Duben 2014

The Wizard of Oz Glinda

30. dubna 2014 v 6:06 Pink LabelTak tenhle přírůstek je letošní. Má ho na svědomí Valentina a hlavně její PFkové fotky. Myslím, že jinak bych tuhle panenku přehlédla :) Přijde mi jako kámoška mojí Kenzie, byť má Glinda svoji vlastní tvář.
Na těchto fotkách ji uvidíte na jejím původním těle, nyní už má kloubové.
Také si detailně můžete prohlédnout nešvar této panenky, a to je otlačená korunka. Já doufám, že aspoň rýha nad obočím časem zmizí, o díře ve spánku pochybuji.... Nicméně ani toto mi nevzalo chuť si Glindu pořídit.

Podoba s herečkou, podle které je panenka ztvárněna, Billie Burke, je podle mě dost dokonalá.

Carmela - Fashionistas Raquelle, 2011

29. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Carmela to se mnou neměla lehké. Byla to první Fashionistas se světlým tělem a tak se stala, stejně jako Artsy, masívní dárkyní těla a její hlavička vždy putovala dál buď samotná nebo na zbylém těle po přetělení. Až když se ke mě dostala Raquelle, uvědomila jsem si, že mi tato tvářička (2010 Raquelle) chybí a zatoužila jsem po ní. Naštěstí jsem jednu zatoulanou, uloženou mezi ostatními hlavičkami určenými na kreativní tvorbu, našla. A dokonce jsem jí vrátila i její tělo :) Tím pádem další hlavička od Raquelle čeká na kloubíky a tentokrát na model muse těle :) Její oblečení má na sobě právě Carmela na těchto fotkách.

Babar na stromě

28. dubna 2014 v 6:06 Hujoo

A zase moje sluníčko :)
Vzpomněla jsem si na tu pohádku Tři zlaté vlasy děda Vševěda, jak se každé ráno probudil jako dítě se zlatými vlásky.... :)

Nové tváře v hrací partě

27. dubna 2014 v 6:06 "Hrací" parta panenek / my band play dolls
Po krátké pauze tu máme další "staronové" členky hrací party. Nejedná se o nově pořízené panenky, nicméně některé jsem asi ani nikdy neukázala :) Jen jedna z nich je nově pořízená, Glinda. Touto skupinkou jsem se dostala na počet nad 300 panenek a ještě stále jsou takové, které mám na představení, tak uvidíme, jakého počtu se nakonec doberu :) Když si představím, kolik panenek mě před dvěma lety opustilo, myslím, že co do počtu kusů včetně různých doplňků to byla asi největší sbírka, o které vím. Škoda, že to nevyšlo s nějakými prostory a nadešla doba, kdy jsem to musela řešit, ale stále, jak je vidět, mi jich zůstalo na hraní dost :)
Už jsou zařazeny do všech seznamů, takže si snadno dohledáte jak typ tváře tak komerční název panenky.

Maylin - Florida Vacation Midge, 1998

26. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Představuji vám Maylin, další Divu se zrzavými vlásky :) Tentokrát je to Florida Vacation Midge na kloubovém těle. Zatím ne na Fashionistas. Pro mě dokonalá barva rtěnky a celkově prostě zrzek s touto tváří nebudu mít nikdy dost.Zábava u bazénu vrcholí :)

23. dubna 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Když se děti dostatečně vycachtaly, Meredith a Betty je vytáhly z bazénu. Některé, pravda, trochu násilím, byť už modraly zimou. Nicméně když jim řekly, že v té velké bílé krabici s mašlí na ně čeká překvapení, nechaly si na sebe natáhnout aspoň části svršků. Koneckonců, dětské prdýlce trocha vzduchu vždy prospěje.

Yuna - Chinese Empress Barbie Doll, 1997

22. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Yuna má tvář Midge a poměrně neobvykle není zrzavá, ale černovlasá :) Je to sběratelská panenka a myslím, že je to na ní znát. Přijde mi naprosto dokonalá. Jedná se o Chinese Empress Barbie Doll, The Great Eras Collection, World Culture. Dostala dobře ladící tělo od Fashionistas a stala se z ní moderní slečna. Vlasy nemá zastřižené, jen rozpuštěné z původního účesu.

Babar a krokusy

21. dubna 2014 v 6:06 Hujoo

A máme tu zase mého malého chlapečka :) Opravdu si užívám jeho vzhled a na zahrádku se mnou jezdí skoro vždy. Jen ne vždy mám čas i fotit, ale pro jistotu ho mívám s sebou :)

Zábava u bazénu pokračuje

20. dubna 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

U bazénu bylo skutečně veselo. Je až s podivem, že jak Betty tak Meredith to zvládaly s přehledem. Zejména, když si uvědomíme, že kromě dětí kolem pobíhala i různá zvířátka. A to už vůbec nepřemýšlím nad tím, kde se v nafukovacím bazému vzali delfíni a hlavně, kam pak zmizeli???

