Březen 2014

Babar na vřesovišti

31. března 2014 v 6:00 Hujoo

Přišel jsem se podívat na vřesovce. Přisypal jsem jim zeminu pro jehličnany a zamíchal jsem do ní hnojivo na borůvky. To jim udělá dobře. Lidé si často pletou vřes - Calluna a vřesovec - Erica. Vřesovce kvetou na jaře a vřesy na podzim. Liší se i květem, ale doba kvetení se pamatuje lépe.

Lois a Lois

30. března 2014 v 6:35 Focení s Valentinou

Lois Lane je panenka podle herečky ze Supermana a má i její dvoubarevné oči :)
Valentiny má na sobě její originální šaty, já jsem tu svoji oblékla více civilně. Valentiny má trochu jiné vlasy, což mě překvapilo, má je hezčí :)

Hadley a Isla

29. března 2014 v 6:14 Focení s Valentinou

Hadley a Isla jsou dvojčata a jsou to panenky z 12 tančících princezen. Jejich původní tělíčka byla tragická pro pózovače :), klasické Barbie tělo jim nejde, neboť jsou menší a jejich hlava na klasickém těle vypadá nepřirozeně. Jedinou záchranou tak zůstává tělo od panenek Liv. Bohužel, u mé Hadley se mi naprosto nepochopitelně tělo Liv rozbilo, takže budu shánět nové :(
Moje holky jsou v tom kraťáskovém overalu od Fashionistas panenek.

U Babara

28. března 2014 v 6:52 Obchůdek u Babara

Já vím, že Vánoce už jsou chvíli za námi a další hoodně daleko :) Aspoň něco netradičního, v počínajícím jaře :)
Babara už asi znáte, je to panáček Hujoo a koupila jsem ho bez malby. Kdysi jsem mu chtěla koupit ještě partnerku, ale to není teď aktuální. Nicméně neříkám, že nikdy. Teď ale je sám a já jsem si už dávno pro něj u mě vymyslela roli zahradníčka. Od začátku jsem mu chtěla vyrobit lacláčky. Dlouho ležel v krabici, až jsem ho jednou našla a řekla si, že nadešel ten správný čas trochu se mu věnovat. Před vánoci jsem ho poslala do salonu :) kde dostal malbu nejen obličeje, ale také těla. Ve hře byly různé varianty od divokých po méně divoké, nakonec jsem umělkyni nechala volnou ruku, Babar z toho vyšel civilně a já jsem spokojená.

Tessa - African American Peaches N´Cream, 1984

27. března 2014 v 6:25 Články jednotlivých panenek HP

Představuji vám Tessu. Je to panenka z roku 1984, tedy už zasloužilá, a má tvář, která se už dlouho nepoužívá. Já myslím, že je to škoda. Její jméno (tváře) je Spanish, ale mě i v černošské verzi přijde velmi přesvědčivá. Nosánek je taková bambulka, rtíky takové našpulené, ale pro mě má kouzlo. Panenka je původně African American Peaches N´Cream, Tessa má na sobě oblečení od jiné černošské panenky, a to od Tangerine Twist Barbie. Panenku zatím nemám, ale časem bych si ji taky chtěla pořídit. Její kostýmek se mi moc líbí.

Grace Kelly

26. března 2014 v 6:34 Focení s Valentinou

A máme tu dvě krásky, tedy jednu ve dvou provedeních. Valentiny je ta v modrých šatech, které jí vyrobila. Grace má svoji vlastní tvář.

Seznamy doplněny

25. března 2014 v 16:57 Povídání, tipy, zajímavosti,...


Jen informuji, že jsem doplnila seznamy všech dosud zveřejněných panenek Hrací party, takže pokud by Vás zajímal komerční název některé panenky, najdete ho pod jejím jménem, které jsem ji dala, v rubrice Hrací parta panenek. Teď uvidím, zda budu dál fotit a dávat jména a zveřejňovat další, nebo budu zpracovávat nafocené obrázky již zařazených panenek, zatím v tom nemám úplně jasno. Je fakt, že dohledávat názvy, roky vydání atd. je někdy docela zdlouhavá práce, hlavně pak doplňování do seznamů, tak nevím, zda si od toho na chvíli neodpočinu. Na druhou stranu, ráda bych se dobrala konkrétního čísla, kolik těch panenek vlastně mám.... :)

Generation Girl Barbie holky

25. března 2014 v 6:08 Focení s Valentinou

Jednu dobu dost nadužívaná tvář, která ale umí být velmi pěkná, využívaná jak na sběratelské panenky, tak na běžné playline. Pro mě má spoustu krásných zástupkyň a tyto tři holky (tři moje a stejné Valentiny) jsou pro mě jedny z nejhezčích.

