Červen 2014

Cheryl - Little Red Riding Hood and the Wolf Barbie Giftset, 2008

22. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Cheryl je velmi jedinečná panenka. Myslím, že jsou tak dvě s touto tváří, možná tři, nevím přesně, zda v poslední době ještě nevyšla nějaká další. Moc bych chtěla i úplně první nositelku, Alici.
Cheryl dostala do vínku opravdu velkou hlavu a k tomu model muse tělo, které její velkou hlavu ještě více opticky zvětšuje. Aspoň částečně jsem to zmírnila belly button tělem, ale viděla jsem ji na těle od Moxie Teenz a to bylo to pravé, jen ho sehnat :)
Zatím tedy takto.
Cheryl je tedy Little Red Riding Hood and the Wolf Barbie Giftset, More Pop Culture Dolls, Pop Culture, z roku 2008 s tváří Alice.

Ornella a Tris, dvě stejné tváře a přece tak rozdílné

21. června 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Když už se mi tyhle dvě holky sešly spolu při jednom focení, musela jsem udělat společné fotky. Obě mají Kayla/Lea tvář a obě jsou naprosto rozdílné, skro bych řekla, že jsou si navzájem protiklady. A vlastně i těla - jedno nepohyblivé, druhé samý kloub :)

Charlotte - Model No. 1 Red Collection Barbie Basic, 2010

20. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Charlottka tedy byla taky kdysi na "odchodu". Nejdřív celá, pak jsem potřebovala její model muse tělo, takže chvíli byla na prodej jen hlavička, no a nakonec jsem jí rozpustila účes, dovlasila (častý nešvar - vlasení jen do určitého účesu) a zůstala zatím na belly button těle. Doufám, že časem pro ni seženu i klouby :) Je hodně podobná Aljoně :) a vůbec celkově všem těm blond Mackie (J. Adler apod.), ale já jsem si ji moc oblíbila a přijde mi teď úplně úžasná :)
Pro úplnost, je to Model No. 1 Red Collection Barbie Basics z roku 2010.

Roxana kloubová

19. června 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Roxana se už představila a už tehdy jsem psala, že si polepšila s tělíčkem, byť na fotkách ještě kloubová nebyla. Tak teď můžete posoudit, jak jí změna prospěla. Oblékla jsem jí do vlastnoručně upleteného svetříku, který už se také někde na fotkách mihnul, a k němu dostala i baret, taktéž z mojí dílničky :)
Tak už zase zrzka Midge tvářička :)


On Location

17. června 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Ornella se podělila o své skvělé oblečky s novou a stejně příchozí Gerdou. Třetí modelkou je Yassah :)

Dvojice kamarádek

16. června 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Pár společných fotek nejdřív dvojčat Jolany a Vilmy a pak kamarádek Pauly a Aljony :)


Narumi - Japanese Barbie 2nd Edition Dolls of the World - Asia 1996

14. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Narumi rozšířila řadu panenek s tváří Oriental. Je to jedna z panenek, která byla na prodej, ale nakonec zůstala a už zůstane. Jednou snad bude mít i lepší tělo, zatím má své původní TNT. Využila jsem ho tak pro šaty, které mám moc ráda, ale jsou právě pro starý typ těla.
Narumi je Japanese Barbie 2nd Edition Dolls of the World - Asia z roku 1996.

Tris a Theo

13. června 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

K pánské společnosti se přidala Tris. Všichni pánové zpozorněli, ale jen jeden z nich byl ten, co ji zajímal....

Ilsa - Generation Girl My Room Tori, 2001

12. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Ilsa je další z ne moc velké skupinky panenek s tváří Tori/Chelsie. Stále ji mám na původním těle, zatím pro ni nemám kloubové, ale snad se dočká. Určitě jí ho jednou vyměním, protože trpí jedním z nešvarů starších panenek - má tzv. lepivé nohy. Původně se jedná o Generation Girl My Room Tori z roku 2001. Mám ráda její vlasy a červené pramínky, celkově se mi líbí všechy Tori z řady Generation Girl.

