Listopad 2014

Shrader a Katniss

28. listopadu 2014 v 22:41 Fotománie / Photoshooting my band play dolls

Nakonec jsem neodolala a pořídila si i druhou panenku Katniss z Hunger Games. Taky jsem si myslela, že tenhle film/y nikdy neshlédnu, ale ano, viděla jsem. Se svýma dcerama a uznávám, že to celkem šlo :)
První, u mě má jméno Katniss, má tvář Goddess a líbí se mi víc. Druhá má svoji vlastní tvář a herečce Jennifer Shrader Lawrence se podobá mnohem víc. A je taky moc hezká. Těžká volba, proto mám obě :)


Beatrix - Crimp & Bead Sindy, 1994 Hasbro

26. listopadu 2014 v 7:02 Články jednotlivých panenek HP

Beatrix je další "nemattelkou" v mojí skupince. Vždy se mi tyhle Sindy panenky líbily, miluju dredy - pro mě jsou to dredy, ikdyž ve své podstatě to asi jsou copánky. Beatrix má nyní již i kloubové tělo, vyměnila jsem jí totiž s Ivankou za její Sami Miro. Nyní mi už zbývá okloubit jen černošku Dominicu, ale to bude asi velký problém.
Takže tyto fotky už jsou vlastně minulost a já budu muset Beatrix vyfotit na kloubech :)

Stella - California Dream Midge, 1987

25. listopadu 2014 v 7:07 Články jednotlivých panenek HP

Ze Stelly jsem po jejím získání měla velkou radost. Byl to už historický kousek, na jejím původním těle byl jakýsi vybledlý flek. Dostala tělo belly button a uvidíme, zda jí někdy budou pasovat nějaké kloubíky, má totiž docela neběžnou barvu pleti. Mám ráda Steffie tvář a navíc pihy, prostě pro mě dokonalost :)

Kira - Fashion Fever Kira Wave N, 2005

24. listopadu 2014 v 1:41 Články jednotlivých panenek HP

Kira ačkoliv je playline panenkou, pro mě je jako sběratelská. Dopřála jsem jí i tělo od sběratelské panenky :) Tělo pivotal. Tvářička je to Kayla/Lea a je to jedna z mých V.I.P. panenek :)


Nové malby starých tváří

22. listopadu 2014 v 11:26 Povídání, tipy, zajímavosti,...
Osobně nejsem zastánkyně přemaleb panenek, z mého pohledu je jen opravdu pár lidí, co to vážně umí. Považuju to za kažení panenek, pokud tedy panenka již před přemalbou nedošla nějaké nevratné újmy. Ale jsou i umělci, kteří umí. A já jsem tentokrát na Facebooku vybrala tři fotky přemalovaných tváří, které se povedly. Navíc se jedná o tzv. staré tváře, které Mattel už nepoužívá a pp. se k nim nevrátí, ikdyž jak je vidět, mohly by vypadat naprosto moderně.

První mi způsobila asi největší šok - jedná se o tvář Spanish.


Druhá tvář je Oriental


A poslední je Mari/Mariko - ta vypadala i v originále nadčasově a moderně, ale tohle je taky skvostné.


Jsem ráda, že v posledních letech přibylo celkem hodně nových tváří, ale chtěla bych, aby se Mattel vrátil i k těm starým :)Hněv - Wrath

20. listopadu 2014 v 7:45 Living Dead Dolls

Tyhle fotky z jara měly být původně zveřejněné na Velikonoce, ale posléze jsem to přehodnotila. Nechtěla jsem se někoho dotknout, přeci jen je to poměrně významný církevní svátek. Já tedy nejsem v klasickém smyslu věřící, ale respektuju to a nechci vyvolávat v této spojitosti žádnou kontroverzi.
V této době snad nikoho nepohorší. Já mám tyhle panenky ráda, a tahle je fakt drsná :) Kdybych mohla, měla bych snad všechny, co kdy vyšly :)

SOTIRA - Princess of Ancient Grecce Barbie, 2003

19. listopadu 2014 v 23:32 Články jednotlivých panenek HP

Sotira kdysi patřila do mé sbírkové části. Pamatuju si, jakou jsem z ní měla radost. Když však došlo k rozhodnutí, že přestanu být sběratelkou a mé panenky budou už "jen" na hraní, byla pozměněna její fyziognomie - původně totiž měla TNT tělo, které vždy ráda vyměním minimálně za belly button, když už nejde za kloubové. A to se k této panence těžko hledá, protože má od výrobce jiný odstín hlavičky a zbytku těla - bylo to tak i u původního těla a pokud jsem si všimla, měla to většina těchto panenek. Sotira tak aspoň zatím trochu zmoderněla na novém těle :) Třeba se jednou i rozpohybuje.


Tracey - Barbie Fashionistas Red Mini Dress Summer, 2011

17. listopadu 2014 v 20:21 Články jednotlivých panenek HP

Byla dárkyní těla, to především, ale hlavičku jsem si nakonec nechala a tak je zatím Tracey v této podobě. Původní Summer tvář mám sice raději, ale tato Summer 2011 tvář mi nevadí. Ani mi nevadí ten třpytivý melír ve vlasech.

Gerda - Model No. 7 - Collection 003 Barbie Basics, 2011

15. listopadu 2014 v 23:11 Články jednotlivých panenek HP

Gerda je panenkou, která to u mě neměla úplně jisté. Tedy její pořízení. Úplně na začátku mě celkově její tvář - Aphrodité - příliš nezaujala. Ale čím déle jsem si na ní zvykala, tím víc mě lákalo mít tuto tvář zastoupenou ve všech barvách vlasů. Poslední mi scházela blondýnka a toto místo zaplnila právě Gerda. Líbí se mi její jemný a něžný vzhled. Oblečení má od On Location Monte Carlo, rozšířila mojí skupinku modelek, tedy s model muse tělem.
Pro mě by mohl Mattel udělat této tváři i Afroamerickou podobu, myslím tedy, že zatím taková není, ikdyž jsem teď dlouhou dobu nesledovala žádné novinky :)

Ich bin hier :)

14. listopadu 2014 v 16:28 Povídání, tipy, zajímavosti,...


Dlouho jsem se odmlčela. Z mnoha důvodů. Jeden z nich měl čtyři hlavy, šestnáct nožiček, zrzavou barvu a neustálý hlad :) V červnu jsme dostali do dočasné péče zrzavá čtyřčata, měsíční, úplná miminka. Byla to koťátka do dlaně, nejmenší vážil při příjmu 180 gramů, největší 220 g. Chodit to neumělo, krmit se to muselo, když to mělo hlad, tak to řvalo a než jsem jeden krk nakrmila, ti další mi vlezli až na hlavu :) Měli jsme je dlouho, odcházeli až v srpnu, takže jsme si je pořádně užili a já o nich udělám speciální článek. Jen musím vybrat fotky z té hromady, co máme :)

Pro srovnání s úvodní fotkou - takhle vypadali těsně před jejich rozdělením do nových domovů :)