Bibiana - Barbie Basics No. 1, Barbie Basics Collection 002, 2011

19. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Bibiana to u mě neměla jednoduché. Nejdřív byla součástí celku, resp. kolekce Barbie Basics, kterou jsem měla z 80% kompletní. Konkrétně je Barbie Basics No. 1 Collection 002. Pak přišlo ztenčování panenek a rozpouštění sbírkové části a byla na prodej. Docela dlouho. Prodat za každou cenu jsem ji rozhodně nechtěla, a tak než slevovat, stáhla jsem ji z prodeje a zůstala u mě. Dostala kloubíky a jsem ráda, že to tak dopadlo. Ona je totiž moc pěkná :)


Luise - Pop Sensation Barbie, 2002

17. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Luise mě okouzlila krásnou tváří, malou hlavou a úžasnými vlasy :) Je to Pop Sensation Barbie a její původní tělo bylo velice specifické. Nyní má tělo od jedné panenky Fashion Fever, zatím aspoň s kloubovýma rukama. Moc se mi líbí, přijde mi hrozně milá a pozitivní. Podle mě další ukázka pěkné Generation Girl tváře.

Tori - Generation Girl Dance PartyTori, 2000

16. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Tori jsem nechala její "výrobní" jméno. Je z kolekce Generation Girl a konkrétně tato z Dance Party, pak vím ještě o dvou dalších - obě mám také. Její původní tělíčko bylo Skipper, ale nahradila jsem ho velice dobře padnoucím Fashionistas tělem. Kromě zajímavého a neokoukaného obličeje, který myslím, kromě edice Generation Girl panenek jinde použit nebyl, ikdyž stoprocentně si jistá nejsem, má úžasné vlásky. Dlouhé, kvalitní, skvěle navlasené a promelírované nejen modrými proužky. Je to takové rozpustilé mládě a je mi moc sympatická.

Nyoko - Surf City Kira, 2001

15. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Nyoko je vytoužená panenka s tváří Oriental. Je to jedna z nejhezčích panenek s touto tváří a mám ji za velmi rozumnou cenu díky Ľubovi a Irče :) Děkuji ještě jednou veřejně. Nyoko je Surf City Kira a špatně se shání, navíc je velmi drahá.
Původní účes jsou dva culíky a já si ji zamilovala u Marušky. A často jsem ji chodila okukovat.
Naštěstí moje Nyoko nečekala dlouho na kloubíky. Přeskočila v pořadníku mnoho dalších čekatelek :) Je to prostě VIP panenka.


Babar a zahradní petrklíče

14. dubna 2014 v 6:06 Hujoo

Babarovi se petrklíče moc líbí, říká, že mají krásnou barvu a něco mu připomínají :D


Midge - Barbie Happy Family Midge and Baby Doll Set Pregnant Mom Baby Doll, 2002

13. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Tohleje pro mě prototyp Midge. Když vyslovím toto jméno, představím si jednu z maminek z řady Happy Family a nejčastěji právě tuto s bříškem. Proto jsem jí ponechala originální jméno. Dnes už má plně kloubové tělíčko, nicméně jedna stejná zůstává bokem v původním stavu.
Moc se mi líbí její jemný výraz, kromě tedy dokonalých a kvalitních vlásků. Často to zmiňuji, že řada Happy Family byla skvělá a vůbec si nedovedu představit, že by dnes byla v prodeji, s tolika doplňky a kvalitníma panenkama (s dokonale navlasenou hlavičkou bez lepidla). To by byla asi pěkná "pálka".

Zábava u bazénu

12. dubna 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Betty a Meredith udělaly dětem hezké odpoledne. Vytáhly nafukovací bazén už den předem a všechno připravily tak, aby se děti zabavily. A nejen děti. I spoustu domácích mazlíčků vzaly ven.

Doris - Barbie Happy Family Midge and Baby Doll Set Pregnant Mom Baby Doll, 2002

11. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Doris je další Midge tvářička v mojí hrací skupince. Dnes už má plně kloubové tělo, na fotkách má ještě své původní tělo. Je to maminka Barbie Happy Family Midge and Baby Doll Set Pregnant Mom Baby Doll a má přistřížené vlásky. Nějak nevím, zda už k nám tak přišla nebo je to kreace některé mé dcery, původně totiž byla jejich. Mám slabost pro všechno z Happy Family, zejména pak panenky :)

Rozloučení s prosincovým focením :)

10. dubna 2014 v 6:06 Focení s Valentinou

Jsou tu poslední fotky ze zatím posledního společného focení s Valentinou. Kvalita opět bídná, nicméně snad vás apoň ohromí ten počet, co jsme za jeden den stihly nafotit :)