Glinda - The Wizard of Oz Glinda, The Wizard of Oz, 2013

11. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Glindu jste nedávno viděli ještě jako královnu. Tak nevydržela dlouho, protože už když dorazila, měla jsem pro ni nové tělo. Bylo to tělo Fashionistas Raquelle. Ne, že by to bylo úplně to pravé, asi by lépe sedělo nějaké pivotal tělo, když já ale ta pivotal zas tolik nemusím. Kromě vyšší pořizovací ceny mi proporčně prostě Fashionistas těla sedí líp. A ten barevný rozdíl není zas tak velký. Aspoň pro mě :)
A tak vidíte civilní a pohyblivou Glindu. Stále jsem z ní unešená :)

Lisbeth - Barbie & Skipper Pajama Fun Tote, 2003

10. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Lisbeth je moje oblíbenkyně s tváří Skipper. Myslím, že není moc okoukaná, mockrát jsem ji zatím nezahlédla. Je ze setu s Barbie - Barbie & Skipper Pajama Fun Tote z roku 2003 a u mě trochu dospěla na Fashionistas tělíčku. Nicméně i přesto si ponechala svůj mladistvý vzhled, takový trochu rozverný :)
Až při úpravě fotek jsem zaregistrovala nepravidelnost v malbě obličeje, jedno oko je výš než druhé. Na živo jsem si toho ani nevšimla, což je důkaz, že na panenku koukám jako na celek a detaily zas tolik neřeším, pokud to není do očí bijící. Je to vlastně taková realistická panenka, nikdo z nás nemá obě půlky těla stejné :)

Kluci se představují

9. června 2014 v 6:06 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Tak tentokrát, po dlouhé době, zase nějaký testosteron :) Všechno jsou to nově pořízení kluci. Musím tedy říct, že se Mattel, co se týče chlapů, hodně polepšil. Poslední dobou dost používá i klouby a to je skvělé. U pěkné panenky už umím odolat, ale u panáčka zatím ne, přeci jen jsou stále u mě v menšině :)

Gil a Lagoona

8. června 2014 v 6:06 Monster High photoshooting

A konečně se Lagoona dočkala svého milého :)

Paula - Special Wishes Barbie, 2004

7. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Paula, Special Wishes Barbie z roku 2004 s tváří Generation Girl. Její tvář mi učarovala a ačkoliv je to bloncka GG a má modré oči, patří k mým favoritkám :) Tělo dostala kloubové částečně, od jedné Fashion Fever - má od ní ještě náhrdelník.
Získat ještě její AA verzi, byla bych blahem bez sebe :)

Gil Webber

6. června 2014 v 6:06 Monster High

Gil Webber, přítel Lagoony Blue. Jako postava vyšel zatím dvakrát, sehnat ho je ovšem kromě průvanu v peněžence i celkem tvrdý oříšek, což tak nějak nechápu proč. Víc by se mi líbil ten s deníčkem, který vyšel samostatně, ale jsem ráda, že mám aspoň tohoto. Pokud vím, tak zatím všichni Gilové, které jsem viděla, mají vadu - posunutou malbu očí. Dodává mu to takový trochu vražedný výraz :) Jinak je super, ale Mattel by se měl trochu vzpamatovat!

Francis - Pilgrim Barbie, American Stories,1995

5. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Francis je další zástupkyně starší generace panenek v mé skupině, s tváří Superstar a tělem TNT. Vzhledem k barvě těla se pro ni těžko hledá kloubové tělo, které by jí sedělo, tak uvidíme, jak se to vyvine. Na druhou stranu aspoň mohu předvést oblečky, které jiným tělům příliš nesedí :)
Francis je Pilgrim Barbie z edice American Stories z roku 1995.


Thekla - neidentifikovaná Barbie s tváří Superstar

3. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

Thekla je v mojí partě zástupkyně dob minulých a to nejen svojí tváří Superstar, která je asi přesně tou, kterou si většina lidí vybaví pokud jde o panenku Barbie. Kromě jiného má i poměrně nepopulární TNT tělo. Aspoň užiju i oblečky na tento typ těla :) Původně vypadalo, že nezůstane skoro žádná panenka s touto tváří, nakonec ale přeci jen některé zůstaly, a Thekla je jednou z nich.
Fotek je zatím málo, ale určitě nějaké časem přibudou.

Violett - Crimp & Bead Sindy, 1994 Hasbro

2. června 2014 v 6:06 Články jednotlivých panenek HP

S Violet jsem si udělali výlet k jiným, než Mattelovským panenkám. Když pominu pondělky s Hujoo panáčkem, je totrochu změna. No, na druhou stranu má zase aspoň tělo od Mattela :) Je to Crimp & Bead Sindy z roku 1994 od firmy Hasbro. Mám ráda její dredy/copánky. Dokonce, kromě tmavovlásky a černošky, mám k této sadě i pejska se stejnými dredocopánky :)
Její původní tělo bylo to klasické Sindy tělo a já jsem zjistila, že pro ni existuje aspoň toto kloubové, které se barevně hodí :)