Daria

24. března 2014 v 21:13 Focení s Valentinou

Další fragment z prosincového společného focení s Valentinou, tentokrát Daria tvář. Valentiny je ta v plavkách, zbylé dvě jsou mé. Není jich moc, ale zase jsou vyjímečné :) fotky jsou tentokrát celkem dobré, na to jak bylo špatné světlo.

Louboutinky

19. března 2014 v 21:59 Focení s Valentinou

Pokračuji ve fotkách z prosincového focení s Valentinou. Tentokrát jsou fotky opravdu mizerné, ale snad to vyváží ty holky, co na fotkách jsou :)

Pokračování v představení dalších členek v týmu :)

12. března 2014 v 11:41 "Hrací" parta panenek / my band play dolls

Máme tu další holky :) Předchozí várka je zpracovaná zatím s vyjímkou komerčních názvů. Na tom budu pracovat nyní i s touto skupinou. Uff :) To eventuálně zjistím, zda už jsem nějaké jméno nepoužila :D

Nové tváře v hrací partě

10. března 2014 v 20:48 "Hrací" parta panenek / my band play dolls

A pokračujeme :)
Předchozí panenky už jsou zapracované do všech přehledů a seznamů.

Mari, Esmeralda a Brandy

8. března 2014 v 11:58 Focení s Valentinou

Dostali jsme se ke smíšené skupince zajímavých tváří. Mari/Mariko se poprvé a naposledy, bohužel, objevila v edici Generation Girl panenek, celkem vyšly dvě verze, každá v jiné řadě těchto panenek. Brandy má svoji vlastní tvář po celebritě jménem Brandy Norwood a podoba tam je veliká. Kdysi jsem měla obě dvě, co jsou na fotce, při probírce zůstalajen jedna. No, a Esmeralda, tak ta je z příběhu Zvoník od Matky Boží.

Ach :)

7. března 2014 v 20:55 Povídání, tipy, zajímavosti,...

Jsem hvězda :) Když tedy pominu to, že jsem si sama vyčistila klávesnici tak, že mi přestala fungovat:) Objednala jsem si na internetu novou, shlédla jsem video jak vyměnit klávesnici, starou jsem ze svého noťasu vykuchala a dnes jsem si SAMA namontovala novou. K tomu jsem nafotila převážnou část z asi sedmdesáti dalších hracích panenek. A připravila kočičí hotel na zítra :) Už se nemůžeme dočkat, ale mám trochu smíšené pocity. Asi to budou trochu divočáci :) Aspoň bude trochu vzrůšo, no :D

Ve zkratce

6. března 2014 v 16:49 Povídání, tipy, zajímavosti,...

Tak jsem si zrušila klávesnici. Chtěla jsem si ji vyčistit a takhle to dopadlo. Snad opravdu zítra dorazí nová. starou už jsem vykuchala. K tomu jsem v neděli večer ulehla a vstala až dnes a stále nic moc :( Proto nekomentuji a nic nepřidávám.
Jo. v sobotu dorazí kočičky! Siamský kocourek a černá kočička :) Čtyřměsíční. Už se nemůžeme dočkat.
Tak až si spravím noťas ohlásím se :)


Nové členky hrací partě II.

2. března 2014 v 19:19 "Hrací" parta panenek / my band play dolls

A opět pokračuji v představení dalších mých panenek. Předchozí várka je už zapracovaná do všech přehledů a seznamů, a tak pokračuju, dokud mám na to "slinu". Tyhle už ale rozšíří druhý díl přehledu, protože do jednoho článku už se mi další fotky nechtějí vejít :( :D

Nové členky hrací party

1. března 2014 v 12:21 "Hrací" parta panenek / my band play dolls

Tedy ony nejsou tak úplně nové, resp. některé jsou i dost staré v mé sbírce :) Jen je zveřejňuju v hrací partě, ikdyž možná, že většinu z nich jsem ani nenafotila před přeřazením do hracích panenek. Některé ještě čekají na svá kloubová těla, pokud mám tělo v příhodné barvě mnohdy postupujou nejdřív na belly button tělo, pak ev. na Fashion Fever s kloubovýma rukama a pokud jsou vybrány, konečná fáze bývá Fashionistas tělo. To ovšem také zavisí na samotné barvě těla, tyhle ale zrovna by tělo určitě mohly mít všechny od Fashionistas panenek.