Únor 2014

"Květináčky" na sadbu snadno, rychle a zadarmo :)

28. února 2014 v 18:01 Zahrada

Jaro přišlo letos o poznání dřív a tak já už začala s předpěstováním. Taky proto, že na zahrádce mám malý, malinký fóliáček, ale stačí. V tomhle období jsou asi investice do zahrady největší - semínka, zemina, květináčky, nové rostlinky, které buď doplní ty, co už na zahradě jsou, nebo nahradí ty, co péči nepřežily :) Moc se mi osvědčily takové ty rašelinové květináče, které se pak rovnou zasadí do půdy, jenže je to jednorázovka a docela se prodraží. A tak jsem hledala na netu a našla tipy na doma udělané sadbovače ze starých novin, dokonce jsem si chtěla na to koupit takové "udělátko", jenže pořád nějak se mi nechtělo do půdy i s kytkama cpát tiskařskou čerň s olovem..... Navíc, my noviny ani nekupujeme, takže bych asi musela obejít pár kontejnerů :)

Stardollky

27. února 2014 v 22:30 Focení s Valentinou

Skupina panenek Stardoll, které jsme s Valentinou daly dohromady. Moje jsou jen tři, víc jich nemám, ale možná by se mi ještě blondýnka se zavřenou pusou líbila.
Všechny jsou přetělené, jejich původní těla byla hodně nepohyblivá.
Ve tvářích je tak trochu zmatek, ale já myslím, že jsou čtyři :)

Eskymácký oblek

26. února 2014 v 22:18 Dílna

Chystaly jsme s Valentinou a Ivanou, také panenkářkou, která má čerstvý blog http://babakat.blog.cz/, společné zimní focení s Eskymáky. No, holt to nevyšlo, nejdřív kvůli sněhu, pak kvůli dalším okolnostem a já se přiznám, že jsem nechytla tu správnou slinu na tvoření. Až teď. Protože my to nafotíme, jen budeme muset počkat do další zimy :) Budu mít aspoň čas podobných oblečků pro kluky a asi i pro holky našít víc. Střih na bundu je střih na mikinu od Surfinie, stejně tak jako střih na kalhoty, který jsem si jen v pase trochu ještě zabrala. Střih na boty jsem si udělala sama a pěkně jsem se s ním napiplala, než jsem s ním byla spokojená. Nakonec jsem boty ke kalhotám přišila, aspoň to nebude dělat neplechu při focení a líp se to obléká. Příště udělám podrážku z koženky, jinak boty jsou z filcu a zbytek je dyftýn + lemy z ovčí vlny. Ženskou verzi ještě musím vymyslet.

Orfeus a Bela

26. února 2014 v 21:05 Domácí mazlíčci/Pets


A máme tu zatím poslední várku koťátek. A rovnou přiznám, že tohle byla srdcovka. Ne, že by všechny předchozí nebyla, ale prostě to tak je. Možná svoji roli hraje i to, že byla zatím poslední a jejich místo je tu jaksi stále prázdné :) Dílem k tomu určitě přispělo i to, že tyhle miciny nebyly bez problémů a znáte to: čím víc vám to dá práce, tím víc k tomu přilnete :)

Flavas Happy D skupina

25. února 2014 v 22:20 Focení s Valentinou

Další skupinkou ze společného focení s Valentinou jsou panenky od Mattela Flavas. Konkrétně jeden typ, a to Happy D. Nevzala jsem úplně všechny své, vzala jsem jen do dvojic či trojic, ale Val nakonec ještě přidala i tu úplně vlevo s tygrovaným topíkem.
Tyhle panenky mám moc ráda, myslím, že mám úplně všechny, co kdy vyšly, spoustu jsem měla několikrát - v době největší slávy mé sbírky, takže to bylo řádné stádo, ale dost jsem jich prodala, nicméně minimálně jednu od každé jsem si nechala, a to i u kluků. Někleté jsem dokonce přetělila na Fashionistas těla, jdou jim skvěle.

V rytmu Tanga

24. února 2014 v 22:25 Focení s Valentinou

Jednoho prosincového dne jsme se s Valentinou opět sešly, tentokrát u ní doma, a pustily se do focení. Fotily jsme opravdu hodně a dlouho, navíc světlo nebylo ideální a doma mě čekala má nemocná dcera... Ale focení jsme si báječně užily, myslím, oě i jedna micina, druhá mě ignorovala :) a dcera to přežila :D
Začínám fotkama Tango tváře, která není prvoplánovitě líbivá, jao Goddes nebo Mackie, ale já ji mám moc ráda. Přijde mi zajímavá. A úplně mě omámila její první nositelka, panenka ze setu s Kenem Tango (viz úvodní fotka). Set je v oblibě hlavně kvůli Kenovi, ale ona je okouzlující. Už vím, po čem půjdu. Tato totiž není moje, ale Valentiny.


Romeo a Julie

24. února 2014 v 20:36 Domácí mazlíčci/Pets

Po delší odmlce opět kočičky. Říkám jim "vánoční", odešly od nás totiž přesně na Štědrý den. Byli to sourozenci, černobílý kocourek Romeo a želvovinová s bílými znaky kočička Julča. Romeo nás dostal hned na první pohled, by krásně barevně vyvedený, prostě krasavec. Julinka ale byla úžasná kočička, měla báječnou povahu a byla taky moc hezká. Koťátka se našla u nějaké restaurace, kde je lidé krmili zbytky z jídel a měla pokažené žaludky, proto chvíli trvalo, než se k nám dostala. Byla hodně hravá a evidentně na sebe hodně zvyklá, a tak jsme si říkali, že by bylo super, kdyby našla společný domov.