Květen 2014

Jolana - Barbie Magical Mermaid Kayla, 2003

31. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Joalana se asi bude líbit. V mé partě panenek má dvojče, a to Vilmu. Ačkoliv jsou to naprosto stejné panenky, každá je jiná. A proto zůstaly obě dvě. Je to tedy Barbie Magical Mermaid Kayla z roku 2003 s tváří Kayla/Lea. Jolana má vlásky saranové a melír či prameny jsou tyrkysové. Původně měla tělo mořské panny, u mě se z ní stala lidská bytost :)


Ingrid - Really Rosy Barbie, 2003

29. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

U Ingrid jsem měla hned jasno, že ji potřebuju. Přes relativně obyčejou Generation Girl Barbie tvář, protože kombinace jemných, téměř bílých vlasů a krásné malby obličeje mě naprosto dostala. A to nemluvím o dalších zástupkyních této řady - Really Rosy z roku 2003. Dalšími jsou Kayla, Lea a Christie. Christie mě zatím obloukem obchází, moc bych ji chtěla. Ostatní mám :)


Ywonne - Barbie Mystery Squad Night Mission Specialist, 2002

27. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Ywonne je jednou z dalších zástupkyň tváře Generation Girl Barbie v mé sbírečce. Panenka je z velmi hezké kolekce Mystery Squad Barbie, konkrétně Ywonne je Night Mission Specialist, je z roku 2002. Má krásné vlasy, zde mi ani nevadí poněkud zvláštně střižená ofinka, protože netrčí, navíc vlasy jsou barevně variabilní a jemné, kvalitní a pěkně dlouhé. Vše pro mě dovršila velmi pěkná malba tváře a malá hlava. Původní tělo měla Skipper s kloubovými lokty,ode mne dostala Fashionistas tělíčko.

Babar v bílé

26. května 2014 v 6:06 Hujoo

Poznáváte ho? Ano, je to on :) Já jsem se mu poslední dobou fakt věnovala, a kromě oblečení jsem mu vytvořila takovou velmi jednoduchou a domáckou paručku z Chemlonky. Z oblečení po háčkovaných a už trochu okoukaných lacláčcích jsem se odhodlala k vytvoření mustru na triko s dlouhým rukávem, ponožkonadkolenky:) a z trika pak úpravou vznikl i sřih na overal - ribano, které jste už viděli. Dnes to bude pruhovaný setík, nějaké další gaťky určitě taky udělám. Vše je šité v ruce :)


Astrid - Fashion Fever Wave U Drew, 2006

24. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Astrid je další panenkou, jež měla namířeno ode mne pryč, nakonec ale zůstala. Dostala alespoň trochu kloubové tělo, ovšem zasloužila by si lepší, já vím. Je to Fashion Fever Wave U Drew z roku 2006 s tváří Lara/Ana a její původní tělo bylo typické pro "tubovky", tedy belly button.
Na sobě má šaty od jiné "tubovky", mojí Shazzy :) Její původní oblečení mám taky, snad s vyjímkou bot.
Má pěkné jemné vlasy, kvalitně navlasené, necuchací, s fialovými proužky.


Julia - Rapunzel Barbie, 1998

22. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Julia je Ruska. Jen u málo svých panenek mám takto jasnou národnost, ale tady jo :) I ten účes jsem v tom duchu učesala a nevím, zda ho někdy rozmotám. Rozpuštěné takto dlouhé vlasy jsou sice krásné, ale dost nepraktické, tak možná na nějaké focení a pak zase šup do účesu.
Kdo by jste ji snad nepoznal, tak je to Rapunzel Barbie z roku 1998 s tváří Mackie. Tělo má od Fashionistasek a já mám ráda tyto "staré" nohy. Julča je kráska, měla jsem i tu v AA verzi, ale ta odešla, nicméně stýská se mi po ní a pokud nějaká použitá půjde kolem nebudu váhat :)


Darja - Fashion Fever Tokyo Pop Barbie Wave B, 2004

20. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Extravagantní Darja mi přibyla do sbírky ještě v době mého sbírání jako poklad v panenkách Fashion Fever. Koupila jsem ji novou, tedy s kompletním oblečkem, který je úžasný. Má velmi zvláštní účes, nejen střihem, ale i třemi barvami vlasů. Tvář je to Mackie. Původní tělo měla belly button, nyní má Fashionistas. Nepatří k mým úplným favoritkám, ale už jsem si na ni zvykla.
A ještě pro pořádek, je to Fashion Fever Tokyo Pop Barbie Wave B.

Zahradní trpaslík?