Adelina - Barbie of Swan Lake Teresa As The Fairy Queen, 2003

9. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Adelina, rusovláska s tváří Teresa. Původně mě měla opustit, ale naštěstí to nestihla a já jsem ráda. Teresek s rezavými vlásky není moc a tahle je opravdu hodně povedená. Je to Barbie of Swan Lake Teresa As The Fairy Queen z roku 2003. Dostala prozatím tělo od Fashion Fever s kloubovýma rukama. Na sobě má úžasný kostýmek od Marušky, už jste ho tu viděli a ještě ho mnohokrát uvidíte. Dokonalá věcička udělaná pro mě na zakázku - kostýmek z Pravé blondýnky :) Maruška šije úžasně a nejen šije, hodně už mi toho prošlo rukama, ale její dílo nemá široko daleko konkurenci :)

Natali - Barbie Happy Family Midge, Nikki and Baby Doll Shopping Set, 2004

8. dubna 2014 v 6:18 Články jednotlivých panenek HP

Natali je další holka s tváří Diva. Zrzavé vlásky a pihy se mi na ní moc líbí, stejně tak její zelené oči. Původně je to maminka Midge z nakupovací sady z Happy Family (Barbie Happy Family Midge, Nikki and Baby Doll Shopping Set, Happy Family z roku 2004). Dostala více kloubové tělo, než měla, barevně jí sedí prfektně. Šaty už jste párkrát viděli, háčkovala jsem je už velice dávno :)

Malé a krátké představení, určitě se brzy zase na nějakých fotkách objeví.

Babar

7. dubna 2014 v 6:06

Babar se opět vydal na obhlídku zahrádky a opět se moc nepředřel :) No, ale mě nejde na se něj zlobit, stačí, když se na mě podívá a vše je odpuštěno :)

Roxana - Naf Naf Midge, 1993

6. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Představuji vám v několika málo základních fotkách Roxanu. Je to panenka s mojí oblíbenou tváří Midge a krásnými hustými zrz vlásky. Původem je to Naf Naf Midge z roku 1993. Na těchto fotkách ji vidíte na belly button těle, její původní bylo TNT tělo s pokrčenýma rukama. V současnosti už je plně kloubová na Fashionistas tělíčku.
Na sobě má šaty z mojí dílny :)


Raquelle

4. dubna 2014 v 6:06 Focení s Valentinou

Tato Raquelle je poměrně nová tvářička a objevila se v kolekci Dreamhouse. Je to první tvářička s asymetrickým úsměvem u Mattela, jestli se nepletu, aspoň co se týče "obyčejných" panenek, nemyslím tím např. tváře celebrit a panenky podle třeba filmových postav. Ve stejné kolekci má asymetrický obličej i Teresa. Setkat se s takovýmto asymetrickým obličejem se ale dá i u jiných výrobců, v mé sbírce se poprvé objevil u panenek Get Real.

Tippi Hedren - Alfred Hitchcock´s "The Birds" Barbie, 2008

3. dubna 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Moje milovaná "Hitchcockovka". Protože jméno Melanie, které měla ve filmu Ptáci, už mám obsazené, dostala jméno herečky. Narodila se sice jako Nathalie Kay Hedren, ale její otec jí dal přezdívku Tippi, což má v překladu znamenat holčička, děvčátko.
Co mě docela překvapilo bylo zjištění, že její dcerou je Melanie Griffith a Antonio Banderas je vlastně její zeťák :)

Královská Nichelle (nová)

2. dubna 2014 v 6:20 Focení s Valentinou

Tyhle holky se asi líbit budou. Tvář nová Nichelle je zajímavá a ne moc používaná, resp. je použita jen na sběratelské panenky a to spíše dražší. Barevná škála je poměrně zajímavá, protože se nejedná o jednoznačně vyhraněnou tvář co se týče etnika. Tak snad jejich neotřelá krása opět potlačí nekvalitu fotek :)

Marisa sem , Marisa tam, Marisa všude, kam se podívám :)

1. dubna 2014 v 6:34 Focení s Valentinou

Myslím, že na prvního dubna se Marisa tvář opravdu hodí :) Bylo by hezké mít jich tolik, kolik slibuje název článku, ale už na focení jsem zapomněla svoji Marisu doma :( (Marisa Pretty Young Thing, Model Of The Moment, Fashions). K dnešnímu dni už mám i Marisu Beach Baby, kterou jsem při focení ještě nevlastnila, takže tohle focení si asi zopákneme :) Mimo jiné i proto, že fotky opět nic moc. Zkoušela jsem to z bleskem i bez, ale v půlce prosince to prostě byla tragedie. Určitě vyjdou fotky lépe někde ze zahrádky u kytiček :)