zatím v galrii nenajdete nic, ale postupně budu fotky doplňovat.