19. května 2014 v 6:06 Hujoo

A máme tu zase mého malého chlapečka. Tentokrát je jiný, že? :) Pustila jsem se do tvoření pro něj a kromě jiného jsem si udělala střih na takovéto spinkací ribano. Látku jsem použila ze starého trička s oranžovo-maskáčovým vzorem a když jsem úspěsně ověřila, že střih je v pořádku, napadla mě i čepička. Bez vlásků je to praktičtější, takže spinkat na holohlavo :)
No, a když jsem se přehrabovala v botičkách, zkusila jsem mu tyto a šup, skřítek či trpaslík jak vyšitý :D


Serena - Barbie Trick or Chic Halloween Doll, 2008

17. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Serena je jedna z mála nositelek tváře 2005 Barbie/Teresa otevřená ústa, která u mě zůstala. Je to Barbie Trick or Chic Halloween Doll a jestli se někdy v budoucnu vrátím ke sbírání panenek, budou to určitě panenky Halloweenské, ty mě lákaly vždy a pár jich už mám.
Serena má zatím belly button tělo, snad se i ona dočká jednou kloubů :) Má pěkné, kvalitní vlasy,to je její velká přednost.
Resse - Barbie & Tanner with Treats Toys Eat & Poops, 2008

13. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Resse je původně majitelka pejska Tannera ( Barbie & Tanner with Treats Toys Eat & Poops) a má zatím i své původní tělo, které je kloubové, ikdyž ne tak, jako Fashionistas. Ale čekatelek je moc a tohle je pořád ještě přijatelné.
Resse má krásnou malbu obličeje, moc se mi líbí její jemnost. Zdědila jsem ji po dceři a věděla jsem, že si ji ponechám. Má Generation Girl Barbie tvář.

Pondělky s Babarem :)

12. května 2014 v 6:06 Hujoo

Máme pondělí a tudíž opět něco ze života mého žlutovlasého kulíška Babara. Tentokrát pózoval více s kytičkami a nakonec pozorně obhlížel zmlazenou vrbu, jestli to přežila a raší :)


Aljona - Pink in Pantone, 2011

10. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Aljona rozhodně nebyla panenkou, kterou bych chtěla hned, jak jsem ji uviděla. Je to Pink in Pantone a moc mě nikde na fotkách nezaujala. Ani šaty a ani panenka. Prostě další blond Mackie. Nuda.
Jenže při Halloweenském focení s Valentinou, když jsem doma lustrovala panenky na fotkách, objevila jsem Valentiny panenku, která mi byla povědomá, líbila se mi a nevěděla jsem, co je zač. Můj tip byl na Jonathan Adler, ale nakonec to byla Pantonka a tak, když se naskytla koupě za dobrý peníz, na kterou mě upozornila Valentina, moc dlouho jsem
se nerozmýšlela.
V hlavě má lepidlo, vlásky jsou u hlavy mastné, ale nafotkách to naštěstí vidět není.


Regina - Fahion Fever s hobitím tělem, 2007

8. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Regina měla původně tzv. hobití tělo, je to Fashion Fever panenka z roku 2007, tedy ne tubovka, ale už z hranaté krabice. Prozatím dostala toto kloubové tělo, časem se snad dočká Fashionistas těla, které by barevně sedělo dobře. Jen je stále ještě dost čekatelek v řadě :) Také byla poměrně dlouho vystavena na prodej a nakonec zůstává, kromě jiného i proto, že mi mnoho panenek s touto tváří Barbie/Teresa otevřená ústa nezůstalo. Na sobě má šaty od jiné FF panenky, ta odešla.
Fotek není moc, určitě ještě bude lepší příležitost k focení :)S Babarem na zahradě

5. května 2014 v 6:06 Hujoo

Babar se vydal na pravidelnou obhlídku zahrádky a já jsem mu byla s foťákem v patách :)

Phoebee - Barbie and Krissy Princess Palace Playset, 2003

4. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Phoebee jsem zdědila po mojí mladší dceři. Natolik se mi zalíbila, že jsem si ji nechala. Jen jsem se zatím nedopátrala, která panenka to je původně a ani si příliš nejsem jistá, že má původní tělo. Každopádně to bude nějaká playline, má jemnou mabu Generation Girl Barbie tváře a nádherné vlásky :) Jednou by se mohla dočkat i kloubíků :)

Nancy - Surf City Midge, 2001

3. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Nancy je - no ano, zrzavá pihatá Diva :D :D Už jsem se o ní zmiňovala při představení Samanthy, mají totiž stejnou malbu, ale přeci jen je každá jiná. Nancy je Surf City Midge. Má trochu odřenou pusinku, ale já už to moc nevnímám, zatím nemám chuť to nějak vylepšovat.


Samantha - Palm Beach Midge, 2002

1. května 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Samantha je, jaké překvapení, panenka s tváří Diva a zrzavými vlásky :D Musím říct, že tato je na úplně první příčce z těch všech, ale rozestupy jsou milimetrové. Je to Palm Beach Midge a mě se na ní líbí celkově její jemné vzezření. Je velmi podobná Surf City Midge, ale mají trochu rozdílné vlasy, nejen co se týče účesu, ale i barvy. Samantha dostala tělo Swappin Fashionistas a tak jsem na úvodní fotce a pak ještě na jedné z posledních umázla kloubové přechody :)